Auction 38. Communist Poland 1945-1952

8066

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "dziura w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch.

Fi.376a B
Mi.409b
120 PLN
8067

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 71 typu 1, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a T1
Mi.409b K
250 PLN
8068

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 24 typu 2, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376a T2
Mi.409b K
250 PLN
8069

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł brązowoczerwony (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; na życzenie gwarancja.

Fi.376aT2, 375, 378
Mi.409b, 408, 411&nb
200 PLN
8070

1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem typ 2 i typ 1.

Fi.376a T2+T1
Mi.409b
25 PLN
8071

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem formą pierwszą z poz. 95, znaczek bez gumy, podniesiona gwarancja z oznaczeniem i "G" Schmutz.

Fi.376bFI
Mi.409a
1 000 PLN
8072

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.800 euro) z nadrukiem II formy - typ 2, z poz.70, z błędem "belka uszkodzona z prawej", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b FII t.2
Mi.409a
1 800 PLN
8073

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.50, użyty w Gdańsku - Wrzeszczu gdzie te znaczki były w sprzedaży (Mi.500 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.376b FII t.2
Mi.409a
400 PLN
8074

1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II (typ 2, poz.39), sygnatura A. Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk (wycena samego tylko znaczka kasowanego - wg. katalogu Michel 2007/8 - 500 euro).

Fi.376bFIIT2
Mi.409a
3 000 PLN
8075

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy z poz. 100 z nieodnotowanym na tym znaczku kasownikiem prowizorycznym Wronowy 22.3.46, gwarancja Ways.

Fi.376bT2
Mi.409a
1 200 PLN
8076

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 24, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376b T2
Mi.409a
1 000 PLN
8077

1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka.

Fi.377
Mi.410
10 PLN
8078

Fi.380
Mi.414
40 PLN
8079

1945 Warszawa oskarża, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.46 "bomba w oknie"; na dolnym marginesie numer walca W.XXIII, gwarancja

Fi.381s
Mi.415
170 PLN
8080

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, wysłany 15.IV w Białej Podlaskiej, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, kasownik odbiorczy (datownik biurowy!) na odwrocie.

Fi.383
Mi.417
40 PLN
8081

1945 wydanie lotnicze, frankatura mieszana, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel cenzury.

Fi.383, 396
Mi.417, 429
30 PLN
8082

1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych".

Fi.386
Mi.413
50 PLN
8083

Fi.386
Mi.413
60 PLN
8084

1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.387
Mi.420
80 PLN
8085

1945 cenzura wojskowa nr.1876 na zwrotnym poświadczeniu odbioru, przesłanym 31.VII do Białej-Podlaskiej.

40 PLN
8086

1945 cenzura wojskowa nr.1886, zwrotne poświadczenie odbioru do przesyłki wysłanej 11.VI z Białej-Podlaskiej do Warszawy, 23.VI odesłane z powrotem.

40 PLN
8087

1945 list radzieckiej poczty polowej 6.5.45 do Białegostoku, stempel polskiej cenzury wojskowej 272.

150 PLN
8088

1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.I z obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniej przesyłkę niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz.

600 PLN
8089

1945 Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr. 11, urzędowy list polecony, wysłany 13.VII z Torunia do Brodnicy, sprawdzony przez cenzurę nr.1512.

80 PLN
8090

1945 znaczek wydania przedrukowego na znaczkach GG niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Mikstein.

Fi.XII
200 PLN
8091

1946 list ze znaczkiem z okazji 151. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego, opłata niezgodna z taryfą pocztową.

Fi.361b
Mi.398
95 PLN
8092

1946 frankatura wielokrotna znaczka za 50 gr. na liście z Małoszyn 27.9.46 do Otwocka.

Fi.362
Mi.393
15 PLN
8093

1946 mieszana frankatura na liście firmowym z Gdańska 12.11.46 do Wrocławia.

Fi.362, 376a, 381
30 PLN
8094

1946 list polecony z Krakowa 2.1.46 do Warszawy, znaczki na papierze szarożółtym, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.365
30 PLN
8095

1946 list firmowy - druk z Krakowa 28.IX.46 do Jarosławia.

Fi.377
10 PLN
8096

1946 ekspres polecony z Sierakowa 23.8.46 do Izbicy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.377, 385
30 PLN
8097

1946 list z Działoszyc 2 20.3.46 do Warszawy.

Fi.380
Mi.414
10 PLN
8098

1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
8099

1946 "ŚWIĘTO MOTOCYKLOWE POLSKI" Warszawa 2 13.X, kasownik okolicznościowy (Myślicki 46 065).

Fi.380
Mi.414
30 PLN
8100

1946list firmowy z Środy Wielkopolskiej 28.6.46 do Warszawy, prywatne ząbkowanie znaczka.

Fi.381
80 PLN
8101

1946 list z Krakowa 9.IX.46 do Jarosławia.

Fi.381
Mi.415
10 PLN
8102

1946 cenzura zagraniczna nr.3015, przesyłka (koperta z listem), wysłana 5.V z miejscowości Koźmin do Polskiego obozu nr.1 w Niemczech w Kemten, zalepka i stempelek cenzury amerykańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.383
Mi.417
150 PLN
8103

1946 miejscowy list polecony z Ostrołęki 2.IV.46, znaczek prywatnie ząbkowany.

Fi.383
80 PLN
8104

1946 polecony list pobraniowy z Wrocławia 14.5.46 do Gdyni, ręcznie pisana erka i znak pobrania.

Fi.383
Mi.417
80 PLN
8105

1946 firmowy list polecony z Bydgoszczy 27.5.46 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.384
Mi.418
15 PLN