Auction 43. Russia

11886

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 26.VI z Piotrogrodu, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury z numerem cenzora 110, przesyłkę po ocenzurowaniu, wysłano ostatecznie 31.7; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
11887

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 25.4 z Odessy, przesyłkę ekspediowano dopiero po miesiącu (28.5)! dwa stempelki cenzury odeskiej: cenzora nr.144 z dostawioną datą 27. i drugi bez daty; kasownik odbiorczy 20.6; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
100 PLN
11888

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 8.IX z miejscowości Mrakowa ( .) guberni orenburskiej, stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.167; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
11889

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego (Ziwil Kriegsgefan.), wysłany 2.8 z miejscowości Koływań ( .), dodatkowy stempelek "Correspondances des prisonniers de guerre", pieczątka cenzury omskiej cenzora nr.4; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (znaczek uszkodzony).

Mi.69
140 PLN
11890

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 9.6 z Symferopola () do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 13.6, skąd 14.7 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 14.; bardzo dobry stan zachowania.

80 PLN
11891

1916 Rosja, Daleki Wschód - Korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 28.6 z Władywostoku, pieczątka cenzury władywostockiej z jednocyfrowym numerem cenzora; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
11892

1916 Rosja, koperta za 7 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, dofrankowana i jako polecona, przesłana 21.V miejscowo w Odessie, na odwrocie kasownik odbiorczy i odciśnięty numerator (cenzura ?); bardzo dobry stan zachowania.

Mi.U47B, 69
180 PLN
11893

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 4.6 ze Smoleńska do Piotrogrodu; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.56; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
120 PLN
11894

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 12.7 z Rostowa nad Donem; zwraca uwagę nietypowy stempelek cenzury rostowskiej cenzora nr.1; niezgodny z przepisami stempelek polecenia z nazwą miejscowości grażdanką zamiast alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.72, 75
120 PLN
11895

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 2.3 z miejscowości Lebiedian () guberni tambowskiej do ocenzurowania w Moskwie; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej cenzora nr.107; zwracają uwagę dwie nalepki polecenia: krajowa i zagraniczna; kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.72
150 PLN
11896

1916 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony, wysłany 7.6 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; zalepka i dwa różne stempelki cenzury piotrogrodzkiej, w tym cenzora nr.105; prowizoryczna nalepka polecenia z dopisaną alfabetem łacińskim nazwą miejscowości "Orel"; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
11897

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 18.3 z miejscowości Iwanowo ( ) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, ponieważ list, tak jak przesyłkę krajową, zaadresowano tylko po rosyjsku, prawdopodobnie wtedy opatrzono go stempelkiem dopłaty "T" (której finalnie nie pobrano) i dopisano adres alfabetem łacińskim: "Copenhague Croix Rouge Danoise"; stempel Piotrogrodu z datą 21.3, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 652, list 23.3 wyekspediowano do Danii; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

140 PLN
11898

1917 Rosja, koperta za 10 kop. wydania z 1913 roku, rozmiar 145x120mm ze ściętą klapą, wysłana do Kaługi, na odwrocie dwa stempelki cenzury; słabszy stan zachowania.

Mi.U48B
40 PLN
11899

1917 Rosja, dekoracyjna koperta z emblematem Czerwonego Krzyża - oddziału d/s jeńców wojennych Wszechrosyjskiego Związku Miast ( ), wysłana 27.II z centrali w Piotrogrodzie do biura w Kopenhadze; stempelek i zalepka cenzury piotrogrodzkiej; efektowna całość w dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

140 PLN
11900

1917 seria obiegowa, znaczek za 1 R. o podwójnym druku środka, w pięknym stanie.

Mi.77DyDD1
400 PLN
11901

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 30.X z Połtawy, stempelek cenzury moskiewskiej, kasownik odbiorczy 25.XII na odwrocie; dobry stan zachowania.

Mi.72
80 PLN
11902

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony (dofrankowana całostka), wysłany 22.5 z miejscowości Seitovskij () guberni orenburskiej, zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.305; kasownik odbiorczy 31.7; dobry stan zachowania (znak opłaty uszkodzony podczas otwierania przesyłki).

Mi.72; U48B
90 PLN
11903

1917 Rosja, list wysłany 7.7 z twerskiego oddziału Wszechrosyjskiego Związku Ziemstw ( ), kwadratowy stempelek z liczbą 21, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 512; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy; kasownik odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.

160 PLN
11904

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 16.5 z miejscowości (?) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, dwa stemple cenzury piotrogrodzkiej, w tym z numerem cenzora 659; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
11905

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego, wysłany 18.VII z miejscowości Jakowlewskoje () guberni jekaterynosławskiej, stempelek cenzury moskiewskiej; dobry stan zachowania.

Mi.64, 65
100 PLN
11906

1919 Krym wydanie lokalne z Sewstopola, znaczek będący równocześnie banknotem, w pięknym stanie.

Mi.2
300 PLN
11907

1922 5 rocznica Rewolucji Październikowej, wydanie lotnicze, znaczek czysty na podlepce.

Mi.200
50 PLN
11908

1922 prowizoryczne znaczki pocztowej kasy oszczędności dokumentujące wpłaty, z kijowskim nadrukiem nowej wartości, jeden sygnowany EBL (Mi.1150 euro), niegumowane.

Mi.1-3II
600 PLN
11909

1926 ZSRR, bilet Pierwszej Wszechzwiązkowej Loterii Lotniczej na papierze ze znakiem wodnym, główną wygraną stanowiła podróż dookoła świata na trasie Moskwa - Berlin - Paryż - Hawr - Nowy Jork - Chicago - Tokio - Władywostok - Moskwa; niezwykle dekoracyjna forma graficzna.

600 PLN
11910

1927 ZSRR, 10 lecie Rewolucji Październikowej, znaczek za 3 kop. różówokarminowy - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 3.XII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.328Ab
50 PLN
11911

1928 ZSRR, widokówka do Chabarowska, przesłana 19.VII ambulansem nr.243 Czita-Boczkariewo, kasownik odbiorczy

Mi.273A
80 PLN
11912

Mi.273A
40 PLN
11913

1928 ZSRR, widokówka wysłana 23.VIII do Chabarowska, kasownik odbiorczy.

Mi.273A, 340
20 PLN
11914

1931 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, tekst w języku gruzińskim.

Mi.P106
150 PLN
11915

1931 ZSRR, koperta z ilustracją, bez linii dzielącej.

Mi.U37I
200 PLN
11916

1932 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa, bez linii dzielącej.

Mi.P126II
120 PLN
11917

1935 ZSRR, druk z redakcji gazety "Czerwony kołchoźnik", przesłany miejscowo 12.10 w Januszpolu ().

Mi.371A
40 PLN
11918

1937 wydanie lotnicze, seria czysta - niektóre znaczki na podlepkach.

Mi.571-77
140 PLN
11919

1943 ZSRR, karta pocztowa z niebieską ilustracją.

Mi.P176
130 PLN
11920

1944 Ilja E.Repin, ładnie cięta seria czysta.

Mi.932-36B
40 PLN
11921

1944 ZSRR, ilustrowany formularz z cytatem Suworowa "Rosjanie zawsze bili Prusaków" (P ), wysłany 19.IX z Leningradu do Swierdłowska, stempelek cenzury nr.19571.

Mi.578Aa
100 PLN
11922

1945 75 rocznica urodzin W.I.Lenina, bardzo rzadki znaczek za 60 kop. o wielkości rysunku 22,2x31,5mm (Mi.-.-).

Mi.985II
400 PLN
11923

1946 ZSRR, ilustrowana karta pocztowa.

Mi.P187
60 PLN
11924

1947 700 lat Moskwy, blok czysty.

Mi.Bl.10II
130 PLN
11925

1955 85 urodziny Lenina, seria czysta.

Mi.1756-58
30 PLN