Auction 43. PoW Woldenberg camp

9050

1944 Święto Morza, znaczek skasowany okolicznościowo 29.VI na karcie ozdobionej drzeworytem, na odwrocie napis POCZTÓWKA; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.40
100 PLN
9051

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza.

Fi.40
50 PLN
9052

Fi.40
50 PLN
9053

1944 Święto Morza, znaczek czysty i kasowany, znaczek ostemplowany okolicznościowo na karcie ozdobionej drzeworytem i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk,.

Fi.40
200 PLN
9054

1944 Rok Olimpijski, dwa kasowane znaczki za 10 f., ciemny i jasny odcień czerwonego, gwarancja.

Fi.41
36 PLN
9055

1944 Program obchodów Roku Olimpijskiego w Obozie IIC; zachowany w idealnym stanie karnet zawierający szczegółowy program przewidzianych zawodów sportowych i imprez towarzyszących, a ponadto listy osób patronujących obchodom, zarządów klubów sportowych, sędziów, komitetu organizacyjnego zawodów i innych; środkowa część przedstawia trzy niewydane znaczki olimpijskie zaprojektowane przez W.Oyrzanowskiego; żółty kolor tła wokół Apolla - na odwrocie posiada znaczek skasowany stemplem okolicznościowym; karnet wykonany w technice wielokolorowego drzeworytu stanowi wspaniały dokument historyczny i jest kopalnią informacji o życiu obozowym; walor ten będzie ozdobą zarówno zbioru Poczt Obozowych jak też tematycznego - Olimpiada.

UWAGA - w dziale Sport próba karnetu.

Fi.41
2 400 PLN
9056

1944 Rok Olimpijski, znaczek czysty, karta ozdobiona grafiką i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy; walory po członku Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisławie Megielu, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Ryblewski,.

Fi.41
640 PLN
9057

1944 Rok Olimpijski, znaczek na pocztówce ozdobionej odbitką drzeworytu autorstwa Mariana Puchalskiego, ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII, w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.41
140 PLN
9058

1944 Tydzień Ziem Wschodnich - seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.VIII w pierwszym dniu obiegu na karcie z pamiątkowym suchym tłoczeniem; dekoracyjne wydawnictwo, gwarancja.

Fi.42-44
250 PLN
9059

1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA.

Fi.44
50 PLN
9060

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, kasowany znaczek za 100 f., gwarancja.

Fi.45
15 PLN
9061

1944 80. rocznica Konwencji Genewskiej, znaczek na ozdobnym tłoczonym karnecie stemplowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.45
90 PLN
9062

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, czarna odbitka z unieważnionej oryginalnej matrycy znaczka, gwarancja Krawczyk.

Fi.45
50 PLN
9063

1944 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.45
25 PLN
9064

1944 80. rocznica Konwencji Genewskich.

Fi.45
10 PLN
9065

1944 80 rocznica powstania Czerwonego Krzyża, znaczek na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.45
40 PLN
9066

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty, gwarancja.

Fi.46
10 PLN
9067

1944 500. rocznica bitwy pod Warną.

Fi.46
9 PLN
9068

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, znaczek czysty i kasowany, blok kasowany i odbitki z oryginalnej unieważnionej matrycy znaczka i winiety z bloku, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz,.

Fi.46, Bl.5
200 PLN
9069

1944 odrastający dąb, znaczek za 10 fen. na wycinku, skasowany 10.XI stemplem okolicznościowym z okazji 500 rocznicy bitwy pod Warną ofrankowana, gwarancja.

Fi.47
20 PLN
9070

1944 odrastający dąb, podstawowa seria.

Fi.47-50
10 PLN
9071

1944 odrastający dąb, seria z kasownikiem okolicznościowym, na wycinkach.

Fi.47-50
50 PLN
9072

1944 Karnet z okazji Świąt Bożego Narodzenia, ozdobiony suchymi tłoczeniami, ostemplowany 13.XII, niespotykane wydawnictwo, gwarancja Schmutz.

Fi.47a
200 PLN
9073

1944 odrastający dąb, próba w kolorze czarnym bez nominału

Fi.47P
20 PLN
9074

1944 odrastający dąb, próba znaczka za 10 f. w kolorze zielonym z fantazyjnym napisem "Próba" na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
360 PLN
9075

1944 pocztówka z grafiką.

50 PLN
9076

70 PLN
9077

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Mariana Puchalskiego, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN
9078

1944 odrastający dąb, seria czysta z odmianą w kolorze szarozielonym, znaczek, przesyłka z obiegu i odbitka z oryginalnej unieważnionej matrycy, na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz,.

180 PLN
9079

1944 grafika obozowa.

90 PLN
9080

1944 pocztówka z grafiką wielkanocną.

40 PLN
9081

250 PLN
9082

1944 500 rocznica bitwy pod Warną - pocztówka ozdobiona artystycznym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego, karta z prawej strony skrócona, słabszy stan zachowania.

50 PLN
9083

1944 karta pocztowa ozdobiona świątecznym drzeworytem, ilustracja w kolorze zielonym, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA.

100 PLN
9084

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Zygmunta Pazdy, przygotowanym z okazji XXV rocznicy powrotu Śląska Cieszyńskiego do Polski.

80 PLN
9085

1944 karta pocztowa ozdobiona świątecznym drzeworytem, ilustracja w kolorze czarnym, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA.

100 PLN
9086

70 PLN
9087

1944 80 rocznica Konwencji Genewskich, pocztówka ozdobiona artystycznym dwubarwnym drzeworytem autorstwa Janusza Łonickiego.

175 PLN
9088

1944 nalepka z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza używana w charakterze znaczka na specjalnych kartach "primaaprilisowych" wysłanych 1.IV.1944.

1 200 PLN
9089

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, autorstwa Mariana Stępienia, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

80 PLN