Auction 46. WW1 military postage

24283

Fi.1-11
3 600 PLN
24284

180 PLN
24285

1918 poczta I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, szpica z serii pierwszego wydania w idealnym stanie, gwarancja Mikstein, fotoatest Weźranowski.

2 800 PLN
24286

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, pamiątka filatelistyczna - znaczki obu wydań skasowane 10.IV na odwrocie karty pocztowej; dodatkowo stempelek polecenia - niezwykłej rzadkości rekwizyt Poczty Korpusu, na przesyłkach z oryginalnego obiegu praktycznie nieosiągalny; sygnowane monogramem wiązanym; karta w słabszym, ale znaczki w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6, 7, 12-15A, 12-
400 PLN
24287

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

1 000 PLN
24288

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczka za 35 kop. z międzypolem międzysektorowym, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

360 PLN
24289

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta ze znaczkiem 35 kop. w dwóch kolorach, gwarancja Miszczak, Wiatrowski.

Fi.12-15A
120 PLN
24290

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, sygnowane, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
24291

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
24292

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 35/1 kop., na gumie widoczne spękania, świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.13A
Mi.13B
250 PLN
24293

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok rzadkich ząbkowanych znaczków za 35 kop., prawy górny z błędem na poz.3 "przerwana 5", piękny stan - rzadszych znaczków tego wydania, bardzo rzadko spotyka się go w wieloblokach, gwarancja Schmutz.

Fi.13B
Mi.13A
1 600 PLN
24294

Fi.13bA
Mi.13B
400 PLN
24295

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, kompletny sektor (czyli 25-cioblok) znaczka za 50 kop., świetny materiał porównawczy, każdy znaczek gwarancja Schmutz.

Fi.14B
500 PLN
24296

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, ząbkowany znaczek za 50 kop. w czworobloku, gwarancja Mikstein.

Fi.14B
Mi.14A
80 PLN
24297

400 PLN
24298

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie.

50 PLN
24299

50 PLN
24300

1918 formularz wysłany 7.X ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny.

20 PLN
24301

200 PLN
24302

150 PLN
24303

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie na papierze z fragmentem znaku wodnego, bez gumy.

250 PLN
24304

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - marginesowy znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie.

35 PLN
24305

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 10/7 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., w serii przedrukowej byłby to najrzadszy nominał, piękna odbitka kasownika.

Mi.115
60 PLN
24306

70 PLN
24307

1918 list ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej.

90 PLN
24308

50 PLN
24309

400 PLN
24310

150 PLN
24311

400 PLN
24312

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - bardzo rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,20 Rubla, II wydanie na cienkim bibułowym papierze, z oryginalną gumą bez podlepki, lekko spękany.

800 PLN
24313

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona, wykonaną piórkiem, ilustracją "Obrona Saragossy", sygnowana, wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.

900 PLN
24314

250 PLN
24315

350 PLN
24316

Fi.Cp2
200 PLN
24317

Fi.Cp4
160 PLN
24318

Fi.Cp4
120 PLN
24319

1918 całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp4
150 PLN
24320

1918 wydanie przedrukowe Poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, sekretnik z nadrukiem zmienionej wartości wysłany z Mohylowa (z treści kartki) do Bychowa za pośrednictwem poczty polowej I Korpusu, z obiegu bardzo rzadkie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
1 400 PLN
24321

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik wydania przedrukowego 35/10/7 kop., niezaklejony z pełną oryginalną gumą i nieoderwanymi i nieuszkodzonymi brzegami (Fi.1000.-); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cs3
900 PLN
24322

Fi.2b
80 PLN