233 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 223 - Koło, piękny stan; słabo czytelna gwarancja (sygnatura) WIŚNIK (?). | Fi.7 Mi.7 |
| 1 500 PLN | |
234 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 141 - Kozienice (Fi.+500.-), ładny stan; z kolekcji i gwarancja Bojanowicz. | Fi.7 Mi.7 |
| 1 600 PLN | |
235 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na wycinku użytkowym, z polskim kasownikiem ambulansu DB 1 - Droga Bydgoska - bardzo rzadkim, używanym na odcinku kolei Warszawa - Łowicz, znanym wyłącznie na znaczkach rosyjskich. | Fi.14y Mi.14y |
| 700 PLN | |
236 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 114 - Zawichost (Fi.+500.-), poza lekkim zażółceniem na górze wycinka w ładnym stanie. | Fi.15y Mi.15y |
| 500 PLN | |
237 |
1865 Królestwo Polskie, znaczki rosyjskie za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważnione czytelnie polskimi kwadratowymi kasownikami numerowymi 1 - Warszawa: lewy typem z ozdobną stopką cyfry 1, prawy typem z prostą stopką cyfry 1, oba w ładnym stanie. | Fi.15y Mi.15y |
| 120 PLN SOLD | |
238 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony unikalnym polskim kasownikiem numerowym 324 - Sanniki (Fi.+1250.-), współczynnik rzadkości - 9 punktów według M.A.Bojanowicza, bardzo ładny stan. | Fi.15z Mi.15z |
| 1 300 PLN | |
239 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 120 - Kielce, bardzo ładny stan. | Fi.16y Mi.16y |
| 300 PLN | |
240 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.160.-); znaczek z lekką prześwitką i brakami rysunku, ale tanio. | Fi.16y Mi.16y |
| 20 PLN | |
241 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Sokołowa numer 70, Bojanowicz 2 punkty. | Mi.19x |
| 50 PLN | |
242 |
1865 znaczek rosyjski za 3 kop. stemplowany kasownikiem numerowym Warszawy z jedynką z prostą stopką i wewnętrznym kwadratem 9x9 mm. | Mi.19 |
| 50 PLN | |
243 |
1866 rosyjski znaczek wydania z 1866 roku za 3 kop. z błędnym poddrukiem dla znaczka za 5 kop., kasownik BW linii kolejowej na trasie Bydgoszcz - Wiedeń, doskonały stan zachowania. | Fi.19s Mi.19F |
| 600 PLN | |
244 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 3 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 70 - Sokołów, ładny stan. | Fi.19x Mi.19x |
| 60 PLN | |
245 |
1866 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 3 i 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, z polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska, na wycinku użytkowym z listu zagranicznego. | Fi.19x, 21x Mi.19x, 21x |
| 100 PLN | |
246 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 6. - Kałuszyn, piękny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 300 PLN | |
247 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie na wycinku polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, piękny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 250 PLN | |
248 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 190 - Mniów (Fi.+1250.-), piękny stan. | Fi.21x Mi.21x |
| 1 300 PLN | |
249 |
1867 Królestwo Polskie, kompletny list na Węgry - bliski ale rzadki kierunek wysyłki, opłacony znaczkami rosyjskimi za 5 i 10 kop. wydania z 1865 roku na papierze ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim kasownikiem numerowym 158 - Częstochowa, na froncie stempelki: informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO oraz austriacki pochodzenia POLOGNE; na odwrocie datowniki graniczny Szczakowa z 4.12, tranzytowy z Cieszyna z 5.12 oraz odbiorczy z Thuroczsz Marton 7.12; krawędź listu lekko odcisnęła się na znaczkach, poza tym bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.14y, 15y Mi.14y, 15y |
| 4 000 PLN | |
250 |
1867 obszar I Rzeczypospolitej, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x107 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu lustrzanym, wysłana z Wysokiego Litewskiego do domu hrabiego Augusta Zamojskiego w Warszawie; znak opłaty unieważniony dwuwierszowym datownikiem / 15 1867 według kalendarza juliańskiego; obok stempel odbiorczy typu IXA - / WARSZAWA z 30/10 według kalendarza gregoriańskiego i godzinnik 8/R typu Da; całość w bardzo ładnym stanie; w 1795 roku Wysokie Litewskie znalazło się w zaborze rosyjskim; koperty tego wydania nie mogły być używane w Królestwie. | Fi.Ckr10 |
| 1 000 PLN | |
251 |
1869 Królestwo Polskie, koszulka listu do Poznania, opłaconego według taryfy przygranicznej parką znaczków rosyjskich za 5 kop. wydania z 1866 roku, rzadką odmianą z szaroniebieskim tłem, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono polskim ośmiokątnym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa typu VI, obok mały datownik nadawczy z 28.3, stempelki: nadawcy i informujący o całkowitym opłaceniu przez niego przesyłki FRANCO oraz pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BÜR.XI/ FRANCO" (Feuser +150 DM); na odwrocie poznański stempelek odbiorczy z 29.3.69; frankatury wielokrotne spotyka się w tym okresie niezmiernie rzadko, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.20bx Mi.20xb |
| 2 500 PLN | |
252 |
1871 Królestwo Polskie, list do hrabiego Zamoyskiego wysłany 13.X z Gończyc do Warszawy; opłacony znaczkiem wydania z 1866 roku za 10 kop. na papierze prążkowanym poziomo z dużą usterką "całkowity brak dolnego obramowania znaczka" unieważniony kasownikiem Gończyc(ki). P(ocztowyj). O(triad).; kasownik odbiorczy na odwrocie; koperta w słabym stanie zachowania (na odwrocie oderwane narożniki). | Fi.21x Mi.21x |
| 300 PLN | |
253 |
1872 Królestwo Polskie, rosyjskie znaczki za 3, 5 i 20 kop. wydania z 1868 roku na papierze prążkowanym pionowo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na liście opłaconym według taryfy zagranicznej za list o wadze dwóch łutów; znaczki unieważniono polskim kasownikiem BW - ekspedycji na dworcu Warszawa (Drogi) Bydgosko - Wiedeńskiej; litery są prawie niewidoczne; według Rachmanowa zostały one wyskrobane w momencie podporządkowania poczty Królestwa Polskiego departamentowi pocztowemu w Petersburgu, trudno stwierdzić czy zrobiono to niezbyt dokładnie czy też w końcowej fazie używania kasownika BW był już on bardzo mocno zużyty; obok dwuwierszowy stempel nadawczy oddziału pocztowego typu 4/XIII według S.V. Prigary, stempel informujący o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę "Frankirowano" i pruski stempel graniczny "Aus Russland Franco..." z 17/6/72 - typ 149 według Feusera, dodatkowo ręczna adnotacja o wadze listu; na odwrocie okrągły stempel ambulansowy typu II Warszawa - Aleksandrów; nr. 27-28 z numerem kodowym 1, z dnia 5 czerwca 1872 według kalendarza juliańskiego i datownik odbiorczy z datą 18/6 według kalendarza gregoriańskiego; wszystkie znaczki z tego wydania użyte w Polsce są bardzo rzadkie a szczególnie ten za 20 kop.; na ziemiach polskich używano przeważnie znaczków na papierze prążkowanym poziomo wydanych dwa lata wcześniej, kolorowy fotoatest firmowy. | Fi.19y, 20y, 22y Mi.19y, 20y, 22y&nbs |
| 5 000 PLN | |
254 |
1872 prekursor kartek pocztowych, rosyjski formularz kartkowy bez znaku opłaty, wydany jednocześnie z ukazaniem się kart pocztowych; bardzo rzadki walor, w stanie czystym - niespotykany! idealny stan zachowania, dwa "obiekty" widoczne na ilustracji w rzeczywistości nie występują. | |
| 220 PLN | |
255 |
1872 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, pierwsze wydanie kart pocztowych!!! karta za 5 kop. przeznaczona do korespondencji zamiejscowej; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P2I |
| 160 PLN | |
256 |
1873 Królestwo Polskie, list wysłany 27.IV z Rawy do Warszawy, opłacony znaczkiem wydania z 1866 roku za 10 kop. na papierze prążkowanym poziomo, kasownik odbiorczy; pod znaczkiem sygnatura "I.P.V.". | Fi.21x Mi.21x |
| 120 PLN | |
257 |
1877 Królestwo Polskie, poczta hotelowa w Hotelu Saski w Warszawie - list wysłany z Łodzi do osoby rezydującej w hotelu, stempelek hotelowy z numerem i stosowną adnotacją; przesyłkę przewieziono 14.VI ambulansem nr.31-32 relacji Koluszki-Łódź, na odwrocie kasowniki "POCZTOWYJ WAGON No.31-32" z wyróżnikiem "1" (OTOB BAOH No.31-32); bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; prawdziwa rzadkość w minimalnie słabszym stanie zachowania. | Mi.26x |
| 400 PLN SOLD | |