Auction 43. Russia

11846

1794 Rosja, list z pełną treścią, datowany 31 stycznia, wysłany z Kaługi do Piotra de Thier w Hodimont; różne adnotacje dotyczące porta - wpisane czarnym i czerwonym atramentem; na odwrocie idealnie zachowana pieczęć lakowa nadawcy; walor w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
11847

1836 Rosja, list z pełną treścią, datowany 6 stycznia, wysłany z Moskwy do Trento (Trydent), adnotacje dotyczące porta wpisane czerwonym atramentem; dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy Moskwa; na odwrocie trydencki stempel odbiorczy 7.FEB; walor w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN
11848

1850 Rosja, list z pełną treścią, wysłany z Kronsztadu do Drammen w Norwegii, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy KRONSZTAD () z 17.V, tranzytowy stempel SZTOKHOLM (STOCKHOLM) z 10.VI; rzadki kierunek wysyłki, walor w dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

600 PLN
11849

1851 Rosja, list z pełną treścią, wysłany z Odessy do Konstantynopola, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy ODESSA () z 30.IV.1850 - błędnie ustawiona data roczna, list w tekście datowany 1851, owalny stempelek nadawcy; rzadki kierunek wysyłki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania, pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii", to najwczesniejszy list do Turcji z tej kolekcji.

800 PLN
11850

1856 Rosja, Finlandia - list z pełną treścią, datowany 1.XI, wysłany z fińskiego miasta Borga (Porvoo) do Cette we Francji, adnotacje dotyczące porta wpisane czarnym atramentem; dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy "BORGA 4 NOV 1856", stempel tranzytowy "ST PETERSBURG 27.X 1856", pruski stempelek pochodzenia "Aus Russland" przystawiany na linii kolejowej Eydtkunhnen-Bydgoszcz i tranzytowy "P.D.", francuski niebieski stempelek "PRUSSE - VALENCIENNES", stempel tranzytowy Paryża i odbiorczy CETTE 17.NOV.56; dekoracyjny walor o niezwykle ciekawie udokumentowanym obiegu pocztowym Finlandia-Rosja-Polska-Prusy-Francja; całość w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
11851

1857 Rosja, list zamorski z Petersburga do Newark w USA, adresowany do dowódcy okrętu amerykańskiego, adnotacja FRANCO niebieskim atramentem, romboidalny stempel nadawczy ST.PETERSBURG 7.III, pruski stempelek tranzytowy dla przesyłek do Stanów Zjednoczonych "AACHEN PAID 25 Cts." z 26.III i amerykański stempelek "BOSTON BR.PKT. 30 PAID" z 11.IV, odręczna adnotacja o otrzymaniu przesyłki 12 April 1857; list przewieziony parowcem "Niagara" towarzystwa żeglugowego Cunard Line na trasie Liverpool-Boston-Nowy Jork; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; całość w dobrym stanie zachowania (tylna klapa lekko naderwana).

800 PLN
11852

1861 obwoluta listu nadanego z Bolszoj Płoty (gubernia Tulska) kasownik numerowy 544, na odwrocie stemple tranzytowe Sum i Petersburga.

Mi.5
350 PLN
11853

1862 Rosja, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1855 roku, o wymiarach 137x107mm, ze znakiem wodnym Wz.I w położeniu normalnym, kształt klap III, wysłana 27.VI z Sankt Petersburga do miejscowości w guberni czernichowskiej; znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 1, dodatkowo na froncie czerwony datownik, na odwrocie adnotacja o dacie nadejścia przesyłki 8.VII.1862; całość w dobrym stanie zachowania (klapa z niewelkim rozdarciem).

Mi.U4A
350 PLN
11854

1862 Rosja, list z pełną treścią z Archangielska do Randers w Danii, okrągły z ozdobnikiem stempelek nadawczy ARCHANGIELSK () z 6/18.VI, przesyłka przewieziona 26.VI ambulansem Królewiec-Bydgoszcz (KÖNIGSBERG-BROMBERG), 27.VI przekazana do duńskiego !!! urzędu pocztowego w Hamburgu - jednoobrączkowy stempel, odmiana z oznaczeniem godzin "K.D.O.P.A. HAMBURG", kasownik odbiorczy RANDERS 29.VI; pruski stempelek kraju pochodzenia "Aus Russlan Franco"; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania (niewielkie uszkodzenia tylnej strony listu).

800 PLN
11855

1864 Rosja, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1863 roku, o wymiarach 137x107mm, ze znakiem wodnym Wz.III w położeniu normalnym, kształt klap III, wysłana do Sankt Petersburga; znak opłaty skasowany 25.IV stemplem nadawczym KOŁOMNA () z ozdobnikiem, obok dodatkowa odbitka stempla nadawczego i kasownik odbiorczy 28.IV; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U10
400 PLN
11856

1865 Rosja, rzadka parka znaczków rosyjskich za 30 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, tu zachowana w pięknym stanie, unieważniona datownikiem St.Petersburga w 1870 roku, prawy znaczek z błędem "uszkodzony lewy dolny narożnik".

Mi.17y
750 PLN
11857

1869 Rosja, nietypowo frankowany list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3 i 5 kop. (odmiana z szaroniebieskim tłem) wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono owalnym stemplem "S.P.B." (...) poczty miejskiej, dodatkowo datownik S.PETERSBURG (.) z 26.VIII, stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit/Aachen, Saarbrücken) i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES z 10.IX; na odwrocie maleńkie paseczki folii samoprzylepnej, którą kiedyś przymocowano walor do strony albumowej; efektowna, ładnie frankowana, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.19x, 20bx
2 400 PLN
11858

1869 Rosja, FRANKATURA CZTEROKOLOROWA!!!, list z pełną treścią, wysłany z Taganrogu do Londynu, opłacony znaczkami rosyjskim: za 1 i 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze normalnym, oraz za 3 i 5 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, wszystkie ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono datownikiem TAGANROG () z 8.VIII, stempel tranzytowy MOSKWA z 14.VIII; pruski stempelek tranzytowy "P.D." i odbiorczy "LONDON PAID" z 30.VIII; dodatkowo, nietypowy niebieski stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę; wyjątkowo rzadko spotykana, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.12y, 16y, 19x, 20
4 000 PLN
11859

1870 Rosja, list z Odessy do Marsylii, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 5 (odmiana z szroniebieskim tłem) i 10 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki skasowano jednoobrączkowym datownikiem z ozdobnikiem ODESSA () z 28.VIII, list przesłano wagonem pocztowym nr.21-32 relacji Odessa-Koziatyn - kasownik POCZTOWY WAGON ( ) o,21-22, następnie 11.IX (30.VIII) przekazano go do ambulansu OSWIECIM-BRESLAU; stemple tranzytowe: czerwony pruski "P.D." (Transit Aachen), i niebieski francuski PRUSSE ERQUELINES z 18.IX; kasownik odbiorczy MARSEILLE 22.IX; ładnie frankowana, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (list poziomo złożony); pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii".

Mi.18x, 20bx, 21x&nb
1 500 PLN
11860

1871 Rosja, list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Lisbony, opłacony znaczkami rosyjskim za 10 i 20 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono dwuobrączkowym datownikiem S.PETERSBURG (.) z 23.VI, dodatkowo odciśniętym poniżej, pruski stempelek tranzytowy "P.D.", portugalski owalny stempelek FRANCA, a na odwrocie kasownik odbiorczy LISBOA; zgrabny, czysty walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wyjątkowo rzadki kierunek wysyłki!!! pochodzi ze sprzedanej w Nowym Jorku wielkiej kolekcji "Korespondencja Zagraniczna z Imperialnej Rosji i Finlandii", to wcześniejszy i ładniejszy z dwóch oferowanych tam listów do Portugalii.

Mi.21x, 22x
8 000 PLN
11861

1875 Rosja, list z pełną treścią, wysłany z Sankt Petersburga do Zofingen w Szwajcarii przez Prusy - rzadka taryfa nieco droższa niż przez Austrię, opłacony znaczkami rosyjskim: za 1, 3 i 10 kop. wydania z 1866 na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; znaczki unieważniono datownikiem dwuobrączkowym S.PETERSBURG z 5.VIII, dodatkowo na odwrocie czerwony datownik poczty miejskiej z 6.VIII, stempel tranzytowy GENEVE 21.IV i odbiorczy ZOFINGEN 21.IV; ładny przykład frankatury trójkolorowej, ładna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.18x,19x,21x
1 000 PLN
11862

1878 Rosja, formularz zamówienia piwa firmy "Moskiewska Bawaria", przygotowany na karcie pocztowej za 3 kop. wydania z 1872, wysłany 11.VI lokalnie w Moskwie, czerwony stempel nadawczy; ciekawy i dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie mocne pozostałości po podlepkach); temat - PIWO.

Mi.P1
60 PLN
11863

Mi.A
200 PLN
11864

1883 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1872, wysłana 1.X miejscowo w Moskwie z zamówieniem do firmy "Moskiewska Bawaria", znak opłaty skasowany czerownym stemplem; całość w doskonałym stanie zachowania; temat - PIWO.

Mi.P5
80 PLN
11865

1886 Rosja, karta pocztowa za 3 kop. wydania z 1884, datowana 4/16.XI w Revalu (Tallin), przesłana wagonem pocztowym nr.40 relacji Reval-St.Petersburg - kasownik "POCZTOWYJ WAGON No.40" z wyróżnikiem "6" ( No.40), w Petersburgu przesyłkę przez oddział na dworcu - kasownik (na odwrocie) "ST.PETERSBURG P.O.1 WARSZAWSK.Ż.D." (.. ..1 ...), wyekspediowano Koleją Warszawską do Niemiec; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.P6
100 PLN
11866

1889 Rosja, list poleconywysłany 2.VIII z miejscowości Czernyj Gorodok koło Baku do Bripenberg w Szwecji, opłacony znaczkami rosyjskim za 1, 3 i 5 kop. wydania z 1884, ze znakiem wodnym 4; znaczki skasowano jednoobrączkowym datownikiem "CZERNYJ GORODOK BAKIN.G." ( ..) z 2.VIII; niebieski kasownik odbiorczy z 24.VIII (12.VIII); okrągły stempelek "R" do oznaczania przeyłek poleconych, dodatkowo owalny stempelek nadawcy, na odwrocie pieczęci lakowe; ładnie frankowana, dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.29A, 31A, 33C&nbs
400 PLN
11867

Mi.K3
40 PLN
11868

1894 Rosja, sekretnik za 7 kop. wydania z 1890, wysłany 10.VII z Sankt Petersburga, z nieoderwanymi brzegami! znak opłaty unieważniony stempelkiem numerowym poczty miejskiej, obok odciśnięto czerwony datownik; walor w dobrym stanie zachowania.

Mi.K6
80 PLN
11869

Mi.41x
700 PLN
11870

Mi.K1
100 PLN
11871

1899 Rosja, koperta (145 x 81 mm) wysłana z Petersburga 31.VIII do Berlina, znaki opłaty unieważnione kasownikami poczty miejskiej; stemple odbiorcze.

Mi.U32A
60 PLN
11872

1902 Rosja, poczta rosyjska w Turcji - Levant, list ofrankowany znaczkiem rosyjskim za 10 kop. bez przedruku, przesłany miejscowo 16.VIII w Konstantynopolu, za pośrednictwem rosyjskiej poczty w Turcji, znaczek unieważniony kasownikiem "R.O.P.iT. KONSTANTYNOPOL" (... . ), dwa stemple poczty tureckiej: jeden z napisami turecko-łacińskimi STAMBOUL, drugi tylko łacińskimi "CONSTANTINOPOLE GALATA ARRIVE" z 29.VIII; ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.41x
600 PLN
11873

1904 znaczek rosyjski za 15 kop. unieważniony niemym kasownikiem.

Mi.56
50 PLN
11874

Mi.A5
120 PLN
11875

1913 Rosja, list wysłany 1.2 z Libawy do Moguncji, koperta firmowa J.FALK.

Mi.68I, 84
25 PLN
11876

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 7+1 kop. z nadrukiem "OBRAZIEC" w pięknym stanie.

Mi.105 P
400 PLN
11877

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list polecony, wysłany 10.9 z Orła do ocenzurowania w Piotrogrodzie; ładnie zachowana pieczęć lakowa cenzury i stempelek cenzora; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.65, 86
200 PLN
11878

1915 pomoc wojenna, próba znaczka za 10+1 kop. z nadrukiem "OBRAZIEC" w pięknym stanie.

Mi.106 P
400 PLN
11879

1915 Rosja, nieopłacona widokówka wysłana 30.X z miejscowości Ałuszta adresowana do Połtawy, dopłata, cenzura.

60 PLN
11880

1915 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wysłany 7.11 z Tambowa () do ocenzurowania w Moskwie, gdzie dotarł 8.11, a 13.11 został wyekspediowany do Danii; zalepka i pieczątka cenzury moskiewskiej; zgrabna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
140 PLN
11881

1915 Rosja, korespondencja do Moskiewskiego Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Kopenhadze, list wysłany 2.11 z miejscowości Rewiakino ( .) do ocenzurowania w Piotrogrodzie, gdzie dotarł 4.11 skąd 6.11 wyekspediowano go do Danii; zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej cenzora nr.62; dwa kasowniki odbiorcze; całość w dobrym stanie zachowania.

Mi.69II
100 PLN
11882

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 13.2 z miejscowości Seitovskij () guberni orenburskiej, dwie nalepki polecenia: krajowa (pod spodem) z nazwą miejscowości grażdanką i zagraniczna (na wierzchu) z nazwą alfabetem łacińskim; stempelek cenzury orenburskiej cenzora nr.19; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.69
120 PLN
11883

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki, wysłany 8.6 z miejscowości Żaszków () guberni kijowskiej do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 14, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 14.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 631, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania.

120 PLN
11884

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony, wysłany 5.7 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 6.7, skąd 11.8 wyekspediowano go do Danii, przesyłka zwrócona do nadawcy z adnotacją "Retour Ekater"; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 10.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
150 PLN
11885

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list od jeńca wojennego, wysłany 1.6 z miejscowości Ilinskoje ( ) do ocenzurowania we Wiatce, gdzie dotarł 3.6 i następnego dnia został wyekspediowany do Danii; stempelek cenzury z Wiatki cenzora nr.180; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.69II
80 PLN