Auction 38. Inter-war Poland 1919-1939

6606

1931 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp63
50 PLN
6607

1931 WILEŃSZCZYZNA - NOWOGRÓDEK - ilustrowana karta pocztowa wysłana 10.X z Nowogródka do Krakowa, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp68
50 PLN
6608

1932 WILEŃSZCZYZNA - TROKI - list polecony opłacony znaczkami z serii widokowej za 30 gr. w obu typach, wysłany 27.X z miejscowości Troki do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "**", kasownik odbiorczy; ślady archiwizacji; z kolekcji G.Hahne.

Fi.213I-II
Mi.241I-II
40 PLN
6609

1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 335a na trasie Zwardoń - Sucha.

Fi.242
Mi.261
45 PLN
6610

1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA/ LOPP" Lwów 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.III (Myślicki 30 118).

Fi.242, 243
Mi.261, 262
20 PLN
6611

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114).

Fi.243
Mi.262
25 PLN
6612

1932 list polecony z Elektrowni Warszawskiej 16.IX.32.

Fi.245
Mi.264
25 PLN
6613

1932 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony wysłany 1.III z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*", kasowniki odbiorcze; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.245, 248
Mi.264, 267
130 PLN
6614

1932 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony wysłany 24.I z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.248
Mi.267
80 PLN
6615

1932 list polecony z Żółkwi 22.VII.32 do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.250
Mi.271
40 PLN
6616

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 10 + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 19.IV.1935 z Warszawy do Katowic, dodatkowo nalepka propagująca wystawę SEP.

Fi.252, 253
Mi.273, 274
35 PLN
6617

Fi.255FP
Mi.276FF
400 PLN
6618

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.

10 PLN
6619

10 PLN
6620

1932 kartka z wirnikiem propagandowym "Zapisz się na członka LOPP".

20 PLN
6621

10 PLN
6622

Fi.Cp50IIa
120 PLN
6623

1933 list z Drohobycza nadany w ambulansie pocztowym nr 441 na trasie Nakło - Chojnice, znaczek kasowany kasownikiem "Kolekcja...".

Fi.226
Mi.243
80 PLN
6624

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 344a na trasie Nowy Sącz - Sucha.

Fi.252
Mi.273
45 PLN
6625

1933 list ze Lwowa 2.I.33 do Niemiec, mały kasownik urzędu pocztowego na dworcu we Lwowie.

Fi.252
Mi.273
30 PLN
6626

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym nr 144a na trasie Krynica - Kraków.

Fi.254
Mi.275
45 PLN
6627

1933 kartka firmowa z redakcji Gazety Lwowskiej.

Fi.254
Mi.275
25 PLN
6628

1933 WILEŃSZCZYZNA - CHOCIEŃCZYCE - list polecony wysłany 2.I z małej miejscowości Chocieńczyce (powiat wilejski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; koperta przycięta z jednej strony i pionowo złożona, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256, 257
Mi.277, 278
200 PLN
6629

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
6630

Fi.258
Mi.279
200 PLN
6631

1933 "niebieski Toruń", frankatura mieszana - list polecony wysłany 10.VIII z Koniecpola do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy.

Fi.258, 242, 256
Mi.279, 261, 277&nbs
30 PLN
6632

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y
250 PLN
6633

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
6634

1933 zwycięzcy Challenge'u, niewielka podlepka.

Fi.259
Mi.280
20 PLN
6635

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
80 PLN
6636

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
50 PLN
6637

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
6638

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
6639

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
6640

Fi.260D
Mi.281
80 PLN
6641

Fi.260G
Mi.281
120 PLN
6642

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
6643

Fi.261
Mi.282
600 PLN
6644

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283
180 PLN
6645

1933 250. rocznica bitwy pod Wiedniem, niewielka podlepka.

Fi.262
Mi.283
40 PLN