Auction 45. PoW Murnau camp

20580

1942 budynek obozowy, kasowany znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.1bx2C
250 PLN
20581

1942 budynek obozowy, cięty znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, z dużym marginesem wokół znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.1bz2A
55 PLN
20582

1942 druty, najtańsza wersja rzadkiej serii, o jasnych odcieniach, na papierze szarym gładkim gumowanym średnim (Fi.1150.-), małe zmatowienia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.2-3ay1C
750 PLN
20583

1942 Trąbka pocztowa, rzadki w odcieniu brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim gazetowym (część z nakładu 140 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4ay2A
320 PLN
20584

1942 Wystawa Rybacka, unikalny w kolorze brunatnoczerwonym cięty znaczek za 15 f. na papierze szarym gąbczastym średnim - gazetowym (kilka z nakładu 64 szt.), gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz.

Fi.6ay3A
2 500 PLN
20585

1942 Wystawa Rybacka, znaczek za 15 f. na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Krawczyk.

Fi.6by1C
120 PLN
20586

1942 Wystawa Rybacka, unikalny - cięty poziomo, znaczek za 15 f. na papierze szarym gładkim grubym - łączny nakład na tym papierze to tylko 50 szt. (kilka sztuk ciętych, kilka częściowo ciętych, reszta nacinana), gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.6by2C
2 000 PLN
20587

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f. w kolorze brunatnym, na papierze białym gładkim sztywnym, gwarancja i opis 5a Schmutz.

Fi.7ax3A
300 PLN
20588

1942 Tryptyk z kaplicy obozowej, znaczek za 20 f. w kolorze brunatnym na papierze szarym gładkim grubym (część z nakładu 144 szt.), gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.7by2C
300 PLN
20589

1943 Tryptyk z kaplicy obozowej, brunatny znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na kopercie, wysłanej 8.V, wykonanej z zielonej folii metalowej (tzw."sreberka"); na klapie odcisk wykonanej drzeworytem, kombinowanej wspólnej odznaki pułkowej 1, 5 i 6 Pułków Piechoty Legionów Józefa Piłsudskiego; wewnątrz życzenia imieninowe dla gen.bryg. Stanisława Małachowskiego; niepowtarzalna, efektowna całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.7by1C
1 200 PLN
20590

1943 góry, znaczek bez gumy typ "ciemne niebo", gwarancja z G i opis Schmutz.

Fi.8IayC
250 PLN
20591

1943 Góry, kasowany znaczek za 20 f. w kolorze jasnozielonym na papierze szarym gładkim srednim, gwarancja Krawczyk.

Fi.8IIbyC
110 PLN
20592

1943 menażka, znaczek za 10 f. w kolorze niebieskozielonym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Schmutz.

Fi.10x1C
70 PLN
20593

1943-1944 formularze poczty obozowej:
1943 listownik - część na odpowiedź (Rückantwortbrief), wysłana 3.6 z Warszawy do obozu; stempelek cenzora nr.11; wewnątrz dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania;
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 27.I z miejscowości Proszowice do obozu; stempelek cenzora nr.4; na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

150 PLN
20594

1944 rocznica odzyskania dostępu do morza.

220 PLN
20595

1944 kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12by
160 PLN
20596

1944 Kościół w Miechowie, komplet znaczków ząbkowanych za 1+1 mk., oba rodzaje papieru - biały gładki gruby i gładki średni gumowany, oba kolory tła - pomarańczowy i żółty, gwarancja Schmutz.

Fi.13x2C, 13yC
800 PLN
20597

1944 Kościół w Miechowie, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, jeden czysty, drugi kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yC
420 PLN
20598

1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk. na papierze białym gładkim grubym z pomarańczowym znacznie przesuniętym w lewo tłem, gwarancja Schmutz.

Fi.15x2C
300 PLN
20599

1944 Festiwal Muzyki, dwa znaczki za 1 mk., na papierze białym gładkim grubym, jeden z pomarańczowym a drugi z żółtym tłem, gwarancja Krawczyk.

Fi.15x2C
480 PLN
20600

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach 10 fen. - dwie odmiany koloru, 50 fen., 1 Mk. i 2 Mk, ładny stan.

2 000 PLN
20601

1944 Kraty, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na nieopisanej odmianie papieru - niegładzonym z drobnym prążkowamiem pionowym i rzadkim prążkowaniem poziomym; dodatkowo uszkodzone P w POCZTÓWKA (prawie niewidoczne); doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp11II
2 000 PLN
20602

1944 Kury, znaczek dopłaty za 5 f., gwarancja.

Fi.D1a
110 PLN
20603

1944 Kury, dwa marginesowe znaczki dopłaty za 5 f. o skrajnych - ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Falkowski, Krawczyk.

Fi.D1a
240 PLN
20604

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie Obozu, znaczek czysty, gwarancja Schmutz.

300 PLN
20605

1945 listownik wysłany do obozu Gemeinschaftslager Wessenberg, w treści pojawiają się oznaki nadchodzącego końca wojny "...Oflag IIC jest już dość dawno u bolszewików"; korespondencja międzyobozowa jest stosunkowo rzadko spotykana; stempelek cenzury obozowej; słabszy stan zachowania (dolna część oddzielona); ze zbiorów J.Falkowskiego.

100 PLN
20606

1945 Poczta Bloku D - poczta marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; blok ma większe od typowego wymiary 112x154 (zamiast 107x150) i kilka pęknięć papieru na krawędziach nie obniża w związku z tym jego wartości; w takich wymiarach niezmiernie rzadki, gwarancja schmutz

Fi.Bl.1
4 000 PLN