Auction 40. Overprint editions 1918-1919

17077

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek za 5/2 f. z nadrukiem typu 5, w rzadkim kolorze czerwonobrązowym, pochodzący z arkusza zagwarantowanego i opisanego przez Landre, tego samego co znaczki z tzw. "abklatschem", opisane w katalogu Wystawy Światowej POLSKA 93 na str.110; nieco słabszy dół znaczka, pochodzi ze zbioru Grabowskiego, gwarancja i opis typu nadruku Landre.

Fi.71c
Mi.135
2 200 PLN
17078

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki na wycinku koperty ze stemplem Września 11.10.19, wszystkie znaczki 71 mają nadruk typ 5, pierwsze znaczki w kolorze czerwonobrązowym, trzeci w kolorze ciemnoczerwonobrązowym, znaczki 72 z nadrukami z pozycji 54, 64, 74 w kolorze jasnoolikowozielonym, fotoatest Schmutz.

Fi.71c, 71d, 72c
Mi.135, 136
2 500 PLN
17079

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem z poz. 5, gwarancja Schmutz.

Fi.72
Mi.136
250 PLN
17080

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki bez gumy pochodzące ze zbutwiałych arkuszy znalezionych w 1939 roku w piwnicach urzędu pocztowego w Poznaniu, dobry materiał porównawczy i do badań, większość znaczków z gwarancjami i oznaczeniem pozycji w arkuszu.

Fi.72
Mi.136
500 PLN
17081

1919 wydanie krakowskie, pełen półarkusz z nadrukiem całym nadrukiem formy V, jest to naśladownictwo nadruków krakowskich zlecone na życzenie oficjeli pocztowych przy wykorzystaniu składu drukarskiego dolnej połowy pierwszej formy przedrukowej, stąd wiele pozycji z tej formy posiada duże podobieństwo i cechy oryginalnych przedruków, doskonały materiał badawczy i porównawczy, minimalne uszkodzenia w narożnikach i na obrzeżach, ogólnie doskonały stan zachowania.

2 000 PLN