2617 |
1944 "Adres konspiracyjny" służący do wymiany wiadomości między rodzinami w kraju, a wojskiem w Anglii, polecona karta pocztowa, wysłana 20.VI z Zamościa do adresata w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymaną paczkę, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla ppor. Eugeniusza Starucha; wyjątkowo pięknie udokumentowany obieg na każdym etapie wędrówki przesyłki; doskonały stan zachowania. | |
| 600 PLN SOLD | |
2618 |
1944 Armia Polska na kontynencie, koperta - formularz wysłana 2.XI za pośrednictwem poczty polowej 431 obsługującej oddziały 1DPanc gen. Maczka, adresowana do Belgii, zwrócona do nadawcy; zalepka cenzury i stempel odbiorczy polskiej poczty polowej 23.XI; ładnie udokumentowany obieg. | |
| 200 PLN | |
2619 |
1944 III Rzesza - Front Wschodni, list wysłany 14.1 z agencji Twieflingen koło Schöningen, adresowany na niemiecką pocztę polową 10145 obsługującą 14 kompanię 32 pułku grenadierów, który w tym czasie toczył ciężkie walki w rejonie miejscowości Newel położonej na południowy wschód od Pskowa. | |
| 150 PLN | |
2620 |
1944 "27 LAT WIELKIEJ SOCJALISTYCZNEJ REWOLUCJI PAŹDZIERNIKOWEJ - NAPRZÓD DO ZWYCIĘSTWA POD ZNAKIEM LENINA i STALINA!" - listownik z propagandową ilustracją, wysłany 4.VI z poczty polowej 24185, cenzura nr.05657; dobry stan zachowania. | |
| 250 PLN | |
2621 |
1944 arkusik znaczków amerykańskiego fałszerstwa propagandowego "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes". | |
| 500 PLN | |
2622 |
1944 próbna odbitka amerykańskiego fałszerstwo propagandowe "czaszka Hitlera" wydanego w ramach "Operation Cornflakes". | |
| 300 PLN | |
2623 |
| 300 PLN | |
2624 |
| 500 PLN | |
2625 |
| 300 PLN | |
2626 |
| 300 PLN | |
2627 |
1944 aerograf z życzeniami. | |
| 100 PLN SOLD | |
2628 |
1944 aerograf z Edynburga. | |
| 110 PLN SOLD | |
2629 |
1944 aerograf do Londynu z życzeniami, plus nieużyta koperta. | |
| 120 PLN | |
2630 |
1944 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi. | |
| 100 PLN | |
2631 |
| 100 PLN | |
2632 |
1944 formularz francuskiej poczty polowej z flagami; francuską, brytyjską i polską. | |
| 25 PLN | |
2633 |
| 25 PLN | |
2634 |
| 25 PLN | |
2635 |
1944 airgraph do Londunu. | |
| 50 PLN SOLD | |
2636 |
1944 list polecony z poczty polowej z Marienwerder (Kwidzyna) 11.3.44. | |
| 50 PLN SOLD | |
2639 |
1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich (Mi.280 euro), używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post. | Fi.1b Mi.13b |
| 500 PLN | |
2640 |
1945 poczta polowa - HEL, niebieski znaczek wydany w marcu dla okrążonych oddziałów niemieckich, używany do frankowania poczty wysyłanej do Niemiec okrętami podwodnymi - tzw. U-Boot Hela post, na odwrocie lekki abklatsch. | Fi.1b Mi.13b |
| 600 PLN | |
2641 |
1945 list lotniczy wysłany z Poczty Polowej 116 23.VI.45 do Edynburga, stemple cenzur wojskowych w tym polskiej nr 112. | |
| 80 PLN SOLD | |
2642 |
1945 Polskie jednostki we Włoszech, list wysłany 2.VI ze Szwajcarii do żołnierza II Korpusu, służącego w oddziałach pancernych; list długo poszukiwał adresata, liczne cenzury, stemple poczt polowych; bardzo dekoracyjna całość. | |
| 500 PLN | |
2643 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, walki o Wał Pomorski - trójkątny list z oznaczeniem WOJSKOWY, za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 66843, przydzielonej do 3 pułku piechoty 1DP Tadeusza Kościuszki, wysłany 20.II na pocztę polową 21494, przeadresowany na pocztę polową 80007; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.104; fragment treści: "... ciągle jesteśmy w marszu i w bojach. Trzymają się szwaby zajadle więc możesz sobie wyobrazić jaka tu wojna bezlitosna."; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
2644 |
1945 Dowództwo Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii - "HEDQUARTERS POLISH AIR FORCE/ 1, PRINCES ROW, LONDON, S.W.1." niezwykle ciekawy stempel urzędowy najwyższego szczebla hierarchii wojskowej, spotykany praktycznie tylko na korespondencji służbowej; list urzędowy wysłany 23.V z Londynu w kopercie wielokrotnego użytku, z doklejaną nalepką adresową, takie rozwiązania wprowadzono w ramach gospodarki wojennej Wielkiej Brytanii (oszczędność papieru), miały one umożliwić wielokrotne użycie kopert urzędowych; przesyłka ostemplowana wirnikiem z literą V (symbolem zwycięstwa). | |
| 150 PLN SOLD | |
2645 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, zwolniony od opłaty pocztowej list "trójkąt", datowany 24.VII, pisany po polsku, wysłany od wywiezionej przez sowietów rodziny w sowchozie Sowstroj koło miejscowości Bobryniec na Ukrainie, adresowany do żołnierza 1 pułku piechoty "kościuszkowców" na adres poczty polowej 63444 z dopiskiem "s"(c); datowniki odbiorcze z 27.8; stempelek cenzury 30091; walor w bardzo dobrym, jak na przesyłki "ze wschodu", stanie; zachowane przesyłki do żołnierzy na froncie są o wiele rzadziej spotykane, niż przesyłki z frontu do domu. | |
| 250 PLN | |
2646 |
1945 1 Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, list z Dębicy wysłany 5.V za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej, adresowany na pocztę polową nr.63423/A - do 1 batalionu sanitarnego 1DP Tadeusza Kościuszki, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej nr.43; ogólny stan zachowania dobry (koperta z trzech stron otwarta i pionowo złożona). | |
| 250 PLN | |
2647 |
1945 wydawnictwo propagandowe. | |
| 150 PLN | |
2648 |
1945 aerograf do Szkocji z życzeniami. | |
| 160 PLN SOLD | |
2649 |
1945 aerograf z życzeniami świątecznymi z Londynu. | |
| 100 PLN | |
2650 |
1945 aerograf do Szkocji z życzeniami świątecznymi. | |
| 100 PLN | |
2651 |
| 100 PLN SOLD | |
2652 |
| 100 PLN SOLD | |
2653 |
| 100 PLN | |
2654 |
| 100 PLN | |
2655 |
1945 aerograf do Londynu z życzeniami. | |
| 100 PLN SOLD | |
2656 |
1945 aerograf do Szkocji. | |
| 100 PLN SOLD | |
2659 |
1946 poczta polowa II Korpusu, znaczki z bloku. | Fi.1-4a |
| 70 PLN SOLD | |
2660 |
1946 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja Krawczyk. | Fi.1-4 P |
| 600 PLN | |