Auction 45. Foreign Postage on Polish territory

17722

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop., rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U37A
100 PLN
17723

1908 kartka z Warszawy 11.608 do Józefowa koło Otwocka, oberwany róg kartki.

50 PLN
17724

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop., rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).

Mi.U43B
80 PLN
17725

1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej, kasownik odbiorczy Janów Podlaski.

50 PLN
17726

1911 widokówka (Warszawa) wysłana 8.6 z Bielska Podlaskiego do Wilna, kasownik odbiorczy.

Mi.65I
30 PLN
17727

1911 widokówka wysłana 14.IX z Sulejowa do Dąbrowy Górniczej, kasownik odbiorczy.

20 PLN
17728

1911 list polecony, wysłany 22.III z Krakowa do miejscowości Romanshorn w Szwajcarii, opłacony znaczkami wydanymi na kredowym papierze; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.147v
60 PLN
17729

1912 "ŚCIŚLE URZĘDOWE WOLNE OD OPŁATY POCZTOWEJ" ładnie odciśnięty dekoracyjny stempelek zwolnienia od opłaty pocztowej na liście wysłanym z Sanoka 30.VII do Tarnowa; na odwrocie zalepka listowa z pieczęcią sądu w Sanoku i kasownik odbiorczy; minimalnie słabszy stan zachowania.

50 PLN
17730

1912 telegram do Łomży, odebrany 30.I, kompletny blankiet w idealnym stanie zachowania, zapieczętowany specjalną zalepką z godłem i trąbkami pocztowymi

120 PLN
17731

1913 300 lecie dynastii Romanowych - Aleksander III, parka znaczków za 3 kop., unieważniona kasownikiem rusztowym BAPABA z ekspedycji No.2 typu VIII/19 według S.V.Prigary.

Mi.84
30 PLN
17732

1913 list polecony, wysłany 12.VI ze Lwowa do miejscowości Thum w Szwajcarii, kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.150
100 PLN
17733

1913 austriacka całostka część "z opłaconą odpowiedzią" za 5 h., wysłana 3.IV z Chrzanowa do Skoczowa; pieczęć magistratu.

Mi.P218IIF
20 PLN
17734

1913 kartka ze Szczecina do Berlina, widokówka Szczecin.

19 PLN
17735

1913 przekaz firmowy z Berlina do Sosnowca, kartka tranzytowa z Katowic, znaczki dziurkowane firmowo.

80 PLN
17736

1914 ozdobny blankiet telegramu z dopłatą na rzecz Towarzystwa Szkoły Ludowej nadany w Zaleszczykach.

120 PLN
17737

1914 opaska gazetowa ze Złoczowa.

60 PLN
17738

1915 telegram z Żytomierza.

40 PLN
17739

1915 telegram z Drohobycza..

40 PLN
17740

1915 widokówka, wysłana 25.XI z Przemyśla do Wiednia, stempelek cenzury przemyskiej; dobry stan zachowania.

Mi.141x
30 PLN
17741

Mi.147x
50 PLN
17742

1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 9.XI z Krakowa do Budapesztu; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Krakau 2."; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry i niewielki ubytek tylnej klapy).

Mi.149x
100 PLN
17743

1915 list firmowy z Siedlec do Warszawy, znaczki rosyjskie skasowane utajniającym miejsce nadania listu niemym kasownikiem wojennym, co w przypadku koperty firmowej nie mogło zdać egzaminu, koperta przycięta od góry.

Mi.69, 81
250 PLN
17744

1916 list - koperta firmowa "STOWARZYSZENIE OSZCZĘDNOŚCI I KREDYTU FUNKCYONARYUSZÓW C.K. KOLEI PAŃSTWOWYCH W GALICYI" wysłany ze Lwowa do Wiednia, stempelek cenzury lwowskiej na Dworcu Głównym; temat-KOLEJE.

Mi.188
80 PLN
17745

1916 widokówka z Poznania.

19 PLN
17746

1916 skart - paczkowy adres pomocniczy wysłany 11.VI z miejscowości Zabłocie koło Żywca do Konstantynopola !!! na odwrocie tureckie stemple odbiorcze i znaczki opłaty, użyte w charakterze dopłat; niecodzienna, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.151, 154, 356&nbs
200 PLN
17747

1916 list polecony, wysłany 13.VIII z Zakopanego do miejscowości Freudenthal (Bruntal) w Czechach; stempelek cenzury w Nowym Sączu; słabszy stan zachowania (koperta z boku klejona taśmą przezroczystą).

Mi.149x
20 PLN
17748

1916 telegram ze Lwowa.

40 PLN
17749

1916 list sądowy z Lwowa 23.5.16 do Niemiec, wielokrotnie przeadresowany i zwrócony do nadawcy.

50 PLN
17750

1916 telegram ze Lwowa.

40 PLN
17751

1917 list wysłany 28.XI z miejscowości Sułkowice do księżnej Astrid Horn af Aminnedo w Ystad, stempelki cenzury; kasownik odbiorczy na odwrocie; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.188, 221
200 PLN
17752

1918 karta pocztowa, wysłana 5.III z miejscowości Przecław do miejscowości Mikulinice, doskonała odbitka stempla nadawczego, dodatkowo stempelek "firmowy" nadawcy "Zarząd dóbr Maryi Hr.Reyówny w PRZECŁAWIU".

Mi.P235
40 PLN
17753

1918 widokówka ze Stanisławowa datowana 9.VI, adresowana do Wiednia, prawdopodobnie grzecznościowo przewieziona i wrzucona do skrzynki pocztowej we Wiedniu, gdzie poczta (pomimo stempla formacji wojskowej) naliczyła 13.IV dopłatę, którą pobrano od adresata; ciekawostka.

Mi.P62
60 PLN
17754

1918 przekaz pieniężny z Bełża 2.XI.18 do Czech.

60 PLN
17755

1918 przekaz paczkowy z Zaleszczyk 8.XI.18 do Czech.

60 PLN
17756

1919 kartka urzędowa z Schivelbein (Świdwin).

10 PLN
17757

1919 kartka z Katowic 17.12.19 do Niemiec, ciekawa widokówka z Katowic.

49 PLN
17758

1920 list nadany z miejscowości Konotopp, dzisiaj Konotop koło Zielonej Góry.

90 PLN
17759

1921 Ziemie Zachodnie, Oława (Ohlau) banknot 50 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
17760

1921 Ziemie Zachodnie, Jelenia Góra (Hirschberg) banknot 10 fenigów, słabszy stan zachowania.

20 PLN
17761

1930 front listu z Słupska (Stolp) ze stemplem propagandowy.

35 PLN