Auction 39. Pre-stamp period

10418

1838 obwoluta listu z Kowala do Warszawy.

40 PLN
10419

1838 obwoluta listu służbowego z Radomia do Końskich, stempel "INTERES / RZĄDOWY", stempel Radom 19 mm.

90 PLN
10420

1838 list (koperta) rekomendowany wysłany z żydowskiej dzielnicy Wieliczki - Klasno do Lwowa, ozdobny stempel nadawczy (Adamczyk/Bartke 120.- euro), na froncie obliczenie dotyczące wysokości opłaty za list i recepis; na odwrocie dwuwierszowy "pisany" stempel odbiorczy Lwów 6.VIII; pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania;

1842 list wysłany 18.VIII z Bochni do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy i dodatkowo nadawcza pieczęć urzędowa, tzw. sygneta "K:K: BOCHNIER KREISAMT", na odwrocie dwuwierszowy "pisany" stempel odbiorczy Lwów 20.VIII; z kolekcji S.Rosińskiego.

800 PLN
10421

1838 list wysłany 24.IV ze Skoczowa do Żywca, czytelna i wyraźna odbitka ozdobnego stempla nadawczego "SKOTSCHAU";

1828 list wysłany 30.XII z Żywca (adnotacja pocztowa "a Zywiec") przez Bielsko do Lwowa, czytelna i wyraźna odbitka ozdobnego stempla urzędu nadawczego "BIELITZ"; adnotacje dotyczące wysokości opłaty pocztowej; bardzo dobry stan zachowania; ozdobne ostemplowania oprócz wysokiej ceny rynkowej, należą do najbardziej poszukiwanych i najchętniej zbieranych walorów; z kolekcji S.Rosińskiego.

700 PLN
10422

1838 list wysłany 10.X z Tarnowa do Lwowa, czarny, dwuwierszowy stempel nadawczy, dopisek "Exoffo" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie dwuwierszowy kasownik odbiorczy Lemberg (czcionką pisaną) i sucho tłoczona zalepka listowa.

60 PLN
10423

1839 obwoluta listu z Kłodawy do Warszawy, stempel typu IIA 38x6,5 mm.

60 PLN
10424

1839 list wysłany 28.I z Rzeszowa do Lwowa, czytelna i wyraźna odbitka ozdobnego stempla nadawczego z trąbką pocztową (Adamczyk/Bartke 100.- euro), na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania;

1838 list wysłany 20.I z miejscowości Mikołajów do Lwowa, czytelna i wyraźna odbitka ozdobnego stempla nadawczego z trąbką pocztową "MIKOLAIOW" (Adamczyk/Bartke 150.- euro), na odwrocie kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania; ozdobne ostemplowania oprócz wysokiej ceny rynkowej, należą do najatrakcyjniejszych i najbardziej poszukiwanych walorów; z kolekcji S.Rosińskiego.

1 000 PLN
10425

1840 list z pełną treścią wysłany 2.VIII ze Stanisławowa do Czortkowa, dwuwierszowy stempel nadawczy "STANISLAU", dopisek "Exoffo franco" zwalniający przesyłkę urzędową od opłaty pocztowej, czerwoną kredką wpisana waga przesyłki "1 1/2" łóta, na odwrocie ładnie odbity stempel odbiorczy "CZORTKOW"; walor w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

200 PLN
10426

1840 obwoluta listu z Wolbórza do Piotrkowa, stempel typu IIA 43,5x7 mm.

60 PLN
10427

1840 około, obwoluta listu służbowego ze stemplem stacji pocztowej w Kowalu do Włocławka, stempel 24 mm.

50 PLN
10428

1840 około, obwoluta listu z Wolbórza do Piotrkowa (stempel odbiorczy na odwrocie), stempel "Interes Rządowy", stempel typu IIA 43,5x7 mm.

60 PLN
10429

1840 około, obwoluta listu ze stemplem stacji pocztowej w Osięcinach do Włocławka.

50 PLN
10430

1840 obwoluta listu służbowego z Siedlec do Krakowa, stempel "INTERES / RZĄDOWY".

150 PLN
10431

1840 około, obwoluta listu z Wolbórza do Łodzi, stempel typu IIA 43,5x7 mm.

60 PLN
10432

1840 list wysłany 4.XI z Klecka do Chełmna (Culm), dwuwierszowy stempel nadawczy, cyfra "3" wpisana czerwonym atramentem, na odwrocie stempelek nadejścia;

1833 list wysłany 23.V z Gniezna do miejscowości Powidz, przeadresowany i z Witkowa 28.V przesłany dalej; stempelki nadejścia; z kolekcji S.Rosińskiego.

100 PLN
10433

1840 około, obwoluta listu z Tuszyna do Piotrkowa, stempel typu IIA 29x6 mm.

100 PLN
10434

1840 około, obwoluta listu służbowego ze stemplem stacji pocztowej w Łęczycy do Łodzi.

50 PLN
10435

1840 około, obwoluta listu z Żarek do Łodzi, stempel typu IIIA 23 mm w kolorze niebieskim.

100 PLN
10436

1842 obwoluta listu z Tuszyna do Piotrkowa, stempel typu IIA 29x5 mm.

100 PLN
10437

1842 obwoluta listu służbowego (adnotacja IR - interes rządowy) z Grójca (Groyec) do Łodzi, stempel 28x6,5 mm.

70 PLN
10438

1842 obwoluta listu z Widawy do Łodzi, stempel pobrania opłaty FRANCO i adnotacja o pobranej opłacie 16,5 kop.

70 PLN
10439

1842 około, TARNÓW NIEBIESKI KASOWNIK, list wysłany 23.IV z Tarnowa do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy w kolorze niebieskim, na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy z herbem Tarnowskich - Leliwa i kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
10440

1842 obwoluta listu z Sochaczewa do Strzelic, stempel pobrania opłaty w kolorze czerwonym FRANCO i adnotacja o pobranej opłacie 11 kop.

70 PLN
10441

1843 Pruska Poczta w Wolnym Mieście Krakowie, list wysłany 5.III z Ząbkowic Śląskich (Frankenstein w Prusach) do Wieliczki, "KRAKAU" - stempel tranzytowy pruskiego urzędu w Krakowie 17.III (Feuser 250.- euro), stempel odbiorczy Wieliczka 18.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

800 PLN
10442

1843 obwoluta listu służbowego z Piotrkowa do Kalisza, stempel "INTERES / RZĄDOWY", stempel Piotrków 23 mm.

70 PLN
10443

1843 list z pełną treścią, napisany po hebrajsku, wysłany na koszt adresata 15.V z miejscowości Strzyżów do Warszawy, doskonale odciśnięty rzadki jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA (362a) z dopisaną w formie ułamka datą; adnotacje dotyczące wysokości opłaty pocztowej "22" i dopisek "na koszt"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Gryżewski; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
10444

1843 list wysłany 9.VIII z miejscowości Pyzdry, ozdobny stempel nadawczy typu IIID (291b), bardzo rzadko spotykany dopisek "Interes Ubogi/ świadczy X.Wadowski" zwalniający korespondencję osób ubogich, potrzebujących przesłać podania (prośby) instytucjom i władzom rządowym od opłaty pocztowej, pod warunkiem, że: "... ubóstwo i brak środków do życia wysłającego były zaświadczone przez kompetentną władzę miejscową, ręcznem zaznaczeniem, uczynionem na adresowej stronie przesyłki" (z przepisów pocztowych 1816/1817); ozdobny stempel urzędu pośredniego Kalisz typu IIID (117c K z kropką), na odwrocie kasownik odbiorczy Krotoszyn i stempelek nadejścia; niezwykle rzadka, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania;

1832 list wysłany 23.VI ze Skierniewic do Warszawy, stempel nadawczy typu IIIA (335b), stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ.IIIA), na odwrocie pieczęć lakowa; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

800 PLN
10445

1844 obwoluta listu z Służewa do Włocławka, długość napisu SŁUZEW ok. 22 mm.

90 PLN
10446

1844 jednołutowy list z pełną treścią (druk), wysłany 1.V z Rzeszowa do Przeworska, dwuwierszowy stempel nadawczy, czerwoną kredką wpisana waga przesyłki "1 Lo" (1 łut), na odwrocie stempel odbiorczy i zalepka listowa z suchym tłoczeniem; dobry stan zachowania.

60 PLN
10447

1844 obwoluta listu z Działoszyc do Piotrkowa, stempel typu IIB 46x7 mm.

60 PLN
10448

1844 list polecony (adnotacja "Erga Recepisse") z miejscowości Łętownia, wysłany 10.III z urzędu w Przemyślu do Wieliczki, pod dwuwierszowym, czarnym stemplem nadawczym "PRZEMYSL", czerwona odbitka stempelka polecenia "RECOM", dodatkowo czerwony stempelek "FRANCO" - tu oznaczający przesyłkę opłaconą przez nadawcę; na odwrocie adnotacje dotyczące opłat pocztowych, stempel odbiorczy;

1848 list polecony (dopisek "Rekommandirt") wysłany 26.IV z Nowego Targu do Lwowa, dwuwierszowy stempel nadawczy "NEUMARKT INGALL", stempelek "RECOM" nieopisany !!! w najnowszej pracy autorstwa pp. Adamczyka i Bartke, dodatkowo stempelek "FRANCO" - tu oznaczający przesyłkę w pełni opłaconą przez nadawcę (przesyłka przekreślona ukośnie dwoma liniami), stempel odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; dwa unikalne walory z kolekcji S.Rosińskiego.

2 000 PLN
10449

1845 trzyłutowy kompletny list, wysłany 10.VIII z Jasła do Przemyśla, dwuwierszowy stempel nadawczy "IASLO" odmiana z czterocyfrową datą roczną, adnotacja czerwoną kredką dotycząca wagi przesyłki "3 Loth" (3 łuty), na odwrocie stempel odbiorczy i zalepka z suchym tłoczeniem; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
10450

1845 kompletny list z Zgierza do Kalisza, stempel IIA 26x4 mm w kolorze czerwonym.

100 PLN
10451

1845 obwoluta listu służbowego (stempel Interes Rządowy) z Lipna do Włocławka.

40 PLN
10452

1846 obwoluta listu z Piotrkowa do Warszawy, stempel pobrania opłaty FRANCO i adnotacja o pobranej opłacie 43 kop, stempel Piotrków 23 mm.

40 PLN
10453

1846 około, list wysłany z Dukli do Przemyśla, czarny, jednowierszowy stempel nadawczy, dopisek "in stricte Offosis" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie dwuwierszowy kasownik odbiorczy Przemyśl (czcionką pisaną) i sucho tłoczona zalepka listowa.

100 PLN
10454

1847 obwoluta listu z Rawy do Warszawy.

70 PLN
10455

1847 obwoluta listu służbowego ze stacji pocztowej w Osięcinach do Włocławka.

50 PLN
10456

1847 zielony stempel nadawczy !!! list wysłany 2.VIII z Wieliczki do Wiśnicza, dwuwierszowy stempel nadawczy w rzadko spotykanym zielonym kolorze, nieczęsto spotykany dopisek "Criminalia Exoffo" zwalniający przesyłkę urzędową od opłaty pocztowej, na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy "WISZNICZ".

50 PLN
10457

1847/60 obwoluta listu służbowego (stempel Interes Rządowy) z Radomia do Końskich, stempel 24 mm.

40 PLN