8066 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł. ze znacznie przesuniętym w prawo skos nadrukiem i perforacją - znaczek jest szerszy, oraz z błędem I formy z poz.50 "dziura w prawej części belki", gwarancja i opis Walisch. | Fi.376a B Mi.409b |
| 120 PLN | |
8067 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 71 typu 1, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a T1 Mi.409b K |
| 250 PLN | |
8068 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III poz. 24 typu 2, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a T2 Mi.409b K |
| 250 PLN | |
8069 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł brązowoczerwony (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz. 81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z miejscowości Boernerowo do Brukseli, cenzura 1578; na życzenie gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411&nb |
| 200 PLN | |
8070 |
1945 wydanie przedrukowe, parka z nadrukiem typ 2 i typ 1. | Fi.376a T2+T1 Mi.409b |
| 25 PLN | |
8071 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z bardzo rzadkim nadrukiem formą pierwszą z poz. 95, znaczek bez gumy, podniesiona gwarancja z oznaczeniem i "G" Schmutz. | Fi.376bFI Mi.409a |
| 1 000 PLN | |
8072 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1.50zł./25gr. w kolorze czerwonym (Mi.800 euro) z nadrukiem II formy - typ 2, z poz.70, z błędem "belka uszkodzona z prawej", w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376b FII t.2 Mi.409a |
| 1 800 PLN SOLD | |
8073 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym - z nadrukiem II formy, typ 2, poz.50, użyty w Gdańsku - Wrzeszczu gdzie te znaczki były w sprzedaży (Mi.500 euro), gwarancja Schmutz. | Fi.376b FII t.2 Mi.409a |
| 400 PLN | |
8074 |
1945 Wydanie przedrukowe - "czerwone 1,50 zł", jeden z najciekawszych błędnodruków Polski powojennej na liście wysłanym 16.III.46 z Krakowa do miejscowości Łyczanka; znaczek przedrukowano formą II (typ 2, poz.39), sygnatura A. Łaszkiewicz, gwarancja Krawczyk (wycena samego tylko znaczka kasowanego - wg. katalogu Michel 2007/8 - 500 euro). | Fi.376bFIIT2 Mi.409a |
| 3 000 PLN | |
8075 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem drugiej formy z poz. 100 z nieodnotowanym na tym znaczku kasownikiem prowizorycznym Wronowy 22.3.46, gwarancja Ways. | Fi.376bT2 Mi.409a |
| 1 200 PLN | |
8076 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 24, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b T2 Mi.409a |
| 1 000 PLN | |
8077 |
1945 zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura pojedyncza, druki wysłane 28.III.1947 z Warszawy do Milanówka. | Fi.377 Mi.410 |
| 10 PLN | |
8078 |
| 40 PLN | |
8079 |
1945 Warszawa oskarża, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.46 "bomba w oknie"; na dolnym marginesie numer walca W.XXIII, gwarancja | Fi.381s Mi.415 |
| 170 PLN SOLD | |
8080 |
1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony, wysłany 15.IV w Białej Podlaskiej, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym, kasownik odbiorczy (datownik biurowy!) na odwrocie. | Fi.383 Mi.417 |
| 40 PLN SOLD | |
8081 |
1945 wydanie lotnicze, frankatura mieszana, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel cenzury. | Fi.383, 396 Mi.417, 429 |
| 30 PLN | |
8082 |
1945 FDC - "VII Kongres Związków Zawodowych". | Fi.386 Mi.413 |
| 50 PLN | |
8083 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.386 Mi.413 |
| 60 PLN | |
8084 |
1945 Powstanie Listopadowe, kasowany znaczek za 10 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.387 Mi.420 |
| 80 PLN | |
8085 |
1945 cenzura wojskowa nr.1876 na zwrotnym poświadczeniu odbioru, przesłanym 31.VII do Białej-Podlaskiej. | |
| 40 PLN SOLD | |
8086 |
1945 cenzura wojskowa nr.1886, zwrotne poświadczenie odbioru do przesyłki wysłanej 11.VI z Białej-Podlaskiej do Warszawy, 23.VI odesłane z powrotem. | |
| 40 PLN SOLD | |
8087 |
1945 list radzieckiej poczty polowej 6.5.45 do Białegostoku, stempel polskiej cenzury wojskowej 272. | |
| 150 PLN | |
8088 |
1945 HITLER - usuwanie faszystowskich motywów; karta pocztowa wysłana 8.I z obozu pracy Hauenhorst w Westfalii do Kielc; rzadki przypadek, kiedy to front minął przesyłkę a nie odwrotnie; wizerunek Hitlera został celowo uszkodzony przez cenzora - po tej stronie frontu był niedopuszczalny, choć w praktyce ruchu pocztowego przepis ten bardzo rzadko stosowano, wcześniej przesyłkę niszczono, ale tej karty nie zatrzymano i najpewniej została doręczona adresatowi, wyjątkowo ciekawa całość, gwarancja Schmutz. | |
| 600 PLN | |
8089 |
1945 Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr. 11, urzędowy list polecony, wysłany 13.VII z Torunia do Brodnicy, sprawdzony przez cenzurę nr.1512. | |
| 80 PLN SOLD | |
8090 |
1945 znaczek wydania przedrukowego na znaczkach GG niedopuszczonego do obiegu, gwarancja Mikstein. | Fi.XII |
| 200 PLN SOLD | |
8091 |
1946 list ze znaczkiem z okazji 151. rocznicy Powstania Kościuszkowskiego, opłata niezgodna z taryfą pocztową. | Fi.361b Mi.398 |
| 95 PLN SOLD | |
8092 |
1946 frankatura wielokrotna znaczka za 50 gr. na liście z Małoszyn 27.9.46 do Otwocka. | Fi.362 Mi.393 |
| 15 PLN | |
8093 |
1946 mieszana frankatura na liście firmowym z Gdańska 12.11.46 do Wrocławia. | Fi.362, 376a, 381 |
| 30 PLN | |
8094 |
1946 list polecony z Krakowa 2.1.46 do Warszawy, znaczki na papierze szarożółtym, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.365 |
| 30 PLN | |
8095 |
1946 list firmowy - druk z Krakowa 28.IX.46 do Jarosławia. | Fi.377 |
| 10 PLN | |
8096 |
1946 ekspres polecony z Sierakowa 23.8.46 do Izbicy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.377, 385 |
| 30 PLN | |
8097 |
1946 list z Działoszyc 2 20.3.46 do Warszawy. | Fi.380 Mi.414 |
| 10 PLN | |
8098 |
1946 "KRAJOWY ZLOT MŁODZIEŻY ZWM 21-22 LIPIEC 1946" Warszawa 1, znaczek na pamiątkowej karcie ostemplowany okolicznościowo; na znaczku niewielkie przebarwienia (Myślicki 46 046). | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
8099 |
1946 "ŚWIĘTO MOTOCYKLOWE POLSKI" Warszawa 2 13.X, kasownik okolicznościowy (Myślicki 46 065). | Fi.380 Mi.414 |
| 30 PLN | |
8100 |
1946list firmowy z Środy Wielkopolskiej 28.6.46 do Warszawy, prywatne ząbkowanie znaczka. | Fi.381 |
| 80 PLN SOLD | |
8101 |
1946 list z Krakowa 9.IX.46 do Jarosławia. | Fi.381 Mi.415 |
| 10 PLN SOLD | |
8102 |
1946 cenzura zagraniczna nr.3015, przesyłka (koperta z listem), wysłana 5.V z miejscowości Koźmin do Polskiego obozu nr.1 w Niemczech w Kemten, zalepka i stempelek cenzury amerykańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.383 Mi.417 |
| 150 PLN | |
8103 |
1946 miejscowy list polecony z Ostrołęki 2.IV.46, znaczek prywatnie ząbkowany. | Fi.383 |
| 80 PLN | |
8104 |
1946 polecony list pobraniowy z Wrocławia 14.5.46 do Gdyni, ręcznie pisana erka i znak pobrania. | Fi.383 Mi.417 |
| 80 PLN | |
8105 |
1946 firmowy list polecony z Bydgoszczy 27.5.46 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.384 Mi.418 |
| 15 PLN | |