Auction 41. Communist Poland 1945-1952

24580

1945 Liga Morska, znaczek z silnie przesuniętym ząbkowaniem.

Fi.368
Mi.400
55 PLN
24581

Fi.368 B18
Mi.400
30 PLN
24582

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł. ze znacznie przesuniętym w górę jednym rzędem perforacji poziomej, dolny znaczek jak cięty z jednej strony; oba z błędami: górny z poz.20 "biała plama pod 1920", dolny z poz.25 "Ligac zamiast Liga", oba znaczki z uszkodzoną gumą (prześwitki), sygnowane MK w ramce.

Fi.369B
Mi.401
150 PLN
24583

1945 Liga Morska, znaczek z błędem dolnego sektora z poz. 15 z błędem "kreska pod a wyrazu Morska".

Fi.369B13
Mi.399
60 PLN
24584

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z błędem na poz.8 "plamki między 2 a +", gwarancja.

Fi.369 B6
Mi.401
30 PLN
24585

Fi.370
Mi.402
60 PLN
24586

1945 Liga Morska, znaczek z błędem z poz. 24 dolnego sektora w postaci "plamy pod A w LIGA".

Fi.370B
Mi.402
40 PLN
24587

1945 Liga Morska, znaczek z powtarzalnym błędem "plama nad górną ramką i kropka nad żurawien nad cyfrą 5".

Fi.370B
Mi.402
30 PLN
24588

1945 Liga Morska, górny znaczek z błędem z poz. 9 z błędem "uszkodzone A w MORSKA".

Fi.370B1
Mi.402
40 PLN
24589

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł., z błędem na poz.14 "kropka między o i r w Morska", gwarancja.

Fi.370 B9
Mi.402
30 PLN
24590

Fi.371
Mi.403
80 PLN
24591

1945 FDC - "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji".

Fi.371
Mi.403
130 PLN
24592

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, oryginalnie kasowany znaczek za 1+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.371
Mi.403
120 PLN
24593

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, czworoblok znaczków nieząbkowanych, stan gabinetowy, rzadkie w czworobloku, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403
1 500 PLN
24594

Fi.371 nz
Mi.403U
1 500 PLN
24595

Fi.372
Mi.405
50 PLN
24596

1945 list z Szelkowa 27.7.45 do Warszawy, znaczek skasowany przez skreślenie i ręczny "kasownik", stempel cenzury wojskowej 1494.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
24597

1945 535 rocznica bitwy pod Grunwaldem, cięty znaczek za 5 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.372 nz
Mi.405 U
500 PLN
24598

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego.

Fi.373
Mi.406
30 PLN
24599

1945 1. rocznica manifestu lipcowego, znaczek oryginalnie kasowany w Górze Śląskiej.

Fi.373
Mi.406
110 PLN
24600

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, bardzo rzadki cięty znaczek z prawym marginesem, gwarancja.

Fi.373nz
Mi.406U
4 900 PLN
24601

1945 Westerplatte, znaczek na kopercie ostemplowany 2.IX w Warszawie - "PIERWSZE ŚWIĘTO LOTNIKA w ODRODZONEJ POLSCE", jednym z najwcześniejszych powojennych stempli okolicznościowych stosowanym wyłącznie w tym dniu.

Fi.374
Mi.407
150 PLN
24602

1945 Westerplatte, znaczek na liście poleconym, wysłanym 26.IX z miejscowości Końskie do Warszawy, opłata niezgodna z taryfą; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.374, 376a, 378
Mi.407, 408b, 411&nb
150 PLN
24603

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty za 1+9 zł., gwarancja Falkowski.

Fi.374 nz
Mi.407 U
400 PLN
24604

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
24605

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
50 PLN
24606

1945 wydanie prowizoryczne, parka z przesuniętym nadrukiem w poziomie.

Fi.375
Mi.408
20 PLN
24607

1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.376a
Mi.409b
40 PLN
24608

1945 front koperty z bardzo rzadkim prowizorycznym kasownikiem Gliwice 3 i odręcznie wpisaną datą.

Fi.376a
Mi.409b
100 PLN
24609

Fi.376a
Mi.409b
80 PLN
24610

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł - pojedyncza frankatura, list wysłany 4.XII z Wadowic do Krakowa, 3 dni po podwyższeniu taryfy, Poczta "przepuściła" list - oznaczyła dopłatę ale jej nie pobrała, ciekawa całość.

Fi.376a
Mi.409b
60 PLN
24611

1945 kartka polecona z Katowic 12.X.45 do Kanady, stempel cenzury wojskowej 678 i stempel odbiorczy na odwrocie, kark złamana, jeden znaczek odpadł.

Fi.376a, 378
Mi.409b, 411
100 PLN
24612

1945 polecona kartka okolicznościowa ze znaczkiem i stemplem Kongresu Związków zawodowych w Warszawie 21.11.49, na odwrocie stempel odbiorczy, kartka bez treści.

Fi.376a, 386
Mi.409b, 413
80 PLN
24613

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 24 typu 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a T2
Mi.409b K
300 PLN
24614

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z rzadkim nadrukiem formy pierwszej z poz. 99 z obiegu pocztowego z kasownikiem Sosnowca, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b FI
Mi.409a
500 PLN
24615

1945 wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najrzadszych i najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście z oryginalnego, niefilatelistycznego!!! obiegu, wysłanym 4.I.1946 z Koła do Chrzanowa; znaczek przedrukowany formą II (typ 2, poz.78) w mieszanej frankaturze ze "zwykłym" znaczkiem, kompletna koperta (minimalnie krótsza z lewej strony), walor w bardzo dobrym stanie zachowania; historyczna sygnatura ołówkiem i gwarancja: Perzyński, z podpisem Schmutz.

Fi.376bFIIT2
4 000 PLN
24616

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z uszkodzonym prawostronnie nadrukiem II formy (typ 2, poz.30); co unikalne na znaczku podstawowym z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2" (możliwe jest przedrukowanie kilku takich znaczków, ale do tej pory inny egzemplarz znaczka z tym błędem nie jest znany), gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.376b FII T2 B
Mi.409a
2 500 PLN
24617

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 91 z nadrukiem Typu 1, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b T1
Mi.409a
300 PLN
24618

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 97 z nadrukiem Typu 1, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b T1
Mi.409a
1 200 PLN
24619

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy z poz. 100 z nieodnotowanym na tym znaczku kasownikiem prowizorycznym Wronowy 22.3.46, gwarancja Ways.

Fi.376bT2
Mi.409a
1 200 PLN