Auction 45. Central Lithuania

19717

1921 karta pocztowa - nadruk litograficzny 2 mk. na niemieckim formularzu pocztowym sygnowanym C154/(10.16); bez treści, przygotowana do wysyłki (zaadresowana), dofrankowana znaczkiem za 2(+1)mk., ale ostatecznie ostemplowana grzecznościowo w dniu 16.4.21; nawet takie karty należą do wielkich rzadkości poczty Litwy Środkowej, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp3
4 000 PLN
19718

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk,.

Fi.D1,3-5 P
80 PLN
19719

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, gwarancja.

Fi.D1,3-5 P
320 PLN
19720

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym w czworoblokach, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka.

Fi.D1, 3-5 P Dp
240 PLN
19721

Fi.D1,3-5 P Dp
60 PLN
19722

Fi.D1,3-5 P Dp
60 PLN
19723

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 50 f. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D1 P4
250 PLN
19724

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 1 mk. w kolorze czerwonym na białym papierze (część z nakładu 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D2 P4
225 PLN
19725

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze ciemnobrązowym, niekatalogowana na papierze kremowym, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P
200 PLN
19726

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 2 mk. w kolorze czarnym na papierze białym (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D3 P2
250 PLN
19727

1921 znaczki dopłaty, niekatalogowana próba znaczka za 3 mk. w kolorze ciemnobrązowym na kremowym papierze gazetowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D4 P
150 PLN
19728

Fi.D4 P5
400 PLN
19729

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 3 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D4 P Dptc.
200 PLN
19730

1921 znaczki dopłaty, lewostronnie ząbkowana i ze śladem perforacji pionowej na środku, próba znaczka za 5 mk. w kolorze granatowoczarnym na białym papierze (nakład 50 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P3
300 PLN
19731

1921 znaczki dopłaty, próba znaczka za 5 mk. w kolorze karminowym na papierze białym prążkowanym pionowo (nakład 100 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D5 P6
225 PLN
19732

1921 znaczki dopłaty, czworoblok prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o poczwórnym druku, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P Dptc.
200 PLN
19733

1921 znaczek dopłaty, próba znaczka za 20 mk. w kolorze czerwonym z mk zamiast MK, podwójnymi literami napisu "POCZTA LITWY ŚRODKOWEJ', na papierze prążkowanym pionowo, gwarancja Berbeka.

Fi.D6 P1
300 PLN
19734

1922 list wartościowy z Wilna opłacony czworoblokiem znaczków wydania przedrukowego za 4 mk./20 sk. w kolorze zielononiebieskim i szeregiem znaczków innych wydań, przesyłka obowiązkowo polecona i zabezpieczona pieczęciami lakowymi; widoczny jest na nich herb Litwy Środkowej - Orzeł i Pogoń, a na obwodzie mają napis URZĄD POCZTOWO-TELEGRAFICZNY WILNO 1, na froncie koperty numerek polecenia, a na odwrocie kasownik odbiorczy: Warszawa 1 z 6.IV.22, bardzo rzadki walor ze słynnej kolekcji G.Hahne, sygnowany Kronenberg.

Fi.6b, 48A, 47A
4 000 PLN
19735

1922 różne rysunki, 2 x 4 mk - frankatura wielokrotna, widokówka wysłana 26.IV z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.37B
Mi.37A
800 PLN
19736

1922 ŚWIĘCIANY - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 5 mk. oryginalnie skasowany w Święcianach, gwarancja Krawczyk.

Fi.38B
Mi.38A
40 PLN
19737

1922 kartka z Wilna 21.12.22 do Krakowa.

Fi.40
600 PLN
19738

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
400 PLN
19739

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, ząbkowana seria czysta w pięknym stanie.

Fi.44-47B
Mi.44-47A
100 PLN
19740

Fi.44 P6
1 200 PLN
19741

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 25 mk. w kolorze zielonym z ciemnokremowym tłem, na białym sztywnym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P
250 PLN
19742

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 25 mk. w kolorze czerwonym bez tła, na odwrocie makulatury tej próby (kilka z nakładu 200 szt.), sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.45 P1 / Mk
250 PLN
19743

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze niebieskim, na cienkim gazetowym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P
225 PLN
19744

Fi.46 P1
150 PLN
19745

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w niespotykanie intensywnym kolorze czerwonym, na cienkim papierze (część z nakładu 250 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P2
200 PLN
19746

Fi.46 P3
150 PLN
19747

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P4
225 PLN
19748

1922 OSZMIANA - rzadkie ostemplowania Litwy Środkowej, znaczek za 75 mk. oryginalnie skasowany w Oszmianie (Fi.120.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.47A
Mi.47B
100 PLN
19749

Fi.47 P1
200 PLN
19750

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze czerwonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P3
260 PLN
19751

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze czarnobrązowym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.47 P4
250 PLN
19752

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 75 mk. na kremowym papierze, w kolorze fioletowym, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.47 P Dp
250 PLN
19753

1922 duży fragment (koperta mocno przycięta z góry i z boku) listu poleconego z Wilna 1.V.22 do Kopenhagi, list opłacony na odwrocie polskimi znaczkami.

180 PLN