Auction 47. Communist Poland 1945-1952

4125

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 1, list wysłany 12.I.1951 z Chorzowa do Warszawy.

Fi.475, 513
Mi.626, 659
20 PLN
4127

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 2, list wysłany 8.I.1951 z Jabłonowa Pomorskiego do Warszawy.

Fi.475, 513, 525
Mi.556, 626, 657&nbs
20 PLN
4130

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem w typie 22, jednym z czterech najrzadszych typów dyrekcyjnych, w tym rzadkie znaczki 18 zł Bierut, list ze Stargardu Szczecińskiego wysłany 30.I.1951 do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. Roszkowski, gwarancja.

Fi.476, 470
Mi.621, 627
520 PLN
4133

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI pierwszego dnia obowiązkowego stosowania stempla "groszy" wysłany z miejscowości Ruda B do Poznania, opłacony znaczkami z nadrukiem typu 4, m.in. nienotowany z tym przedrukiem znaczek za 35 zł - 5 rocznica Manifestu Lipcowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (adres nadawcy częściowo wycięty); sygnowane Roszkowski, gwarancja.

Fi.497, 449
Mi.635, 590
600 PLN
4134

1950 "groszy" seria z nadrukiem typu 3, wydana z okazji 75 rocznicy UPU - znaczki wyjątkowo rzadko spotykane z nadrukiem (wg.PZP grupa D), list lotniczy wysłany 16.XII z Warszawy do Londynu, bardzo dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi. ++50 euro).

Fi.498-500
Mi.636-638
120 PLN
4135

1950 kartka z Bierutowic (Karpacz Górny) 7.2.50 do Warszawy.

Fi.502
Mi.540
10 PLN
4136

1950 list polecony z Warszawy 27.2.50 do Pruszkowa.

Fi.502, 503
Mi.537, 538
15 PLN
4138

1950 miejscowy list polecony z Opola Lubelskiego 5.12.50, znaczki bez nadruku groszy.

Fi.503, 524
20 PLN
4140

1950 pojedyncza frankatura na liście z Zakopanego 15.3.50 do Warszawy.

Fi.508
Mi.543
35 PLN
4141

1950 pojedyncza frankatura na liście z Poznania 30.1.50 do Czechosłowacji.

Fi.509
Mi.514
35 PLN
4142

1950 kompletny rocznik - 33 znaczki.

Fi.509-41
Mi.544-64, 668-79&nb
65 PLN
4143

1950 karnet - "III ZJAZD ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI i 75 ROCZNICA ŚWIATOWEGO ZWIĄZKU POCZTOWEGO (UPU)", nakład 600 sztuk.

Fi.509, 498-500
Mi.544, 533-535
100 PLN
4144

1950 list miejscowy z Warszawy 10.8.50.

Fi.509, 513
35 PLN
4145

1950 rocznik znaczków czystych.

Fi.509-541
Mi.544-679
90 PLN
4146

1950 wydanie lotnicze, próba znaczka za 500 zł. w kolorze zielonym z motywem zbliżonym do ostatecznie przyjętego wzoru wykonanego stalorytem, gwarancja.

Fi.510
Mi.545
400 PLN
4147

1950 "groszy" znaczek lotniczy za 500 gr. z nadrukiem typu 3 - pojedyncza frankatura, polecony list lotniczy wysłany 30.XI.1951 z Sosnowca do Chicago, kasowniki odbiorcze; jeden z najtrudniejszych do zdobycia obiegowych znaczków z nadrukiem.

Fi.510
Mi.648
200 PLN
4148

1950 kartka z Torunia 7.12.50 do Warszawy.

Fi.511
15 PLN
4149

1950 list z Łodzi 4.IV.50 do Warszawy.

Fi.511
15 PLN
4150

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, blok legitymacyjny.

Fi.512
Mi.546
40 PLN
4151

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, parka z drukiem na pomarszczonym papierze, osobliwe.

Fi.512
Mi.546
160 PLN
4152

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, czworoblok.

Fi.512
Mi.546
15 PLN
4153

1950 25. rocznica śmierci Juliana Marchlewskiego, znaczki z różnym ząbkowaniem.

Fi.512
Mi.546
10 PLN
4154

1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.1 "kropka po A w POCZTA" i "biała kreska na brodzie", gwarancja Krawczyk.

Fi.512 B
Mi.440
40 PLN
4155

1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem "kropka pod W", gwarancja Krawczyk.

Fi.512 B
Mi.440
30 PLN
4156

1950 Julian Marchlewski, znaczek za 15 zł. z błędem na poz.41 "kropka na klapie marynarki", gwarancja Krawczyk.

Fi.512 B
Mi.440
30 PLN
4157

1950 "groszy - lokalny", Bielsko 2, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 28, gwarancja Krawczyk.

Fi.513
Mi.659
75 PLN
4158

1950 "groszy - lokalny", Piła, odbudowa Warszawy, znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem typu 41, gwarancja Krawczyk.

Fi.513
Mi.659
40 PLN
4161

1950 list polecony z Nałęczowa 8.5.50 do Opola Lubelskiego, prowizoryczna erka.

Fi.513, 514, 516
Mi.556, 557, 558&nbs
50 PLN
4162

1950 kartka z Poznania 4.VII.50.

Fi.513, 517
10 PLN
4166

1950 "groszy" znaczki z niebieskim nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 20.I.1951 z miejscowości Sława do Wrocławia; kasownik i erka odbite granatowym tuszem !!! ładna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Roszkowski.

Fi.513, 525
Mi.554, 659
120 PLN
4168

1950 list z Warszawy 7.9.50 do Dąbrówki Grzybowskiej, jeden ze znaczków unieważniono stemplem urzędu odbiorczego w Henrykowie.

Fi.513, 529
Mi.556, 564
30 PLN
4169

1950 "ZWIEDZAJCIE XXIII MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE" Poznań 2, znaczki ostemplowane okolicznościowo 4.V na widokówce przedstawiającej "Park im. Stalina w Poznaniu", wysłanej do Ob.płk.lek. Mieczysława Fejgina - osobistego lekarza Bolesława Bieruta ! (Myślicki 50 029).

Fi.514-515, 513, 516
Mi.556, 557, 558-559
100 PLN
4170

1950 FDC "groszy", list polecony z 6.XI pierwszego dnia obowiązkowego stosowania stempla "groszy", wysłany z miejscowości Swoszowice do Warszawy, opłacony znaczkami z nadrukiem typu 3, w tym z rzadko spotykanych na oryginalnej korespondencji - 15 zł. z serii 60 lat 1 Maja (Polskie Znaki Pocztowe t.II s.424, grupa C), kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.515, 529
Mi.662, 667
750 PLN
4171

1950 Międzynarodowe Targi Poznańskie, blok legitymacyjny.

Fi.516
Mi.557
22 PLN
4172

1950 "groszy - lokalny", Bielsk Podlaski, walka o pokój, nienotowany dotąd znaczek za 10 zł. z lila stempelkiem typu 37, gwarancja Krawczyk.

Fi.517
Mi.663
150 PLN
4173

1950 walka o pokój, blok legitymacyjny.

Fi.517
Mi.560
20 PLN
4174

1950 Walka o pokój, 10 zł - frankatura mieszana, list lotniczy, wysłany 19.VI z Warszawy do Chicago, wędrował śladem adresata; zwraca uwagę odbity na odwrocie niespotykany (nieznany ?) wirnik propagandowy w języku francuskim zastosowany w urzędzie Warszawa 2 !!! całość o ładnie udokumentowany obiegu pocztowym.

Fi.517, 453, 472, 47
Mi.560, 500, 520, 52
180 PLN
4175

1950 Walka o pokój, 15 zł - frankatura mieszana, list wysłany 17.VII ze Szczawnicy do Warszawy, dodatkowo wyraźna odbitka kasownika propagandowego "Żądamy zakazu broni atomowej ..." (Myślicki 50 204).

Fi.518, 513
Mi.561, 556
15 PLN
4176

1950 "groszy - lokalny", Rzeszów, Bierut, znaczek za 5 zł. z czarnym stempelkiem typu 35, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.519
Mi.650
80 PLN
4177

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Bierut, znaczek za 5 zł., najrzadsza z notowanych wartości, z lila stempelkiem rzadkiego typu 44, gwarancja firmowa K.Gryżewski.

Fi.519
Mi.650
125 PLN