The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 47. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
639

1917 Częstochowa, list z Warszawy 23.II.17 do Częstochowy, bardzo ładnie odbite dwa stemple poczty miejskiej.

Fi.2l
600 PLN
640

1917 Częstochowa, nieprecyzyjnie adresowana karta pocztowa, nadana 14.IX w niemieckim urzędzie pocztowym, w związku z niemożliwością dalszej wysyłki, przekazana do Poczty Miejskiej, która 16.IX podjęła nieudaną próbę zwrócenia przesyłki do nadawcy; datownik poczty miejskiej wraz ze stempelkiem opłaty 5 fen. i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe ..." (Fi.500+800.-); dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania, wzorcowe odbitki wszystkich stempli; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+5
900 PLN
641

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
644

1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych, zagięta na marginesach poza rysunkiem znaczka i potem rozprostowana (Fi.1200.-), typy zgodne z oznaczeniem miękkim ołówkiem na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
1 100 PLN
645

1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy, koperta firmowa doręczenie udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; stempelek cenzury, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
646

1917 Przedbórz, I wydanie seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
400 PLN
647

1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
90 PLN
648

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
649

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
300 PLN
650

1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
40 PLN
651

1917 Przedbórz, kartka do Przedborza 25.12.17 ze stemplem cenzury wojskowej w Piotrkowie, znaczek doręczeniowej poczty miejskiej w Przedborzu.

Fi.2
250 PLN
652

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A  
400 PLN
653

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach.

Fi.2B
200 PLN
654

1917 Przedbórz, próba w kolorze oliwkowym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.2B P1
140 PLN
655

1917 Sosnowiec, kartka z Warszawy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Warszawie, stempel poczty miejskiej za 3 kop. w kolorze czarnym.

Fi.2Ia
88 PLN
SOLD
656

1917 Sosnowiec, kartka z Szczekocin do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym.

Fi.4c
300 PLN
SOLD
657

1917 Sosnowiec, kartka z Ciechocinka ze stemplem poczty miejskiej w Sosnowcu.

Fi.4c
300 PLN
658

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania - "6 GROSZY", cenzura.

Fi.2b
50 PLN
660

1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura.

Fi.13a
40 PLN
SOLD
661

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.26IIa
160 PLN
662

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.27Ia
160 PLN
663

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE".


200 PLN
664

1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre.


100 PLN
665

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
666

1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


100 PLN
667

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
668

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN
669

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; stempelek cenzury lubelskiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
670

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
671

1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta.

Fi.1-5A
Mi.1-5 
120 PLN
672

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
50 PLN
673

1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału".

Fi.1-5As
200 PLN
674

1918 Luboml, seria ząbkowana.

Fi.1-5B
20 PLN
675

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.1A
50 PLN
SOLD
676

1918 Luboml, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.3A
60 PLN
677

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.5A
50 PLN
SOLD
678

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
20 PLN
679

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6 P1
1 800 PLN
680

1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6A
Mi.3-6C 
480 PLN
681

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN