Auction 44. WW1 military postage

12251

1914 znaczek poczty Naczelnego Komitetu Narodowego, gwarancja Mikstein.

70 PLN
12252

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie.

Fi.1-2
340 PLN
12253

1914 znaczki poczty Naczelnego Komitetu Narodowego.

Fi.1-2
140 PLN
12254

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadka - jako kasowana, seria na wycinkach, czytelne kasowniki w pięknym stanie, sygnowana TB - Białkowski.

Fi.1-2
700 PLN
12255

1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta, miejscami lekko matowa guma, poza tym w bardzo ładnym stanie, stare sygnatury.

Fi.1-2
200 PLN
12256

1914 rosyjski stempel kamuflażowy stosowany w początkowym okresie wojny w celu utajnienia miejsca nadania, widokówka (Sławiańsk-) wysłana z Kercza do miejscowości Juzowka (Donieck); znaczek unieważniony stemplem kamuflażowym Kercz typ 512.01 według Lewina, kasownik odbiorczy 8.VIII "OBKA EKATEPH.."; stemple maskujące tego typu stosowano w okresie zaledwie 3 miesięcy (VIII-X), przesyłki należą do prawdziwych rzadkości.

Mi.84
500 PLN
12257

1914 stempel kamuflażowy "IX/464" (Mielec) stosowany dla przesyłek wojskowych nadawanych za pośrednictwem urzędów cywilnych w celu utajnienia miejsca nadania, karta poczty polowej wysłana 27.X do Wiednia, jako datownika użyto numeratora biurowego; stempelek formacyjny "K.u.K. Etappenstationskommando" i negatywowa odbitka stempla formacyjnego z godłem (prawdopodobnie pieczęć do laku); stempelek cenzura; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
12258

Mi.86
400 PLN
12259

Mi.83, 84
70 PLN
12266

1915 list z poczty polowej w Marienburgu (Malborka) 31.7.15 do Berlina, stempel miejscowej cenzury wojskowej, widokówka zamek w Malborku.

70 PLN
12267

80 PLN
12268

1915 Legiony Polskie - II Brygada, formularz wysłany 15.X za pośrednictwem poczty polowej 355 do Karlsbadu, stempel formacyjny "3-ci Szwadron 1-go Polskiego Legionu", niezwykle rzadki, dwujęzyczny stempelek cenzury w ramce (odmiana u Berka nieopisana); doskonały stan zachowania;

500 PLN
12269

1915 kartka z poczty polowej 113 4.VIII.15 ze stemplem formacyjnym "KOMENDA LEGIONÓW POLSKICH / PROWIANTURY I. BRYGADY".

80 PLN
12270

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 12.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Nowego Sącza, doskonała odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda III.Baonu I.p.I.Legionu Pol.", dodatkowo, wyjątkowo rzadko spotykany polski stempelek cenzury z ozdobnikami !!! (odmiana u Berka nieopisana); słabszy stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
12271

20 PLN
12272

1915 kartka (Kraków-Uniwersytet Jagieloński) z poczty polowej 186 14.II.15, stempel cenzury /Bahnpostamt/.

25 PLN
12273

1915 formularz wysłany 28.X za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej V Korpusu Zapasowego do Legnicy, cenzura.

20 PLN
12274

25 PLN
12275

10 PLN
12276

30 PLN
12277

1915 Legiony Polskie - formularz wysłany 11.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Piotrkowie do Wiednia, wyraźna odbitka stempla formacyjnego "Komenda IV Batalionu 2 pułku Legionów Polskich" z orłem, stempel odmienny od prezentowanego u Berka; stempelek cenzury ZENSURIERT; na odwrocie rysunek ołówkiem; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
12286

1916 list wartościowy, wysłany 4.II za pośrednictwem austro-węgierskiej poczty polowej nr.96 (kasownik z wyróżnikiem a) do miejscowości Lubawka (Liebau) na Dolnym Śląsku, pocztowe lakowe pieczęcie zabezpieczające, stempel formacyjny i stempelek przeprowadzonej kontroli zawartości Geprüftuggeschlossen; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.22, 24, 38
150 PLN
12287

1916 Legiony Polskie - formularz wysłany 9.IX za pośrednictwem urzędu etapowego w Kozienicach do Krakowa, stempel formacyjny z orłem "Komenda personalnej stacyi zbornej/ Legionów polskich w Kozienicach, stempelek cenzury; doskonały stan zachowania;

1917 okupacja austro-węgierska, ofrankowany formularz poczty polowej wysłany 13.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurichu; przesyłka dwukrotnie cenzurowana w Lublinie i Feldkirch; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

300 PLN
12288

1916 katka z Kielc 7.III.16 do Niemiec, stempel miejscowej cenzury wojskowej.

50 PLN
12289

1916 kartka poczty polowej 380 22.Iv.16 do Zamościa.

45 PLN
12290

1916 nalepki dobroczynne z wizerunkiem orła legionowego na tarczy w walucie koronowej.

20 PLN
12291

1916 Legion Ukraiński - ozdobny formularz, wysłany 18.XII za pośrednictwem poczty polowej 182; ładna i czytelna odbitka stempla formacyjnego: "K.u.k Ukrainische Legion/ Asbildungsgruppe", tekst pisany ołówkiem (adres wytarty); minimalne przebarwienia, w rzeczywistości karta prezentuje się znacznie korzystniej.

350 PLN
12292

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 28.6 z Jekaterynosławia () do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 2.7, skąd 4.8 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 8.IJUL; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.72II
100 PLN
12293

1916 Legiony Polskie - formularz z prośbą o wszczęcie poszukiwań zaginionego legionisty, wysłany za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 108, treść pisana po polsku, liczne dopiski, adnotacje i stempelki w tym pieczęć formacyjna z godłem; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

120 PLN
12294

1916 formularz poczty polowej ze szpitala wojskowego, wysłany 17.XI za pośrednictwem urzędu pocztowego w głównej bazie austo-węgierskiej marynarki wojennej w miejscowości Pola; stempelek formacyjny "K.u.k. FESTUNGSSPITAL NR.1/ in POLA/ Sanitätsabteilung" oddziału szpitalnego; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
12313

1917 kartka z poczty polowej 265 do Niemiec.

45 PLN
12314

1917 Legiony Polskie - formularz z orłem (Kucharski K.52.), wysłany 2.II z Zambrowa do miejscowości Borek Fałęcki za pośrednictwem poczty polowej 378, doskonała fioletowa odbitka stempla formacyjnego z orłem "KOMENDA III BAONU 2 PUŁKU LEG.POL."; bardzo dobry stan zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 26.II z Zegrza do Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 378, fioletowoniebieska odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda 3 pułku Polskich Legionów"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

350 PLN
12315

1917 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 20.11 z miejscowości Tuła do ocenzurowania w Moskwie, zalepka i stempelek cenzury moskiewskiej nr.122; erka z napisami grażdanką !!! niedozwolona dla korespondencji zagranicznej, na odwrocie kasownik odbiorczy z datą 25.12, a na froncie duński stempelek "Brev ank. til Kbhvn 28.Dec 1917"; dobry stan zachowania.

Mi.72II
150 PLN
12316

35 PLN
12317

30 PLN
12318

1917 Beniaminów, obóz dla internowanych Legionistów polskich, formularz poczty polowej wysłany 4.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378 do por.Jerzego Sawickiego, który po kryzysie przysięgowym został osadzony w Beniaminowie k.Zegrza Południowego; stempelek cenzury radomskiej i parafka cenzora; bardzo dobry stan zachowania; przesyłka reprodukowana i opisana w artykule J.Falkowskiego "KORESPONDENCJA INTERNOWANYCH LEGIONISTÓW Z OBOZÓW W SZCZYPIORNIE, ŁOMŻY I BENIAMINOWIE" w Filateliście 11/2001.

120 PLN
12319

1917 Legion Ukraiński - ozdobny formularz wysłany 18.III do miejscowości Selb za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 649 przydzielonej do obsługi oddziałów ukraińskich, okrągła pieczęć formacyjna z godłem "Ukrainische Legionen I. Baons-Kompanie", dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
12334

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 3 kop. na podlepce, gwarancja Mikstein.

100 PLN
12336

30 PLN
12337

400 PLN