The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 42. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2863

1942 kartka z Krakowa z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.72
10 PLN
2864

1942 kasownik okolicznościowy z okazji otwarcia miejskiego instytutu im. Behringa do badań tyfusu plamistego we Lwowie.

Fi.72; 27
60 PLN
2865

1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik.

Fi.75
220 PLN
2866

1942 2 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna karta z ilustracją w kolorze czerwonawobrązowym, ostemplowana okolicznościowo 14.VIII w Krakowie.

Fi.75; 22
150 PLN
2867

1942 list z Krakowa 9.IX.42 z wirnikiem propagandowym NSDAP.

Fi.78
20 PLN
2868

1942 tzw V-ka "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple propagandowe stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa.

Fi.78
150 PLN
2869

1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1 zł frankatura wielokrotna - paczkowy adres pomocniczy, wysłany 27.VIII.1943 do miejscowości Żąkla Dolna koło Wiśnicza Nowego.

Fi.86
Mi.86A 
120 PLN
2870

1942 urodziny Hitlera, seria na karcie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Warszawie.

Fi.89-91
30 PLN
2871

1942-4 Artystycznie wykonana (ręcznie malowana) strona albumowa, pochodząca z hiszpańskiej kolekcji (Barcelona); znaczki czyste bez podlepek, w bardzo dobrym stanie.

Fi.96-100, 104, 120-
Mi.96-100, 104, 120-
250 PLN
2872

1942 "3 rocznica utworzenia GG" seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.XI w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.96-100; 26
40 PLN
2873

1942 kartka z Krakowa 9.7.42 do Warszawy.

Fi.Cp7
60 PLN
2874

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9a
Mi.P12/01 
15 PLN
2875

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, czysta.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
2876

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
2877

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
50 PLN
2878

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowe karty o sygnaturze III.42, dwie odmiany kartonu i koloru, czyste.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
30 PLN
2879

1942 karta ostemplowana okolicznościowo w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.Cp9III; 22
30 PLN
2880

1942 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 24 gr. - frankatura pojedyncza, list w specjalnej kopercie, wysłany miejscowo 1.III w Warszawie, sygnatura nakładu "751 01 C6", odbitka pieczęci urzędowej.

Fi.U31
80 PLN
2881

1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie.

Fi.U6
15 PLN
2882

1942 "EIN POSTSCHECKKONTO SPART WEGE UND GEBÜHREN" - kasownik propagandowy rzadka odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) na liście z Częstochowy wysłanym we wrześniu 1942 do Krakowa, dodatkowo nalepka NSDAP, efektowna i atrakcyjna całość.

Fi.VIIc
600 PLN
2883

1943 znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.X w Krakowie z okazji czwartej rocznicy powstania Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.34
15 PLN
2884

1943 kasownik okolicznościowy (motyw kolejki linowej), przygotowany z okazji zawodów sportowych "DRITTES TATRA BERGSPORTFEST" rozegranych w Zakopanem; znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo.

Fi.41, 66; 33
50 PLN
2885

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", efektowny kasownik okolicznościowy na miejscowym liście, przesłanym w Radomiu w czasie trwania zawodów; bardzo dobry stan zachowania; temat-SZACHY.

Fi.45; 28
80 PLN
2886

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!", kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie.

Fi.70; 29
50 PLN
2887

1943 kartka z Lublina 22.12.43 do Warszawy.

Fi.75
40 PLN
2888

1943 kasownik okolicznościowy przygotowany z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym; znaczek na karcie (opłata zgodna z taryfą), ostemplowany 19.XI w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.75; 35
40 PLN
2889

1943 list firmowy z Warszawy.

Fi.78
15 PLN
2890

1943 "Der Postort heißt/ Pocztowe oznaczenie miejscowosci brzmi ..." dodatkowy stempelek informacyjny na odwrocie, list wysłany 4.IX.1943 z agencji Ożarów do miejscowości Zakrzów.

Fi.78
70 PLN
2891

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.IV.1944 (dzień urodzin "wodza") z Krakowa do Berlina, koperta firmowa "Donaulandische Treuhand- und Organisations-Gesellschaft m.b.H." z adresami filii na terenie GG; kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.78, 111
40 PLN
2892

1943 miejscowy list polecony z Zakopanego 7.9.43.

Fi.78, 79
80 PLN
2893

1943 list polecony ze Starego Sącza do Krakowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.78, 79
20 PLN
2894

1943 "Szachowe mistrzostwa GG", seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na kopercie miejscowego ekspresowego listu poleconego, przesłanego 30.I w Radomiu; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; temat - SZACHY.

Fi.96-100; 28
150 PLN
2895

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.104; 31
40 PLN
2896

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, znaczek na specjalnej pamiątkowej karcie, skasowany okolicznościowo 24.V w Krakowie.

Fi.104; 31
120 PLN
2897

1943 kartka z kasownikiem okolicznościowym Dni NSDAP w Krakowie.

Fi.106
70 PLN
2898

1943 Dzień NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
35 PLN
2899

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy marginesowe wartości cięte.

Fi.113-15 nz
Mi.113-15 U 
150 PLN
2900

1943-44 widoki zabytkowych budowli (IV), trzy wartości cięte.

Fi.113-15 Nz
Mi.113-15 U 
80 PLN
2901

1943 widoki zabytkowych budowli (IV) - 10 zł, znaczek skasowany na kopercie grzecznościowo poleconego miejscowego listu, przesłanego 26.X w Krakowie, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.116; 34
30 PLN
2902

1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź przesłana 20.IV z Chabówki do obozu, cenzura; zwraca uwagę rzadziej spotykany typ datownika, bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
SOLD