639 |
1917 Częstochowa, list z Warszawy 23.II.17 do Częstochowy, bardzo ładnie odbite dwa stemple poczty miejskiej. | Fi.2l |
| 600 PLN | |
640 |
1917 Częstochowa, nieprecyzyjnie adresowana karta pocztowa, nadana 14.IX w niemieckim urzędzie pocztowym, w związku z niemożliwością dalszej wysyłki, przekazana do Poczty Miejskiej, która 16.IX podjęła nieudaną próbę zwrócenia przesyłki do nadawcy; datownik poczty miejskiej wraz ze stempelkiem opłaty 5 fen. i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe ..." (Fi.500+800.-); dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania, wzorcowe odbitki wszystkich stempli; gwarancja Schmutz. | Fi.2l+5 |
| 900 PLN | |
641 |
1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania. | Fi.3a |
| 140 PLN | |
644 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków ciętych, zagięta na marginesach poza rysunkiem znaczka i potem rozprostowana (Fi.1200.-), typy zgodne z oznaczeniem miękkim ołówkiem na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 1 100 PLN | |
645 |
1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy, koperta firmowa doręczenie udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; stempelek cenzury, całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 600 PLN | |
646 |
1917 Przedbórz, I wydanie seria czysta w intensywnych barwach, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 2, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 400 PLN | |
647 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B |
| 90 PLN | |
648 |
1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1B Mi.1A |
| 400 PLN | |
649 |
1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz. | Fi.1B Mi.1A |
| 300 PLN | |
650 |
1917 Przedbórz, znaczek pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1B |
| 40 PLN | |
651 |
1917 Przedbórz, kartka do Przedborza 25.12.17 ze stemplem cenzury wojskowej w Piotrkowie, znaczek doręczeniowej poczty miejskiej w Przedborzu. | Fi.2 |
| 250 PLN | |
652 |
1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 400 PLN | |
653 |
1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach. | Fi.2B |
| 200 PLN | |
654 |
1917 Przedbórz, próba w kolorze oliwkowym, gwarancja Wiatrowski. | Fi.2B P1 |
| 140 PLN | |
655 |
1917 Sosnowiec, kartka z Warszawy do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Warszawie, stempel poczty miejskiej za 3 kop. w kolorze czarnym. | Fi.2Ia |
| 88 PLN SOLD | |
656 |
1917 Sosnowiec, kartka z Szczekocin do Sosnowca, stempel cenzury wojskowej w Granicy, stempel poczty miejskiej za 5 fen. w kolorze fioletowym. | Fi.4c |
| 300 PLN SOLD | |
657 |
1917 Sosnowiec, kartka z Ciechocinka ze stemplem poczty miejskiej w Sosnowcu. | Fi.4c |
| 300 PLN | |
658 |
1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania - "6 GROSZY", cenzura. | Fi.2b |
| 50 PLN | |
660 |
1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura. | Fi.13a |
| 40 PLN SOLD | |
661 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE". | Fi.26IIa |
| 160 PLN | |
662 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE". | Fi.27Ia |
| 160 PLN | |
663 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE". | |
| 200 PLN | |
664 |
1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre. | |
| 100 PLN | |
665 |
1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 80 PLN | |
666 |
1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie. | |
| 100 PLN | |
667 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
668 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 250 PLN | |
669 |
1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; stempelek cenzury lubelskiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.6b |
| 400 PLN | |
670 |
1918 Luboml, seria cięta bez gumy. | Fi.1-5A |
| 30 PLN | |
671 |
1918 Luboml, nieząbkowana seria czysta. | Fi.1-5A Mi.1-5 |
| 120 PLN | |
672 |
1918 Luboml, seria cięta. | Fi.1-5A |
| 50 PLN | |
673 |
1918 Luboml, seria cięta na podlepkach, każdy znaczek z błędem "odwrócone cyfry nominału". | Fi.1-5As |
| 200 PLN | |
674 |
1918 Luboml, seria ząbkowana. | Fi.1-5B |
| 20 PLN | |
675 |
1918 Luboml, znaczek na wycinku. | Fi.1A |
| 50 PLN SOLD | |
676 |
1918 Luboml, znaczek z silnym abklaczem. | Fi.3A |
| 60 PLN | |
677 |
1918 Luboml, znaczek na wycinku. | Fi.5A |
| 50 PLN SOLD | |
678 |
1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem. | Fi.5As |
| 20 PLN | |
679 |
1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane - tak jak je wydano próby cięte próby II bez tła; 2 gr. - typ 3, 6 gr. i 10 gr. - typ 2, gwarancja Schmutz. | Fi.3, 5, 6 P1 |
| 1 800 PLN | |
680 |
1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,. | Fi.3-6A Mi.3-6C |
| 480 PLN | |
681 |
| 160 PLN | |