The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 45. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18242

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
100 PLN
18243

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach.

Fi.2B
200 PLN
18244

1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.XII z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr. typ 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A 
400 PLN
18245

1917 Przedbórz, list z Piotrkowa do Przedborza z cenzurą wojskową w Piotrkowie, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
220 PLN
18246

1917 Przedbórz, próba znaczka za 4 gr. w kolorze oliwkowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.2BP1
180 PLN
SOLD
18247

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.26IIa
160 PLN
18248

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy, stempel poczty miejskiej "WRĘCZENIE OPŁACONE".

Fi.27Ia
160 PLN
18249

1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


80 PLN
18250

1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
18251

1917 Warszawa, kartka z Konina 28.3.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
SOLD
18252

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
18253

1917 Warszawa, kartka na ziemniaki i zupę ważna w okresie 5.II-18; bardzo dobry stan zachowania.


40 PLN
18254

1917 Warszawa, kartka na chleb i cukier ważna w okresie 19.III-1.IV, dekoracyjne w formie wydanie na papierze ze znakiem wodnym (linie faliste) i poddrukiem, sporządzono w drukarni Bolesława Wirtza; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
18255

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
18256

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
18257

1917 Warszawa, zestaw 3 karnetów "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek umieszczone w specjalnych karnetach, sporządzonych w małym nakładzie, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


480 PLN
18258

1917 Warszawa, kartka z Piotrkowa do Warszawy ze stemplem cenzury i stemplem doręczeniowym poczty miejskiej.


40 PLN
SOLD
18259

1917 Warszawa, list firmowy z browaru parowego w Skierniewicach 8.7.17 do warszawy, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.


100 PLN
18260

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy ze stemplem typ 26 "WRĘCZENIE OPŁACONE".


200 PLN
18261

1917 Warszawa, firmowy list polecony z Skalmierzyc 14.6.17 do Warszawy, stempel poznańskiej cenzury wojskowej i stempel poczty miejskiej w Warszawie, gwarancja Landre.


100 PLN
18262

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej, dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
18263

1918 Częstochowa, kartka z Częstochowy 23.1.18 do Warszawy (cztery stemple warszawskiej poczty miejskiej) niedoręczona i odesłana do nadawcy, dwa stemple poczty miejskiej w Częstochowie, bardzo dekoracyjna i rzadka całość.


1 000 PLN
18264

1918 Jędrzejów, znaczki dla poczty miejskiej stemplowane grzecznościowo na kopercie, zaplamienie.


45 PLN
SOLD
18265

1918 Lubom, seria ząbkowana w parkach znaczków z normalnym i odwróconym nominałem.

Fi.1-5Bs
700 PLN
18266

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
30 PLN
18267

1918 Luboml, parki z nominałem w położeniu normalnym i odwróconym.

Fi.1As, 3-5As
250 PLN
18268

1918 Przedbórz, list (druki) z Warszawy 18.2.18 do Przedborza, opłata doręczeniowa znaczkiem poczty miejskiej, na odwrocie stempel odbiorczy i gwarancja Ceremuga.

Fi.3
90 PLN
SOLD
18269

1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6A
Mi.3-6C 
480 PLN
18270

1918 Przedbórz, ząbkowana liniowo ZL 11,5; stemplowana seria II wydania, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
18271

1918 Przedbórz, II wydanie, stemplowana seria ząbkowana, gwarancja Jungjohann.

Fi.3-6B
150 PLN
18272

1918 Przedbórz, seria ząbkowana znaczków II wydania.

Fi.3-6B
60 PLN
18273

1918 Przedbórz, znaczek II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.5A
50 PLN
18274

1918 Przedbórz, czworoblok znaczków II wydania, gwarancja Ryblewski, Wiatrowski.

Fi.5B
140 PLN
18275

1918 Przedbórz, znaczek II wydania.

Fi.6A
60 PLN
18276

1918 Przedbórz, parka znaczków II wydania, gwarancja Schmutz.

Fi.6B
80 PLN
18277

1918 Przedbórz, III wydanie, czysta seria ząbkowana na podlepkach, gwarancja Jungjohann.

Fi.7-10B
80 PLN
SOLD
18278

1918 Przedbórz, III wydanie, kasowana seria ząbkowana, gwarancja Falkowski, Krawczyk, Schmutz.

Fi.7-10B
Mi.7-10A 
100 PLN
18279

1918 Przedbórz, unikalna, jako stemplowana, cięta seria IV wydania na wycinkach, gwarancja i opis typów Krawczyk.

Fi.11-14A
Mi.11-14B 
300 PLN
18280

1918 Przedbórz, seria ciętych znaczków V wydania.

Fi.15-18A
15 PLN
18281

1918 Przedbórz, V wydanie, czysta seria cięta na podlepkach, gwarancja Schmutz.

Fi.15-18A
15 PLN
SOLD