Auction 42. Overprint editions 1918-1919

1483

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z (ciemno)zielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 20.X z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania, z grupy najciemniejszych znaczków w kolekcji Grabowskiego; fotoatest Berbeka.

Fi.72, 70B7, 85B
Mi.136, 134, 101, 99
3 200 PLN
1484

1919 wydanie gnieźnieńskie, mieszana frankatura ze znaczkiem niemieckim za 35 fen. na liście poleconym z Ostrowa 26.10.19 do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy POZNAŃ 27.10.19, gwarancja na znaczki.

Fi.77, 78
Mi.135, 136
900 PLN
1485

1919 kartka wydania prowizorycznego PP/GGW na części na odpowiedź z Suwałk 20.8.19 do Niemiec, rzadko spotykany kasownik prowizoryczny Suwałk z usuniętym nominałem po dostarczeniu znaczków polskich do urzędu, nadruk na całostce nie opisany zbliżony do typu 19 lecz bez 3 charakterystycznych cech.

Fi.87B, Cp3IB
600 PLN
1486

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 58, wysłana 11.XII z niewielkiej miejscowości Zator do Rymanowa; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Mi.Cp16IIx
200 PLN
1487

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 128 (ozdobnik uszkodzony z lewej strony), dofrankowana znaczkiem za 25 hal. wydanie PKL i jako polecona wysłana 27.II z Krakowa do Warszawy, kasownik odbiorczy na froncie; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx, 62
350 PLN
1488

1919 wydanie krakowskie, całostka z ukośnym (!) nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIy
600 PLN