3353 |
1945 Libertas, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech. | Fi.3 |
| 350 PLN | |
3354 |
1945 Stalag IXC - formularz paczkowy, wysłany 2.I z obozu do Wielkopolski (Warthegau), cenzura; zwraca uwagę datownik z niedokładnie usuniętymi napisami. | |
| 70 PLN | |
3355 |
1945 obóz w Marsylii dla jeńców niemieckich na terenie Francji, list wysłany z obozu do Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Paryżu, stempel cenzury obozu "DÉPOT DE P.G. No 151 CONTROLLE", dopisano na czerwono numer: "6693". | |
| 150 PLN | |
3356 |
1945 "Polish Camp/ Bad Harzburg" list przesłany 1.X za pośrednictwem Poczty Polskiej w Northeim do Warszawy, cenzura wojskowa nr.1554, koperta uszkodzona. | |
| 60 PLN | |
3357 |
1945 Internowanie w Szwajcarii - list wysłany 14.VIII z Markuszowa do obozu internowania Matzingen, 29.VIII przeadresowany do Londynu, tam naliczono dopłatę i 18.IX przesłano do polskich jednostek na Zachodzie gdzie znajdował się adresat; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową 1451; unikalny, niezwykle ciekawy obieg; całość nosząca ślady eksploatacji. | |
| 350 PLN | |
3358 |
1945 Freiman - zaświadczenie wydane przez Polski Komitet dla byłego więźnia obozu Hersbruck, pieczątka KOMITET POLSKI Freiman; dobry stan zachowania (dokument od spodu podklejany). | |
| 70 PLN | |
3359 |
1945 list z Polskiego Obozu Wojskowego Murnau, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego do polskiej jednostki o kryptonimie P/40/P, wchodzącej w skład alianckich sił okupacyjnych. | |
| 300 PLN | |
3360 |
1945 list z Obozu Polskiego powstałego w miejscu wyzwolonego oflagu XC, wysłany 4.VI za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego w Lubece do polskiej jednostki wojskowej o kryptonimie P/40/P, wchodzącej w skład British Liberation Army. | |
| 600 PLN | |
3361 |
1945 Dachau Allach, podstawowa seria, znaczek za 25 pf. bez gumy. | |
| 30 PLN | |
3362 |
1945 kartka zwrotna do więźnia Oflagu VIB. | |
| 15 PLN | |
3363 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok bez znaku wodnego. | Fi.bl.3 |
| 50 PLN | |
3364 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze znakiem wodnym. | Fi.bl.3B |
| 100 PLN | |
3365 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-). | Fi.Bl.3xA |
| 70 PLN | |
3366 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.150.-). | Fi.Bl.3xB |
| 70 PLN | |
3367 |
1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego (Fi.150.-). | Fi.Bl.3yB |
| 70 PLN | |
3368 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.4B |
| 50 PLN | |
3369 |
1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego. | Fi.Bl.4yA |
| 200 PLN | |
3370 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5A |
| 70 PLN | |
3371 |
| 100 PLN | |
3372 |
| 100 PLN | |
3373 |
| 150 PLN | |
3374 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK. | Fi.bl.5B |
| 100 PLN | |
3375 |
| 70 PLN | |
3376 |
| 70 PLN | |
3377 |
| 100 PLN | |
3378 |
| 35 PLN | |
3379 |
| 180 PLN | |
3380 |
| 130 PLN | |
3381 |
| 80 PLN | |
3382 |
| 80 PLN | |
3383 |
| 250 PLN | |
3384 |
| 200 PLN | |
3385 |
| 50 PLN | |
3386 |
| 35 PLN | |
3387 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, częściowo nie złożony listownik, czysty w idealnym stanie zachowania. | Fi.Ck1 |
| 50 PLN | |
3388 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karty pocztowe znacznie różniące się kolorem znaku opłaty, jedna ze znakiem opłaty pomarańczowoczerwonym, druga z czerwonym i z dodatkowym błędem "uszkodzone 0 w sygnaturze E/0281"; doskonały stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 200 PLN | |
3389 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze (E/0281); słabszy stan zachowania, jak na skanie, atrakcyjna cena. | Fi.Cp1 |
| 40 PLN | |
3390 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech - tereny północnoniemieckie, "Syrena" karta pocztowa wysłana 6.IX z Osnabrück za pośrednictwem PCK w Londynie 16.X po dofrankowaniu przesłana do adresata w Polsce; stempelek cenzury wojskowej nr.1082; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp1 |
| 500 PLN | |
3391 |
1945 "Syrena" karta pocztowa o sygnaturze E/0281, wysłana 29.VIII z obozu dla osób przesiedlonych (Displaced Persons Camp) Nr.1 Geesthacht pod Hamburgiem do Warszawy, znak opłaty skasowany stemplem POCZTA POLSKA HAMBURG, stempel cenzury brytyjskiej i polskiej cenzury wojskowej nr.676; bardzo rzadki walor w słabszym stanie zachowania, nieumniejszającym wartości waloru. | Fi.Cp1 |
| 400 PLN | |
3392 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa na kartonie kremowym, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp2a |
| 60 PLN | |