Auction 39. Central Lithuania

12539

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, znaczek za 150 mk. ze znacznie przesuniętym w prawo środkiem, gwarancja.

Fi.43B
Mi.43A
60 PLN
12540

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach lilabrązowym i niebieskim (nakład 100 szt.), lekko załamana, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P
180 PLN
12541

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorach brązowym i oliwkowym (nakład 200 szt.) na papierze kredowym, w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.43 P
400 PLN
12542

1921 1 rocznica zajęcia Wilna przez gen. Żeligowskiego, próba znaczka za 150 mk. w kolorze oliwkowobrązowym i zielonym (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.43 P6
400 PLN
12543

1921 Litwa Środkowa - zawiadomienie o nadejściu "listu amerykańskiego", nadane 11.VIII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa Parku Samochodowego Departamentu Obrony Krajowej również na pocztę polową 23, przesyłka wpłynęła do adresata 18.VIII; liczne stemple, ładnie dokumentujące poszczególne etapy wędrówki pocztowej; całość z trudno dostępnego wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; słaby stan zachowania; gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego.

600 PLN
12544

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja Krawczyk.

Fi.D1,3-5 P
80 PLN
12545

1921 znaczki dopłaty, komplet prób w kolorze lilabrązowym, na papierze kremowym, wszystkie o podwójnym druku, gwarancja Berbeka, Krawczyk, Berbeka.

Fi.D1,3-5 P Dp
60 PLN
12546

1921 znaczki dopłaty, poczwórny druk próby znaczka za 2 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, gwarancja.

Fi.D3 P
50 PLN
12547

1921 znaczki dopłaty, podwójny druk próby znaczka za 2 mk. na próbie znaczka za 5 mk., obie w kolorze lilabrązowym na białym papierze, gwarancja. Fisher:D1,3-5 P Dp

Fi.D3 P Dp/D5 P
100 PLN
12548

1921 znaczki dopłaty, dwa czworobloki prób znaczków dopłaty za 5 mk. w kolorze lilabrązowym na papierze kremowym, o podwójnym druku wzajemnie przesuniętym - jeden w poziomie a drugi w pionie, gwarancja Krawczyk.

Fi.D5 P Dp
160 PLN
12549

1922 list z Wilna 30.I.22 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.40
500 PLN
12550

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk próby znaczka za 10 mk. na kremowym papierze, w kolorze brązowym (nakład 100 szt.), podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.44 P
200 PLN
12551

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. w kolorze zielonym, na cienkim papierze (nakład 100 szt.), gwarancja Schmutz.

Fi.46 P
180 PLN
12552

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.46 P
250 PLN
12553

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 75 mk. w kolorze brązowym, na cienkim papierze (nakład 150 szt.), gwarancja.

Fi.47 P
200 PLN
12554

1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, niekatalogowana próba znaczka za 75 mk. w kolorze fioletowym, na cienkim białym papierze, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.47 P
250 PLN