21765 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.VIII na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
21766 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki kasowane okolicznościowo. | Fi.Bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 20 PLN | |
21767 |
1956 Mistrzostwa Szachowe, blok legitymacyjny. | Fi.810 Mi.954 |
| 55 PLN | |
21768 |
1956-1959 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom III; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw); można je będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 570 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003B Mi.954-1147A |
| 420 PLN | |
21769 |
1956 rocznik znaczków czystych. | Fi.810-850 Mi.954-994 |
| 100 PLN | |
21770 |
1956 Mistrzostwa Szachowe, blok legitymacyjny. | Fi.811 Mi.955 |
| 40 PLN | |
21771 |
1956 FDC - "XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata". | Fi.812-814 Mi.956-958 |
| 16 PLN | |
21772 |
1956 statki polskie, arkusz znaczków za 5 gr. z oznaczeniem walca; arkusz zgięty poziomo i pionowo. | Fi.815 Mi.959 |
| 50 PLN | |
21773 |
1956 karnet - dwie odmiany "STATKI POLSKIE". | Fi.815-819 Mi.959-963 |
| 80 PLN | |
21774 |
1956 "LPŻ II MIĘDZYNARODOWA SPARTAKIADA WODNA GIŻYCKO LIPIEC 1956" Giżycko, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 22.VII (Myślicki 56 034); temat - ŻEGLARSTWO. | Fi.817 Mi.961 |
| 20 PLN | |
21775 |
1956 IX Wyścig Pokoju, 4 koperty z kasownikami wszystkich etapów na terenie Polski: Warszawa, Łódź, Stalinogród !!! i Wrocław; temat - KOLARSTWO. | Fi.821 Mi.965 |
| 30 PLN | |
21776 |
1956 Wyścig Pokoju, blok legitymacyjny. | Fi.821 Mi.965 |
| 20 PLN | |
21777 |
1956 kasownik okolicznościowy Spadochronowych Mistrzostw Polski w Krakowie. | Fi.824 |
| 10 PLN | |
21778 |
1956 wydanie prowizoryczne, odmiany papieru i ząbkowania, w tym rzadki szeroki rozstaw nominału na dwóch znaczkach za 40 gr., do specjalizacji. | Fi.826-9 Mi.970-3 |
| 300 PLN | |
21779 |
1956 wydanie prowizoryczne, znaczek za 40/80 gr. z błędem nadruku "brak pionowej kreski w cyfrze 4", gwarancja. | Fi.827Ia B Mi.971 |
| 27 PLN SOLD | |
21780 |
1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa parka znaczków za 40/80 gr. z przesuniętym nadrukiem, lewy z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Krawczyk. | Fi.827Ia B Mi.971 |
| 70 PLN | |
21781 |
1956 wydanie prowizoryczne, marginesowa trójka znaczków za 40/80 gr., górny z błędem "częściowy brak pionowej kreski w cyfrze 4, dwa pozostałe "uszkodzona pionowa kreska cyfry 4", gwarancja Krawczyk. | Fi.827Ia B Mi.971 |
| 80 PLN | |
21782 |
1956 pomniki Warszawy, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie. | Fi.830-2 Mi.974-6 |
| 270 PLN SOLD | |
21783 |
1956 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - podwójne postacie. | Fi.833 Mi.977 |
| 60 PLN | |
21784 |
1956 Ludwika Wawrzyńska, blok legitymacyjny. | Fi.836 Mi.980 |
| 40 PLN | |
21785 |
1956 FDC - "Międzynarodowa Kampania Muzealna". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 10 PLN | |
21786 |
1956 karnet - "MIĘDZYNARODOWA KAMPANIA MUZEALNA". | Fi.837-839 Mi.990-992 |
| 20 PLN | |
21787 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku. | Fi.840 (Bl.18) Mi.981 |
| 35 PLN | |
21788 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.841 Mi.982 |
| 100 PLN | |
21789 |
1956 50. rocznica śmierci dr Jana Dzierżonia, znaczek z silnie przesuniętą perforacją. | Fi.842 Mi.983 |
| 40 PLN | |
21790 |
1956 rocznica śmierci dra J.Dzierżona, znaczek za 60 gr. typu II z uszkodzoną literą D, gwarancja. | Fi.842II Mi.963 |
| 10 PLN | |
21791 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.843 Mi.984 |
| 50 PLN | |
21792 |
| 40 PLN | |
21793 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, komplet kopert FDC. | Fi.843-9 Mi.984-9, 994 |
| 15 PLN | |
21794 |
1956 Olimpiada w Melbourne, najsłynniejszy polski powojenny błędnodruk tak zwana "odwrotka bokserów", znaczek z odwróconym drukiem należy do światowej klasy rarytasów i jest ozdobą nie tylko zbioru Polski ale i każdego światowej klasy zbioru o popularnej tematyce olimpijskiej, znaczek o silnej tendencji wzrostu wartości, doskonały również na długoletnią inwestycję, cena potwiedzona w kilku ostatnich transakcjach aukcyjnych, doskonały stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.844o Mi.985K |
| 66 000 PLN SOLD | |
21795 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.845 Mi.986 |
| 50 PLN | |
21796 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu. | Fi.846 Mi.987 |
| 50 PLN | |
21797 |
1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk. | Fi.846 B Mi.987 |
| 30 PLN | |
21798 |
1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem stalorytu, druk oszczepu już poza ramką obrazka znaczka. | Fi.847 Mi.988 |
| 100 PLN | |
21799 |
1956 Otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, karta maksimum ostemplowana okolicznościowo 12.XII we Wrocławiu. | Fi.850 Mi.993 |
| 40 PLN | |
21800 |
1956 Organizacja Narodów Zjednoczonych. | Fi.854-856A+B, Bl.19 Mi.998-1000A+B, Bl.2 |
| 45 PLN | |
21801 |
1956 rocznik kopert FDC. | |
| 160 PLN | |
21802 |
1956 Dzień Znaczka, blok. | Fi.bl.18 Mi.Bl.19 |
| 70 PLN | |
21803 |
1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu. | Fi.Bl.18 Mi.Bl.19 |
| 40 PLN | |
21804 |
1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego". | Fi.851-853 Mi.995-997 |
| 10 PLN | |