96 |
1840 druk z Marienwerder (Kwidzyn) do Poznania. | |
| 40 PLN | |
97 |
1846 obwoluta listu z Poznania od prezydenta miasta (piękna pieczęć lakowa) do Bydgoszczy, rzadki kasownik "POSEN 3-4". | |
| 200 PLN | |
98 |
1846 kompletny list z Poznania 15.6.46 do Francji, stempel drogi pocztowej przez Aachen do Givet "CPR4", adnotacje o opłacie na granicy pruskiej w wysokości 18 groszy i na granicy francuskiej w wysokości 22 i później 7,5 centymów za dalszy transport oraz stempel opłaty 1 centyma za dostarczenie przez listonosza, pięknie udokumentowany obieg pocztowy. | |
| 280 PLN | |
99 |
1851 Pierwszy gazetowy znaczek świata - słynny niebieski "Merkury" na kompletnej gazecie !!! znaczek o nominale 0,6 Kr w typie II używany wyłącznie do opłacania wysyłki prasy i broszur, egzemplarz z dolnym marginesem na opasce naklejonej na krakowski "CZAS" z dnia 17.VIII.1856, wysłanej do magistratu w Nowym Sączu, walor obecnie nieczęsto spotykany; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.6II |
| 800 PLN | |
100 |
1855 około, I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 30.VI z Białej do Kieżmarku (Kesmark); znaczek bardzo ładnie cięty, unieważniony przedfilatelistycznym kasownikiem dwuwierszowym BIALA; na odwrocie stemple: przejściowy Kraków i Nowy Sącz i odbiorczy Kesmark; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Ferchenbauer. | Mi.4Y |
| 600 PLN | |
101 |
1856 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.IX z Bielska do Węgierskiej Górki; ładnie cięty znaczek z błędem: górna ramka z prawej strony niedobita, unieważniony kasownikiem BIELITZ z ozdobnikiem; na odwrocie stempel pośredni Żywiec (SEYBUSCH) z ozdobnikiem; dodatkowo niebieski stempelek nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.3X |
| 400 PLN | |
102 |
1857 I wydanie Austrii - 3 kr. - frankatura pojedyncza, obwoluta listu wysłanego 29.IV z Krakowa do Brzeska; znaczek ładnie cięty, na odwrocie stemple odbiorczy. | |
| 100 PLN | |
103 |
1857 I wydanie Austrii - 6 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.II z Krakowa do Pilzna; znaczek ładnie cięty; na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy "pisany" Pilzno; całość w dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony). | Mi.4Y |
| 50 PLN | |
104 |
1858 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, kompletny list wysłany 28.3. z Krakowa do Neustadt (Nove Mesto) w czechach; znaczek bardzo ładnie cięty, na odwrocie stemple: przejściowy i odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 180 PLN | |
105 |
1858 I wydanie Austrii - 9 kr. - frankatura pojedyncza, list wysłany 29.I z miejscowości Brody do Steyr; znaczek bardzo ładnie cięty, unieważniony kasownikiem z ozdobnikiem; na odwrocie stemple: przejściowy Wiedeń i odbiorczy Steyr; zwraca uwagę niecodzienne umieszczenie znaczka na środku koperty, jak początkowo zalecały przepisy pocztowe; ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.5Y |
| 300 PLN | |
106 |
1861 austriacki znaczek gazetowy, użyty do opłaty druku, wysłanego 4.III.1864 z Pilzna; rzadko spotykany sposób użycia znaczków gazetowych, wysoka wycena katalogowa! | Mi.23 |
| 700 PLN | |
107 |
1862 około, austriacki jasnoszary znaczek gazetowy (1,05 kr.) skasowany 5.IV na kompletnej opasce, adresowanej do Nowego Sącza, krótko cięty z prawej strony; wysoka wycena katalogowa (Mi.400 euro)!!! | Mi.23a |
| 300 PLN | |
108 |
1863 około, V wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta listu poleconego wysłana 17.VI z Bochni do Brzeska, znaczek opłaty za polecenie naklejony na odwrocie nieuszkodzony !!! (zazwyczaj był on rozrywany przy otwieraniu przesyłki); na froncie stempelek RECOMMANDIRT; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w bardzo ładnym stanie zachowania. | Mi.32, 33 |
| 300 PLN | |
109 |
1864 kompletny druk pocztowy z Polzin (Połczyna). | |
| 40 PLN | |
110 |
1865 lub po, austriacka całostka - koperta za 15 kr. na papierze ze znakiem wodnym, wysłana 15.VI z Krakowa do Wiednia; na odwrocie kasowniki odbiorcze: Wien i Neubau; całość w bardzo dobrym stanie zachowania | Mi.U35 |
| 120 PLN | |
111 |
1868 obwoluta listu z Sopotu do Neustadt. | Mi.5 |
| 25 PLN SOLD | |
112 |
1871 wydanie Północnoniemieckiego Związku Pocztowego - list urzędowy ofrankowany znaczkiem za 1/2 grosza, wysłany 30.XII z miejscowości Cosel (Kędzierzyn-Koźle) do Kobelwitz (Kobylic), przesyłka nie została doręczona i zwrócona do nadawcy; dodatkowe kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.D3 |
| 120 PLN | |
113 |
1872 I wydanie Niemiec - 1/2 Gr - frankatura pojedyncza, list wysłany 19.VI w miejscowości Zempelburg (Sępólno Krajeńskie), prawdopodobnie urzędnik pocztowy wycinał znaczek z oddzielonego wcześniej z arkusza pionowego paska znaczków, a ponieważ zrobił to niezbyt dokładnie stąd na górze "nadmiar" ząbków, a na dole ich "niedobór"; wysoka wycena katalogowa. | Mi.14 |
| 250 PLN | |
114 |
1872 obwoluta listu z Marienwerder (Kwidzyna). | |
| 100 PLN SOLD | |
115 |
1874 druk pocztowy wysłany z Lubichowa. | |
| 40 PLN | |
116 |
1876 obwoluta listu z Terespola Pomorskiego (pow. Świecie) do Schwert. | |
| 30 PLN | |
117 |
1877 VI wydanie Austrii - 5 kr. "grober druck" - frankatura wielokrotna (2 parki), list polecony wysłany 15.XI z Przemyśla do Krakowa, łukowy stempelek RECOMANDIRT z dopisanym numerem przesyłki, koperta firmowa, dopisek "za rewersem", na odwrocie kasownik odbiorczy; wysoka wycena katalogowa! dobry stan zachowania (jeden znaczek uszkodzony przed naklejeniem). | Mi.37I |
| 200 PLN | |
118 |
1877 list z Wrześni, wysłany 10.XI do Czeszewa, na odwrocie kasownik odbiorczy Miłosław. | Mi.33 |
| 15 PLN SOLD | |
119 |
1877 list z Rastenburga (Kętrzyn) 11.9.77 do Niemiec, zagięcia koperty. | |
| 35 PLN | |
122 |
1880 obwoluta listu z Schulitz (Solec Kujawski) do Bydgoszczy. | |
| 35 PLN SOLD | |
123 |
1881 VI wydanie Austrii - 10 kr. - frankatura pojedyncza, list firmowy ze Lwowa do Paryża, dwujęzyczny kasownik Lwowa i stemple odbiorcze, doskonały stan i prezencja. | |
| 120 PLN SOLD | |
124 |
1881 VI wydanie Austrii - 5 kr. + 10 kr. - frankatura dwukolorowa, koperta ozdobnego listu rekomendowanego, wysłanego 29.V z Neutitschein (Nowy Jiczyn) w Czechach do miejscowości Białobożnica (przedwojenne woj.tarnopolskie); stempelek polecenia "RECOMANDIRT", na odwrocie stemple przejściowe: Dżuryn i Czortków; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.37, 38 |
| 500 PLN | |
126 |
1882 całostka dwujęzyczna (w języku niemieckim i polskim) z Sanoka do Niemiec. | Fi.Cp a10 |
| 15 PLN SOLD | |
127 |
1883 VI wydanie Austrii - 15 kr. typ "grober druck" - frankatura pojedyncza, list polecony, wysłany 21.IX ze Lwowa do Sambora, na froncie stempelek RNr z wpisanym numerem przesyłki; na odwrocie kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania (koperta zmniejszona od góry). | Mi.39I |
| 200 PLN | |
128 |
1883 list z Ryńska do Torunia, na odwrocie stempel odbiorczy. | |
| 130 PLN | |
129 |
1884 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; doskonały stan zachowania. | Mi.P6 |
| 100 PLN | |
130 |
1886 kartka huty szkła w Majdanie Górny wysłana z Słobódki Leśnej w pow. Stanisławowskim na Morawy. | |
| 40 PLN | |
131 |
1886 list z Neustadt (Wejherowo) 21.4.86 do Szwajcarii. | |
| 35 PLN | |
132 |
1887 zagraniczny list polecony nadany 7.VI w urzędzie filialnym Kraków, adresowany do Tomska na Syberii, wysoka (20 kr.) pojedyncza frankatura, rzadko spotykana erka (ornamenty na poziomej linii dorysowane czarnym tuszem), stempel odbiorczy Tomska; rzadka destynacja, wysoka wycena katalogowa!! doskonały stan zachowania. | Mi.48 |
| 400 PLN | |
133 |
1888 telegram nadany 7.V z Warszawy do Kutna, adresowany "Baron Dangel Pałac", adnotacja na froncie: "Posłanicowi prosze wpłacic 20 kop.", kompletna (przerwana) zalepka telegraficzna z godłem. | |
| 80 PLN | |
134 |
1889 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 15.III z Zakopanego do Wiednia, kasownik odbiorczy, na odwrocie pieczęć nadawcy z godłem K.K.FACHSCHULE FÜR HOLZ-INDUSTRIE IN ZAKOPANE; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.6 Mi.P46 |
| 80 PLN | |
135 |
1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop.; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | |
| 50 PLN | |
136 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.P15 |
| 120 PLN | |
137 |
1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 3 kop.; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.P13 |
| 35 PLN | |
139 |
1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop., rozmiar: 177x444mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.S4B |
| 160 PLN | |