Auction 45. Overprint editions 1918-1919

18864

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 31, gwarancja.

Fi.54b
Mi.53
35 PLN
18865

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 100, poziome złamanie, gwarancja Ryblewski.

Fi.54b
Mi.53
25 PLN
18866

1919 grzecznościowy list polecony z Wolsztyna do Poznania ze stemplem cenzury w Wolsztynie.

Fi.66-70
Mi.130-34
80 PLN
18867

1919 wydanie poznańskie, seria skasowana 25.10 na kopercie miejscowego listu poleconego w Poznaniu.

Fi.66-70
Mi.130-134
80 PLN
18868

1919 wydanie poznańskie, seria w czworoblokach, stan gabinetowy, znaczek 5/2,5 fen. gwarancja.

Fi.66-70
Mi.130-34
1 200 PLN
18869

1919 wydanie poznańskie, seria na grzecznościowym miejscowym liście z Gniezna 19.8.19.

Fi.66-70
Mi.130-34
60 PLN
18870

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 14 z błędem "pogrubione l", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.66 B
Mi.130
900 PLN
18871

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/2,5 fen. z błędem na poz.28 "brak dolnej połowy cyfry 5", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.66 B1
Mi.130
150 PLN
18872

1919 wydanie poznańskie, kartka o charakterze filatelistycznym.

Fi.67, 68, 70
Mi.131, 132, 134&nbs
60 PLN
18873

1919 list polecony z Poznania 28.10.19 do firmy filatelistycznej w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.67, 68, 70,87B, 8
Mi.131, 132, 134, 10
80 PLN
18874

1919 wydanie poznańskie, właściwie opłacony miejscowy list polecony z Gniezna 26.8.19.

Fi.67-70
Mi.131-34
200 PLN
18875

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 25/36, znaczek z poz. 26 z błędem "wcięcie w Polska", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.68 B
Mi.132
100 PLN
18876

1919 wydanie poznańskie, kompletny arkusz w doskonałym stanie bez dwóch marginesów znaczka za 10/25 fen., komplet błędów, doskonały materiał badawczy i porównawczy.

Fi.69
Mi.132
2 300 PLN
18877

1919 wydanie poznańskie, czworoblok z poz. 69/80, znaczek z poz. 79 z błędem "plamki wysoko nad z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.69 B
Mi.133
110 PLN
18878

Fi.69 B4, B
Mi.133
200 PLN
18879

1919 wydanie poznańskie, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.70
Mi.134
50 PLN
18880

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 47 "plamka nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B
Mi.134
35 PLN
18881

1919 wydanie poznańskie, lewy górny znaczek z błędem "plama łukowa", gwarancja Mikstein.

Fi.70B10
Mi.134
50 PLN
18882

1919 wydanie poznańskie, znaczek z błędem z poz. 21 "plama nad o", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B6
Mi.134
40 PLN
18883

1919 wydanie poznańskie, znaczek za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk tzw. gwóźdź", gwarancja Schmutz.

Fi.70 B7
Mi.134
40 PLN
18884

1919 wydanie poznańskie, znaczek z nadrukiem z poz. 48 z błędem "uszkodzone sk - gwóźdź", gwarancja Schmutz.

Fi.70 B7
Mi.134
35 PLN
18885

Fi.70 B8, B
Mi.134
250 PLN
18886

1919 wydanie poznańskie, sześcioblok z poz. 88-90/98-100, znaczki z błędami poz. 88 - "wygięta kreska", poz. 90 - "krótsza kreska", poz. 99 - "plamka nad oc, ścięte zero", poz. 100 - ścięte zera", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.70 B9, B10, B
Mi.134
500 PLN
18887

1919 wydanie gnieźnieńskie - fałszerstwo Heinzego; bardzo dobre i ostatnio głośne fałszerstwo na szkodę filatelistów, oryginalnie skasowane na wycinkach; sygnowane W.H.(einze), stara niemiecka gwarancja Richter.

Fi.71-71 FFi
Mi.135-36 Fa
400 PLN
18888

1919 wydanie gnieźnieńskie, czysta seria znaczków, lekkie ślady po podlepce, sygnowane (G.S. i Pachoński), gwarancja Mikulski, Rachmanow.

Fi.71-72
Mi.135-36
1 600 PLN
18889

1919 wydanie gnieźnieńskie, ekspres polecony z Gniezna do Düsseldorfu, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek za 5 fen. z opuszczonym nadrukiem, gwarancja na znaczki.

Fi.71, 72
Mi.135, 136
900 PLN
18890

1919 wydanie gnieźnieńskie, oba znaczki na wycinku z listu obiegowego ze Skalmierzyc do Ostrowa, rzadki stempelek "Cenzura wojskowa w Skalmierzycach" z ostatnich dni jej funkcjonowania - tereny objęte Powstaniem Wielkopolskim, kasownik odbiorczy (list użytkowy Fi. c.a.); gwarancja Landre.

Fi.71, 72,107
Mi.135, 136, 123&nbs
2 000 PLN
18891

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5/25 f. z dobrze wykształconym błędem występującym na dwunastu pozycjach w arkuszu w nadruku typu VI "łukowata plamka w zakończeniu cyfry 5", lekki ślad po podlepce, sygnowany Pachoński, gwarancja Rachmanow.

Fi.71 B
Mi.135
1 800 PLN
18892

1919 wydanie gnieźnieńskie, parka znaczków na wycinku listu z Trzemeszna 3.10.19, gwarancja Mikulski.

Fi.72
Mi.136
380 PLN
18893

1919 współkursory - prawdopodobnie najpóźniejsza austriacka karta pocztowa bez przedruku użyta w wolnej Polsce!!! wysłana 28.VII.1919 z miejscowości Uhnów (powiat Rawa Ruska, dyrekcja Lwowska) do obozu jeńców ukraińskich w Przemyślu (Pikulice?), stempelek cenzury wojskowej w Przemyślu i najpewniej cenzura obozowa - duża odręcznie wpisana litera "C"; po wycofaniu 20.I.1919 z obiegu wszystkich austriackich znaczków i całostek jeszcze przez pewien okres były one używane na obszarze dyrekcji Lubelskiej; w Galicji używano ich bardzo krótko i to głównie w wewnętrznym obrocie pocztowym na skarcie; prywatnych przesyłek z oryginalnego obiegu w drugim kwartale 1919 roku się nie spotyka - tu oferowana karta, co ciekawsze przybliżająca bardzo słabo udokumentowane zagadnienie obozów dla jeńców z czasów wojny polsko-ukraińskiej, jest niewątpliwie unikalna; wspaniały walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

3 000 PLN
18894

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 80, datowana 29.5, wysłana z Krynicy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
140 PLN
18895

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128, wysłana 10.VII przez Niemiecko-Austryacką Kommisye dla odbioru powracających bierzeńców z urzędu Kraków 2 do miejscowości Platten bei Karlsbad, dwujęzyczna niemiecko-polski pieczęć nadawcy, stempelek cenzury krakowskiej, minimalnie słabszy stan zachowania (przebarwienia); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx
250 PLN