Auction 44. Overprint editions 1918-1919

12857

1918 pierwsze wydanie lubelskie, parka znaczków z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz.

Fi.18 No
Mi.18 K
140 PLN
12858

1918 pierwsze wydanie lubelskie, pasek znaczków z dolnego rzędu poz. 71-73 z niedodrukiem nadruku POCZTA, gwarancja Schmutz.

Fi.19
Mi.19
80 PLN
12859

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek nadrukiem z poz. 41 z błędem "wydłużony dziób orła", gwarancja Mikulski.

Fi.19B4
Mi.19
120 PLN
12860

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
12861

Fi.19No
Mi.19K
220 PLN
12868

1918 pierwsze wydanie lubelskie, czworoblok z nadrukiem odwróconym z pozycji 26/37, lewy dolny znaczek z błędem "brak ornamentów", górne znaczki druk zdwojony Schmitzdruck, częściowy abklacz, w takiej kombinacji unikalne, doskonały stan zachowania, gwarancja Mikulski, Schmutz, Wiatrowski.

Fi.19No B3
Mi.19K
4 700 PLN
12870

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 1 z brzegowym niedodrukiem, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.21
Mi.21
50 PLN
12871

Fi.21
Mi.21
60 PLN
12872

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.21
30 PLN
12873

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Ways.

Fi.21
40 PLN
12876

1918 drugie wydanie lubelskie, zestaw sześciu kasowanych znaczków, wszystkie gwarantowane.

Fi.21-5, 29
60 PLN
12877

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z uszkodzonymi gwiazdkami w nadruku, gwarancja.

Fi.21 B
20 PLN
12878

Fi.21 B2
30 PLN
12879

Fi.21No
Mi.21K
110 PLN
12880

Fi.21No
Mi.21K
150 PLN
12881

Fi.21No
Mi.21K
150 PLN
12884

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z niedobitym nadrukiem, sygnowany Esperantisto Filatelejo, gwarancja.

Fi.22a
25 PLN
12887

1918 drugie wydanie lubelskie, mieszana frankatura ze znaczkiem okupacji austro-węgierskiej, list polecony wysłany 31.I. ze Sławkowa do Będzina, na terenie dyrekcji lubelskiej pod koniec stycznia zaczęło brakować znaczków (za prof. J.Auleytnerem) - stąd list obok polskich znaczków za 10 i 25 hal. opłacono znaczkiem OA za 15 hal., na odwrocie kasownik odbiorczy, piękny stan, gwarancja i opis Walisch.

Fi.22a, 23a, OA60
4 000 PLN
12888

Fi.22a B4
Mi.22a
50 PLN
12890

Fi.22a No
Mi.22a K
150 PLN
12891

Fi.22b
200 PLN
12899

Fi.23a
40 PLN
12903

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z błędem "brak kropki po HAL", gwarancja i opis Ryblewski.

Fi.23a B5
50 PLN
12904

Fi.23aNo
Mi.23AK
240 PLN
12905

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11 1/2 z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja.

Fi.23b
Mi.23B
200 PLN
12906

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z ząbkowaniem 11 1/2, gwarancja.

Fi.23b
Mi.23B
100 PLN
12908

Fi.23No
Mi.23K
240 PLN
12910

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/60 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku, sygnowany, gwarancja.

Fi.24
25 PLN
12911

Fi.24
Mi.24
90 PLN
12912

1918 drugie wydanie lubelskie, ciężka podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.24
Mi.24
15 PLN
12914

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym normalnym i normalnym na stronie gumowanej z poz. 37 i 34, gwarancja Kwaśniewski.

Fi.24Ndw
Mi.24
500 PLN
12915

Fi.24No
Mi.24K
110 PLN
12916

Fi.24No
Mi.24K
150 PLN
12917

Fi.24No
Mi.24K
150 PLN
12918

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Danowski.

Fi.25a
Mi.25I
25 PLN
12919

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.25a
Mi.25I
30 PLN
12922

Fi.25a B10
Mi.25I
40 PLN
12924

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z występującym tylko na tej wartości błędem z poz.48 "litera S zniekształcona", piękny stan, gwarancja i opis.

Fi.25a B8
Mi.26
180 PLN
12926

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku - brak liter ZTA, gwarancja.

Fi.25a B9
Mi.25I
30 PLN
12928

Fi.25b
Mi.25I
80 PLN