Auction 42. General Government

2903

Fi.Ark.104II
350 PLN
2904

1943 przesyłka zagraniczna, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 26.III jako polecona z Krakowa do Zurichu, przeadresowana; kasowniki odbiorcze; kompletna (zazwyczaj zdarta) tzw. kartka kierunkowa "Feldpost Bern"; na odwrocie ślady cenzury chemicznej (poszukującej sekretnych informacji), stempelki cenzur szwajcarskich i niemieckich Wehrmachtu, nietypowy numer cenzora szwajcarskiego 5508 !315; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (uzupełnione otwory po dziurkaczu).

Fi.Cp9b, 85
Mi.P12/02
400 PLN
2905

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków na blankietach ozdobnych ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie.

Fi.U1-15; 32
150 PLN
2906

Fi.U26, U29
50 PLN
2907

Fi.U36, U17
80 PLN
2908

Fi.80; 38
50 PLN
2909

1944 ekspresowy list polecony, wysłany 14.IV z Warszawy do miejscowości Revin we Francji, nie doręczony do adresata i zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy na każdym etapie drogi pocztowej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.86a, 110, 111
Mi.86B
250 PLN
2910

1944 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie, ostemplowana okolicznościowo 26.X w Krakowie, kasownikiem z okazji IV rocznicy utworzenia GG.

Fi.92-95; 34
40 PLN
2911

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria skasowana 15.VII na kopercie.

Fi.117-119
15 PLN
2912

1944 55-urodziny A.Hitlera, ozdobne arkusze, ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym 12.V w Radomiu, pierwsze dwa arkusze z pełną gumą, ostatni bez gumy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-119
250 PLN
2913

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
2914

1944 5 rocznica utworzenia Generalnej Guberni, znaczek za 10+10 zł. skasowany kasownikiem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu, na białym kartonie.

Fi.125; 38
80 PLN
2915

Fi.125a, 125b nz
150 PLN
2916

1944 znaczek ze stemplem okolicznościowym 5. rocznicy utworzenia GG.

30 PLN
2917

30 PLN
2918

1944 karta (część na odpowiedź), nadana w agencji pocztowej Kamień, wysłana 15.I z miejscowości Nisko do szpitala w Stalagu IIA, cenzura, ciekawa treść! przesyłka opisana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego.

120 PLN
2919

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 29.XII Częstochowy do Poznania (Mi. 40 euro.)

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
2920

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN
2921

1944 portret Hitlera, karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp10
Mi.P13
15 PLN
2922

1944 portret Hitlera - karta pocztowa, wysłana 12.XII z Pruszkowa do Włocławka (Mi. 40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
2923

Fi.Cp10
Mi.P13
50 PLN
2924

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
2925

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
60 PLN
2926

Fi.Cp9c
Mi.P12/03
120 PLN
2927

1944 widoki - szyby naftowe, próba znaczka za 6 gr. w kolorze zielonym, z serii nie wprowadzonej do obiegu, wydana jako niegumowana i tak skatalogowana w Michlu, piękny stan, gwarancja i opis Jungjohann BPP.

Fi.I P6
Mi.I P VI
2 000 PLN
2928

1944 "ZAKOPANE (HOHE TATRA) Wintersportplatz-Luftkurort" - czytelna i wyraźna odbitka rzadkiego kasownika propagandowego (Fi.350,-), widokówka z oryginalnego obiegu pocztowego, wysłana 15.VII z Zakopanego do Krakowa; nieznaczne przebarwienia (w rzeczywistości całość prezentuje się korzystniej niż na prezentowanej reprodukcji).

Fi.XV
250 PLN