Auction 44. WW1 military postage

12338

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I i II wydanie przedrukowe - frankatura mieszana: znaczek za 35 kop. i znaczki cięte za 10 kop. i 35 kop. na kopercie listu grzecznościowego wysłanego 3.5 do chirurga naczelnego korpusu - generała Stanisława Gurbskiego w Bobrujsku, na odwrocie kasownik odbiorczy 4.5; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygn. na odwrocie S.ŚL.; gwarancja Mikstein.

Fi.9, 12A, 14A
Mi.9, 12B, 14B
820 PLN
12339

Fi.10
160 PLN
12340

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Schmutz,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
12342

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą, sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B
1 500 PLN
12344

35 PLN
12345

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z oryginalną gumą.

35 PLN
12346

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 15 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., piękna odbitka kasownika.

Mi.71
30 PLN
12347

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, pieczęć służbowa na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.

50 PLN
12348

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w czworobloku, widoczne na skanie lekkie załamanie w lewym dolnym rogu.

120 PLN
12358

1918 całostka poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora Muśnickiego, gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp2
130 PLN
12359

Fi.Cp4
150 PLN
12360

1919 Powstanie Wielkopolskie, ekspresowy list polecony (opłata niezgodna z taryfą), grzecznościowo przesłany miejscowo 16.IX w Wolsztynie, stempelek cenzury powstańczej "Kontrola poczt w Wolsztynie"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.68, 70
Mi.132, 134; 103&nbs
120 PLN
12361

1919 wojna polsko-sowiecka, front białorusko-litewski, widokówka od żołnierza 34 pułku piechoty napisana "w polu", wysłana 22.X do Wielunia za pośrednictwem poczty polowej 24, przydzielonej do 9DP, pieczęć formacyjna "DO LISTÓW Dowództwo III Baonu 34 p.p. W.P."; jesienią 1919 (IX/X) pułk toczył ciężkie walki z bolszewikami na kierunku mozyrskim, wypierając ich z zachodniego brzegu dolnej Ptyczy, gdzie front polski ustalił się zimę; gwarancja Schmutz.

400 PLN
12362

1919 walki na Wileńszczyźnie, list żołnierza 11 pułk ułanów, wysłany 21.VI przez urząd w Mińsku Mazowieckim do Częstochowy, wyjątkowo czytelna i czysta odbitka stempla formacyjnego "Dowództwo Szwadronu Marszowego/ 11.P.U.", kasownik odbiorczy; idealny stan zachowania; jednostka ta uczestniczyła w walkach o Wilno, a jej żołnierze 19.IV jako pierwsi wkroczyli do miasta, mocno wykrwawiona została skierowana do patrolowania i obrony polsko-litewskiej linii demarkacyjnej w okolicach Landwarowa; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
12372

1920 wojna polsko-sowiecka, formularz Szefa Sanitarnego D.O.E. we Lwowie, wysłany 26.III z poczty polowej nr.11 stacjonującej w Tarnopolu do Sekcji Lekarskiej w Warszawie, kasownik odbiorczy poczty polowej nr.53 przydzielonej do Naczelnego Dowództwa, dodatkowe stemple, adnotacje i oznaczenia; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN
12373

1920 Powstanie Wielkopolskie, formularz z IX Oddziału Dowództwa Okręgu Generalnego, przesłany 3.IV z Poznania do Sekcji Lekarskiej Naczelnego Dowództwa w Warszawie, kasownik odbiorczy poczty polowej nr.53, dodatkowe stemple, adnotacje i oznaczenia; ślady archiwizacji; z kolekcji S.Rosińskiego.

220 PLN
12374

1920 znaczki wydania pamiątkowego Armii gen. J.Hallera w Pucku, fotoatest Schmutz.

1 550 PLN
12381

50 PLN