PoW Gross Born camp
3154
Fi.2ay

220 PLN
3155
Fi.16x

1943 Pochodnia, znaczek z 10 fen na papierze białym gładkim bibułkowym na karcie pocztowej ozdobionej wielkanocną ilustracją, wysłanej 24.IV, dodatkowo stempel propagujący wystawę drzeworytu "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; gwarancja Korszeń.

180 PLN
3156

40 PLN
3157
Fi.Cp10

1943 całostka z grafiką Adam Mickiewicz.

80 PLN
3158
Fi.Cp4y

1943 Gołąbek, karta pocztowa, znak opłaty w kolorze brązowym na kartonie żółtawym szorstkim (nakład 420 szt.), wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

600 PLN
3159
Fi.Cp7x1, Cp8yII, Cp

1943 karta obiegowa "świąteczna" o nominale 5 f, wykonana na pozostałych po jeńcach francuskich kartonikach z rysunkiem świecy i życzeniami po francusku; karta obiegowa o nominale 10 f, papier szary gładki, wysłana 26.I; 1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Falkowski, Schmutz.

400 PLN
3160
Fi.Cp8yII

100 PLN
3161

Fi.4bx1A, Cp5x2

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis Korszeń.

1 200 PLN
3162
Fi.4dy2A

120 PLN
3163
Fi.9-11

220 PLN
3164
Fi.10

1944 Święto Morza.

40 PLN
3165
Fi.10z

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja Korszeń.

250 PLN
3166
Fi.11

1944 Święto Morza, okolicznościowy karnet wydany staraniem Koła Morskiego ozdobiony grafiką sygnowaną EW, ofrankowany znaczkiem za 30 f., wysłany 5.VIII jako przesyłka polecona, dodatkowo odciśnięte dwa kasowniki okolicznościowe: "Dni Morza" i "Olimpiada"; unikalna, muzealna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 700 PLN
3167
Fi.11

1944 Święto Morza.

30 PLN
3168
Fi.12-14

1944 Rok Olimpijski, seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Korszeń.

320 PLN
3169
Fi.15

1944 Święto Gór, marginesowy znaczek za 30 f., gwarancja Krawczyk.

60 PLN
3170
Fi.15

1944 Święto Gór, znaczek czysty, lekkie zmatowienia na gumie, gwarancja Krawczyk.

45 PLN
3171
Fi.16

1944 Święto Żołnierza, znaczek na niewielkiej podlepce.

15 PLN
3172

Fi.16, Bl.7

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany na wycinku stemplem wystawowym w 4 dniu trwania imprezy; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

280 PLN
3173
Fi.17-21

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

70 PLN
3174

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku, skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja Korszeń.

80 PLN
3175

1944 listownik z odbitką drzeworytu poczty obozowej, wysłany 6.XII za pośrednictwem Deutsche Post Osten do miejscowości Sienno; nietypowy, ładny walor.

300 PLN
3177
Fi.Bl.2

600 PLN
3178
Fi.Bl.2

280 PLN
3179
Fi.Bl.2

150 PLN
3180
Fi.Bl.3

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany z kasownikiem z 1 dnia wystawy na marginesie, przy użyciu pocztowym w dniu 14.VIII. znaczki unieważniono zgodnie z przepisami datownikiem i co bardzo rzadkie opatrzono dodatkowo kasownikiem z 3 dnia wystawy; gwarancja Korszeń.

900 PLN
3181
Fi.bl.4

1944 wystawa filatelistyczna Dni Morza.

200 PLN
3182
Fi.(Bl..4)

300 PLN
3183
Fi.Bl.4

600 PLN
3184
Fi.Bl.5

1 300 PLN
3185
Fi.bl.7

100 PLN
3186
Fi.Bl.7

380 PLN
3187
Fi.Bl.7

160 PLN
3188
Fi.Bl.7

1944 rocznica obrony Warszawy, dwie odmiany papieru: biała i kremowa bloku z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki, gwarancja Schmutz.

400 PLN
3189
Fi.Bl.8

400 PLN
3190
Fi.Bl.8I

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo unieważniano znaczek, gwarancja Korszeń.

175 PLN
3191
Fi.Cp10y

1944 obiegowa karta ilustrowana (Mickiewicz) o nominale 20 f., czysta; gwarancja Schmutz.

120 PLN
3192
Fi.Cp10y

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f., ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń; temat - OLIMPIADA.

60 PLN
3193
Fi.Cp13

1944 Rocznica Powstania Styczniowego, całostka o szaroliwkowym znaku opłaty wysłana 18.VII, dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja Korszeń.

180 PLN
3194
Fi.Cp19

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

150 PLN