24460 |
1944 Wodzowie - Traugutt, pionowa parka znaczków za 25 gr. na liście wysłanym 18.IX przez Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach do Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie, znaczki unieważnione poniemieckim (GG) datownikiem o średnicy 24 mm z wyróżnikiem "e" (typ 300/1); koperta firmowa BACUTIL ... Zweistelle Lublin ... nicowana z przesyłki w odwrotnym kierunku, z Wydziału Aprowizacyjnego Wojewódzkiej Rady Narodowej w Lublinie do Przewodniczącego Powiatowej Rady Narodowej w Siedlcach; koperta jest nieco dłuższa i dla lepszej ekspozycji została po lewej stronie złożona, przy otwieraniu nadcięto jeden znaczek, a następnie dość brutalnie ją rozerwano; ponieważ jednak nie ma żadnych ubytków papieru po złożeniu list prezentuje się bardzo dobrze (co widać na skanie); z miejscowości poza Lublinem znanych jest najwyżej po kilka listów, a takie z ewidentnie niefilatelistycznego obiegu należą do największych rzadkości kolekcji Polski powojennnej, gwarancja i kolorowy fotoatest Piekut. | Fi.339 Mi.380 |
| 4 800 PLN SOLD | |
24461 |
1944 Wodzowie - znaczki wydane 7.IX na kopertach unieważnionych 5.IX ???; w dniach 7 - 14.IX datownik "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r" nie posiadał żadnych uszkodzeń, od 15.IX pod literką "r", na każdym z licznie znanych listów, widoczna jest przerwa powstała najprawdopodobniej w wyniku uderzenia datownikiem o brzeg poduszki z tuszem; dwie pierwsze całości mają znaczki unieważnione datownikiem z tą właśnie cechą - co dowodzi, że są antydatowane (przez nieuwagę na 5.IX czyli o dwa dni przed datę wydania znaczków); trzecia całość to grzecznościowy list polecony z 14.IX - OSTATNIEGO DNIA PRZED USZKODZENIEM DATOWNIKA; pierwszy list omyłkowo zagwarantowany przez eksperta PZF, drugi posiada na odwrocie datownik odbiorczy Przemyśl z dnia 14.IX, a razem te trzy całości stanowią szalenie interesujący zestaw badawczy do specjalizacji tego bardzo poszukiwanego wydania. | Fi.339-341 Mi.380-382 |
| 3 000 PLN | |
24462 |
1944-1945 roczniki znaczków czystych. | Fi.339-387 Mi.380-420 (ohne 409 |
| 620 PLN | |
24463 |
1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych, lewych górnych, czworoblokach, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 1 800 PLN | |
24464 |
1944 Wodzowie, oryginalnie kasowana seria w czworoblokach, gwarancja Krawczyk. | Fi.339-41 Mi.380-82 |
| 2 400 PLN | |
24465 |
1944 Wodzowie, rzadko obecnie spotykane "czeskie" fałszerstwo pierwszej powojennej serii polskiej z rastrem pod kątem około 70 stopni. | Fi.339-41 FFi |
| 400 PLN | |
24466 |
1944 Wodzowie, nowodruki z książki Poczta Polska w 1944 Roku. | Fi.339-41 ND |
| 30 PLN SOLD | |
24467 |
1944 Wodzowie, znaczek za 25 gr. z R.Trauguttem, ze znacznym przesunięciem perforacji i błędem na poz.18 "wypustka w lasce litery P w POLSKA", piękny egzemplarz w kolorze czerwonym, gwarancja i opis. | Fi.339b B Mi.380 |
| 600 PLN | |
24468 |
1944 Wodzowie, odbitka w kolorze niebieskim z unieważnionej przez pionowe przecięcie, próbnej kliszy znaczka za 25 gr. z R.Trauguttem, opisana w "Poczta Polska w 1944" (ilustracja str.79), w pięknym stanie, gwarancja Mikulski. | Fi.339 P Mi.380 |
| 2 500 PLN | |
24469 |
1944 Wodzowie, czworoblok z poz. 14/25, znaczek z poz. 14 z błędem "przerwane G i wyrostek przy literze A w POLSKA", znaczek z poz. 24 z charakterystyczną kropką na czole, gwarancja. | Fi.339t Mi.380 |
| 600 PLN SOLD | |
24470 |
1944 Wodzowie, czworoblok z poz. 3/14, znaczek z poz. 4 z charakterystyczną kropką pod Z i kropką po A w POCZTA, znaczek z poz. 13 z charakterystycznymi kropkami nad P w POCZTA, gwarancja. | Fi.341 Mi.382 |
| 600 PLN | |
24471 |
1944 Wodzowie, marginesowy znaczek za 1 zł. z H.Dąbrowskim w kolorze ciemnoniebieskim, bez perforacji u dołu, gwarancja Krawczyk. | Fi.341s Mi.382 |
| 500 PLN | |
24472 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list wysłany 12.I.45 z Sądu Gminnego w miejscowości Frysztak Krośnieński do Rzeszowa już po wycofaniu znaczków z obiegu!!! poczta zapewne "spojrzała przez palce" na ten fakt i nie naliczyła dopłaty; znaczki unieważnione przedwojennym datownikiem; przesyłka sprawdzona przez cenzurę wojskową nr.173, koperta mocno wycięta; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.342 Mi.383a |
| 200 PLN SOLD | |
24473 |
1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 4.XII z urzędu pocztowego Warszawa 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie; poprzez Turcję i Egipt dotarł do adresata 22.V.1945, liczne stemple pośrednie, cenzury; ładny obieg, dekoracyjna całość. | Fi.342 Mi.383a |
| 250 PLN | |
24474 |
1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA !!! Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, sześcioblok znaczków z III walca z pozycji 18/30 z unikalnym błędem z końcowej fazy druku III walcem, kiedy to na kilkunastu arkuszach odnotowano na tej pozycji powstanie dużego błędu "wcięcie w prawej cyfrze 2"; list polecony opłacony według taryfy krajowej, wysłany z Krosna do Kanadyjskiego Czerwonego Krzyża w Ottawie, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym, okupacyjna nalepka polecenia; zalepki cenzury kanadyjskiej, kasowniki odbiorcze z 12 i 23 maja 1945, przesyłka dotarła do miejsca przeznaczenia po co najmniej pół roku, musiała być wysłana przed 1.I.1945 (data wycofania znaczków z obiegu); wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie nie były do tej pory znane; niezwykle ciekawy walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki koperty); temat - CZERWONY KRZYŻ. | Fi.342 Mi.383a |
| 400 PLN SOLD | |
24475 |
1944 Goznak, frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.XI z urzędu pocztowego Warszawa 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie; jedna z nielicznych przesyłek ze stemplem polskiej cenzury tu - nr.89, poprzez Turcję i Egipt dotarł do adresata 15.V.1945, liczne stemple pośrednie, cenzury (rzadka sześciokątna egipska); dekoracyjna całość. | Fi.342, 343 Mi.383a, 384 |
| 350 PLN SOLD | |
24476 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie, małe ślady podlepek na górnych marginesach, gwarancja Mikulski. | Fi.342-43 nz Mi.383a-84 U |
| 5 000 PLN | |
24477 |
1944-1950 zestaw znaczków, wraz z odmianami, zawartych w klaserze jubileuszowym - tom I; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można będzie w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 1700 złotych; nabywcy krajowi otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.342-541b Mi.383-679 |
| 1 000 PLN | |
24478 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, narożny sześcioblok na liście wysłanym 15.III.1945 z Krakowa do Katowic, cenzura wojskowa nr.535. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN SOLD | |
24479 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.I.1945 z Radomia do Milanówka; cenzura wojskowa 162; karta pionowo zgięta.. | Fi.343 Mi.384 |
| 70 PLN | |
24480 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, kartka pocztowa, wysłana 11.II.1945 z miejscowości Busko-Zdrój do Działoszyc, cenzura wojskowa nr.710. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
24481 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, ofrankowana widokówka wysłana z Krakowa do Milanówka, znaczek w miejscu nadania nie został skasowany, unieważniono go dopiero w Warszawie; cenzura wojskowa 1666. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
24482 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, trzy znaczki z błędem z poz. 41 "zniekształcone Z", prawidłowo opłacony miejscowy list polecony wysłany 5.V.1945 w Poznaniu, gwarancja Krawczyk, Walisch. | Fi.343t, 343 Mi.364 |
| 250 PLN | |
24483 |
1944 K.R.N. marginesowy czworoblok znaczków z poz.31/42 znaczek na poz.31 z błędem "cyfra 9 w górnej dacie przerwana", gwarancja i opis. | Fi.344 B16 Mi.386 |
| 100 PLN SOLD | |
24484 |
1944 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z poz. 1-5 kolejno z błędami: "uszkodzona cyfra 3 i X", "ścięta kropka po R i uszkodzone N u dołu", "uszkodzone cyfry 9" i ostatni znaczek bez błędu, gwarancja. | Fi.344 B1, B2, B3, B Mi.386 |
| 115 PLN SOLD | |
24485 |
1944 K.R.N. parka pozioma znaczków z poz.46/47 znaczek na poz.46 z błędem "lewa kreska przerwana", gwarancja i opis. | Fi.344 B7 Mi.386 |
| 50 PLN SOLD | |
24486 |
1944 K.R.N., unikalny zestaw znaczków za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; każdy znaczek pochodzi z innego półarkusza, których w sumie znanych jest cztery; uszeregowane są zgodnie z artykułem eksperta PZF J.Berbeki w Przeglądzie Filatelistycznym 3/2008; pierwszy poz.64 - podwójna gwarancja Mikulski, drugi poz.65 - podwójna gwarancja Mikstein, trzeci poz.80 podwójna gwarancja Krawczyk i czwarty poz.80 gwarancja Gryżewski i podwójna Mikstein, skompletować taki zestaw jest niezmiernie trudno. | Fi.344 Np Mi.386 |
| 14 000 PLN SOLD | |
24487 |
1944 wydanie przedrukowe, znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 38, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.346 Mi.388 |
| 130 PLN SOLD | |
24488 |
1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.1945 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.346 B7 Mi.388 |
| 1 200 PLN | |
24489 |
1944 zestaw znaczków z kasownikami prowizorycznymi. | |
| 100 PLN | |
24490 |
1944zwrotne poświadczenie odbioru z prowizorycznym kasownikiem Markowej koło Łańcuta. | |
| 120 PLN | |
24491 |
1944 Goznak, parka znaczków za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pomiędzy znaczkami, gwarancja Krawczyk. | Fi.IVac Mi.383 b UMs |
| 2 400 PLN | |
24492 |
1944 wydanie przedrukowe na obiegowych znaczkach Generalnego Gubernatorstwa z podobizną Hitlera, niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo PiT, 9 znaczków przewidzianych początkowo do obiegu i 4 próby, gwarancja Mikstein, fotoatest. | Fi. VII-XIX |
| 3 500 PLN | |
24493 |
1945 kartka z Tarnowa do Krakowa, prowizoryczny kasownik i stempel cenzury wojskowej nr 510. | Fi.343 Mi.384 |
| 100 PLN | |
24494 |
1945 kartka z Radomska 3.5.45 do Łodzi, stempel cenzury wojskowej 857 z podpisem cenzora - bardzo rzadkie. | Fi.343 Mi.384 |
| 150 PLN | |
24495 |
1945 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem na miejscowym liście poleconym z Łańcuta 4.3.45. | Fi.346 Mi.388 |
| 280 PLN | |
24496 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, narożna kasowana parka znaczków w kolorze jasnobrązoworóżowym, prawy znaczek z błędem na poz.30 "pieprzyk na policzku", czytelny prowizoryczny kasownik "Warszawa 23" z wyróżnikiem "a", na odwrocie drukowany gotykiem fragment nagłówka niemieckiego papieru kancelaryjnego wykorzystanego do druku znaczków "Lublin Chopinstr.9", UWAGA!!! ze względu na nazwę ulicy ciekawy walor do tematu Chopin, gwarancja. | Fi.347a Mi.389 |
| 1 000 PLN | |
24497 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, marginesowa parka znaczków w kolorze brązoworóżowym, lewy o jasnym odcieniu, prawy o nieco ciemniejszym. | Fi.347a Mi.389 |
| 180 PLN | |
24498 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy znaczek w kolorze brązowaworóżowym, gwarancja i opis koloru Schmutz. | Fi.347ab(d) Mi.389 |
| 96 PLN SOLD | |
24499 |
1945 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "kreseczka nad T", gwarancja i opis. | Fi.347a v4 Mi.389 |
| 150 PLN | |