Auction 40. PoW Woldenberg camp

18373

1942 odbitki autorskie - próby, komplet prac konkursowych na znaczki poczty obozowej, 27 projektów, w tym prace takich autorów jak Z.Pazda (I miejsce), M.Stępień (II i III m.) M.Puchalski i innych, trzy na dole zrealizowano jako znaczki, czerwony w środku jako znak opłaty na karcie pocztowej, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.15-17, Cp6 P
2 000 PLN
18374

1942 Pochodnia, karminowy znaczek za 5 fen. na papierze szarym szorstkim grubym z ząbkowanym dolnym marginesem!!! świąteczna karta pocztowa z okolicznościową grafiką i wydrukowanymi na odwrocie życzeniami, wysłana 22.XII przez Koło Filatelistów; efektowne, rzadko spotykane wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.15ay
250 PLN
18375

1942 karnet świąteczny "Czuwaj" z wklejoną grafiką autorstwa Zygmunta Pazdy (sygn.PZ) przedstawiającą św. Jerzego patrona harcerzy w walce ze smokiem; dodatkową ciekawostkę stanowi perforacja na górze znaczka, tylko nieliczne znaczki tego wydania drukowano na marginesach niemieckich gazet; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.15ay
800 PLN
18376

1942 Pochodnia, cynobrowy znaczek za 5 fen. na papierze białym gładkim bibułkowym, jako opłata za sucho tłoczony karnet z życzeniami świątecznym, wewnątrz okolicznościowa grafika, przesyłkę nadano 24.IV, obok datownika stempel okolicznościowy "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; efektowne i bardzo rzadko spotykane wydawnictwo w doskonałym stanie zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.15bx
450 PLN
18377

1942 Pochodnia.

Fi.15by
10 PLN
18378

1942 odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.16
30 PLN
18379

Fi.16 FFi
250 PLN
18380

1942 Pochodnia.

Fi.16x
10 PLN
18381

Fi.17
30 PLN
18382

1942 Pochodnia, znaczek za 20 fen. na papierze szarym szorstkim grubym, na karcie pocztowej z okolicznościową, rzadką grafiką, przedstawiającą godło Stanów Zjednoczonych, znaczek skasowany 4.VII w dniu święta narodowego USA; efektowne całość w dobrym (zagniecenia papieru) stanie zachowania; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.17y
250 PLN
18383

1942-1942 Zaduszki, trzy całości związane z obchodami tego święta w obozie:
1942 odbitka autorska przygotowana z okazji mszy zaduszkowej, ołówkowy podpis autora z datą 42, autor nieznany, dobry stan zachowania;
1943 zaproszenie na mszę, ozdobione symboliczną grafiką (m.in. lilijką harcerską), doskonały stan zachowania;
1943 znaczek żałobny z generałem Władysławem Sikorskim skasowany 1.XI na karcie z okolicznościową grafiką; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.31
1 000 PLN
18384

1942 450 lecie odkrycia Ameryki, jedna z dziewięciu serii projektów zgłoszonych na konkurs na znaczki obozowe; jego wyniki ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, a projekty wydano w specjalnym karnecie, gwarancja Schmutz.

250 PLN
18385

1942 KRZYŻ - Marian Stępień, jeden z projektów wyróżnionej w konkursie serii "Krzyż", co rzadkie, sygnowany przez autora ołówkiem; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Schmutz.

150 PLN
18386

1942 KRZYŻ - Marian Stępień, próba wyróżnionego w konkursie projektu w kolorze jasnozielonym, zamiast jak zwykle zielonym, odbita na grubym papierze; wyniki konkursu na znaczki obozowe ogłoszono podczas Wystawy Filatelistycznej w listopadzie 1942 roku, gwarancja Schmutz.

800 PLN
18387

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze żółtobrązowym na papierze białym gładkim grubym (nakład 175 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

400 PLN
18388

1942 Wystawa Filatelistyczna, kasowany okolicznościowo blok Madonna, gwarancja.

Fi.Bl.2
450 PLN
18389

1942 Wystawa Filatelistyczna, blok Madonna, piękny stan, gwarancja.

Fi.Bl.2
600 PLN
18390

1942 "Wdowa" - karta pocztowa ze znakiem opłaty bardzo czysto odbitym; mały nakład 415 sztuk; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

1 200 PLN
18391

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta pocztowa o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, karta z oryginalnego obiegu, wysłana 20.8, bardzo dobry stan zachowania; walor po członku Obozowej Komisji Pocztowej obozu IIC, por.Stanisławie Megielu, z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp2Iay
150 PLN
18392

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostki z odmianami kolorów i rysunku: karta o jasnym, nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, z obiegu; karta o ciemnym nieretuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie z doklejonym znaczkiem, ostemplowana okolicznościowo 18.VI w dniu wejścia do obiegu; karta o ciemnym retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie z doklejonym znaczkiem, ostemplowana okolicznościowo 13.VII; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2Iay, 2Iby, Cp2
500 PLN
18393

1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, karta maksimum - całostka o ciemnym, retuszowanym znaku opłaty, papier prążkowany na rewersie, z doklejonym retuszowanym znaczkiem ostemplowana okolicznościowo 13.VIII; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.Cp2IIby, 9x1b
250 PLN
18394

1942 Matka Boska Obozowa, całostka o znaku opłaty w kolorze ciemno niebieskim, na papierze grubszym, wysłana 23.XII, idealny stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp3
150 PLN
18395

1942 Matka Boska Ostrobramska, niedobita litera A w POCZTÓWKA - całostka o ciemnym znaku opłaty, na papierze pakunkowym szaroniebieskim szorstkim cieńszym, ostemplowana okolicznościowo stemplem WYSTAWA FILATELISTYCZNA 8-11.XII; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp4y1
250 PLN
18396

1942 Lotnik, całostka z pełnym tekstem z oryginalnego obiegu, znak opłaty skasowany 10.II.1943 stemplem okolicznościowym; z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.Cp5
100 PLN
18397

Fi.Cp5
30 PLN
18398

Fi.Cp5
30 PLN
18399

Fi.D1
30 PLN
18400

1942-43 "Cyfry", kasowana seria znaczków dopłaty - wszystkie odmiany, gwarancja Krawczyk, drogie Schmutz.

Fi.D1-4
400 PLN
18401

1942-43 "Cyfry" czysta seria znaczków dopłaty - wszystkie odmiany, gwarancja Schmutz.

Fi.D1-4
450 PLN
18402

1942 zestaw znaczków dopłatnych.

Fi.D1, D2a,b, D4a,b
80 PLN
18403

1942-43 "Cyfry", znaczki dopłaty, dwie całości ofrankowane znaczkami tego wydania:
zielony znaczek dopłaty za 10 fen. - skasowany 10.XI.1942 na karcie pocztowej z dodatkowym kasownikiem okolicznościowym "Wystawa Filatelistyczna", pod kasownikiem czerwona adnotacja "pobrać", bardzo dobry stan zachowania;
zawiadomienie o wyznaczonym terminie wizyty wysłane 7.VI, ze Stacji Dentystycznej, na koszt adresata, adnotacja "Pobrać", znaczek dopłaty za 10 fen. unieważniony 9.VI.1944, bardzo dobry stan zachowania;
znaczek dopłaty za 10 fen. skasowany okolicznościowo 13.VI.1943 na wycinku z okazji rocznicy bitwy pod Rokitną, doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja.

Fi.D1y, D2cx3, D2ax1
450 PLN
18404

1942 znaczki dopłaty w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.D1y, D3y
500 PLN
18405

Fi.D3
30 PLN
18406

Fi.D3
30 PLN
18407

1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze żółtawym żeberkowanym grubym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.IIIaz3
130 PLN
18408

1942 Poczta Wielkanocna - "Pocztylion" I wydanie, znaczek w kolorze ciemnoceglastym na papierze białym gładkim bibułkowym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VIax1
180 PLN
18409

1943 ilustrowana karta wielkanocna, wysłana 24.IV, dodatkowa odbitka stempla okolicznościowego "DRUGA WYSTAWA DRZEWORYTU"; niewielkie przebarwienia; gwarancja Schmutz.

Fi.16x
120 PLN
18410

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria czysta, gwarancja Schmutz, Ryblewski.

Fi.19-21
100 PLN
18411

Fi.19-21
100 PLN
18412

1943 400-lecie śmierci Mikołaja Kopernika, seria znaczków czystych; ostemplowanych okolicznościowo 24.V na karcie i odbitki znaczków z bloku z oryginalnych unieważnionych matryc; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii; gwarancja Schmutz.

Fi.19-21
350 PLN