The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 37. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
626

1917 Częstochowa, list do małej miejscowości Czernice koło Rybnika, wysłany 10.IX z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie, prawdopodobnie w związku z bardzo skomplikowanym zapisem adresu, przesyłkę, zamiast na południe bezpośrednio do Rybnika, skierowano na północ do Poznania, gdzie cenzurowano wszystkie przesyłki wychodzące z obszaru Królestwa Polskiego; ponieważ, najpewniej list pisany był po polsku, co było niedozwolone, cenzura, po opatrzeniu listu pieczęcią i stosownym stempelkiem "Zurück. Nur deutsche Sprache zulässig. Auslandstelle Posen" zwróciła go do nadawcy; 15.IX przekazany Poczcie Miejskiej (datownik na odwrocie i stempelek opłaty na froncie), która podjęła próbę odszukania nadawcy, 24.X zakończoną niepowodzeniem, wtedy odciśnięto datownik i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe des Meldeamtes nicht ermittelt"; dekoracyjny walor o rzadko spotykanym obiegu w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2a, 2l, 5
1 800 PLN
627

1917 Częstochowa, list firmowy z Warszawy 18.5. do Częstochowy, ciekawa kombinacja dwóch kasowników poczty miejskiej.

Fi.2a, IVa
400 PLN
628

1917 Częstochowa, nieprecyzyjnie adresowana karta pocztowa, nadana 14.IX w niemieckim urzędzie pocztowym, w związku z niemożliwością dalszej wysyłki, przekazana do Poczty Miejskiej, która 16.IX podjęła nieudaną próbę zwrócenia przesyłki do nadawcy; datownik poczty miejskiej wraz ze stempelkiem opłaty 5 fen. i stempel informacyjny o niemożności odnalezienia nadawcy "Mit Hilfe ..."; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania, wzorcowe odbitki wszystkich stempli; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+V
1 500 PLN
629

1917 Łódź, kartka z Niemiec do Łodzi ze stemplem doręczeniowym straży ogniowej.


100 PLN
630

1917 Łódź, widokówka wysłana 11.VIII z Warszawy i dostarczona przez pocztę miejską 13.VIII, stempelek doręczeniowy odbity w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania.

Fi.3a
140 PLN
631

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czystych znaczków ciętych typy 3 i 2, ledwo widoczny ślad po podlepce, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B 
480 PLN
632

1917 Przedbórz - list polecony wysłany 22.XII z Warszawy; fakt doręczenia udokumentowano znaczkami I wydania (opłata 6 groszy), znaczki unieważniono 29.XII; cenzura; gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
633

1917 Przedbórz, cięta próba znaczka za 2 gr. w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P2
190 PLN
SOLD
634

1917 Przedbórz, próba w kolorze zielonym, gwarancja Schmutz.

Fi.1A P2
200 PLN
635

1917 Przedbórz, druk wysłany 21.I z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typu 6 unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego; cenzura, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1B
Mi.1A 
400 PLN
636

1917 Przedbórz, I wydanie, kasowany znaczek za 2 gr. z pionowym i poziomym pustopolmami międzysektorowymi, gwarancja Schmutz.

Fi.1B
Mi.1A 
300 PLN
637

1917 Przedbórz, I wydanie, cięty znaczek za 4 gr. typu 7, na podlepce i nieco pognieciony, gwarancja Krawczyk.

Fi.2A
Mi.2B 
80 PLN
638

1917 Przedbórz, list polecony z Warszawy do Przedborza, stempel cenzury, koperta lekko uszkodzona w narożnikach.

Fi.2B
250 PLN
639

1917 Przedbórz, lisy wysłany 14.XII z Warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej typ 2, skasowany 21.XII datownikiem austriackiej poczty etapowej, odciśniętym również na odwrocie; fioletowy stempelek cenzury; gwarancja.

Fi.2B
Mi.2A  
400 PLN
640

1917 Przedbórz, ząbkowana próba znaczka za 4 gr. w kolorze oliwkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.2B P1
190 PLN
SOLD
641

1917 Przedbórz, próba w kolorze oliwkowym, gwarancja Wiatrowski.

Fi.2B P1
200 PLN
642

1917 Warszawa, karta pocztowa wysłana 2.I z Łodzi, frankatura mieszana dwóch wydań - "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania - "6 GROSZY", cenzura.

Fi.2b
50 PLN
643

1917 Warszawa, widokówka wysłana 31.VIII z Łodzi, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; cenzura.

Fi.13a
40 PLN
SOLD
644

1917 Warszawa, kartka z Piotrkowa do warszawy zew stemplem cenzury i stemplem doręczeniowym poczty miejskiej.


40 PLN
SOLD
645

1917 Warszawa, kartka z Konina 28.3.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
SOLD
646

1917 Warszawa, kartka z Sokołowa 12.7.17 do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej poczty miejskiej.


40 PLN
SOLD
647

1917 Warszawa, kartka z Wiednia ze stemplem opłaty doręczeniowej i stemplem cenzury, gwarancja Schmutz.


100 PLN
648

1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi. 700,-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza !!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
350 PLN
649

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.VI, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi. 300,-) z datą 8.VI; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
250 PLN
650

1918 Łódź, karta pocztowa wysłana 10.IX z Lublina do Łodzi, wyjątkowo wyraźna odbitka sześciokątnego stempelka poczty miejskiej w kolorze fioletowym z datą 15.IX; stempelek cenzury lubelskiej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.6b
400 PLN
651

1918 Luboml, ślady po przywarciach na gumie, seria cięta.

Fi.1-5
60 PLN
652

1918 Luboml, seria cięta.

Fi.1-5A
60 PLN
653

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
30 PLN
654

1918 Luboml, seria ząbkowana.

Fi.1-5B
30 PLN
655

1918 Luboml, seria z odwróconymi nominałami.

Fi.1-5sA
180 PLN
656

1918 Luboml, znaczek na wycinku.

Fi.1A
40 PLN
SOLD
657

1918 Luboml, znaczek z odwróconymi nominałami.

Fi.1As
30 PLN
658

1918 Luboml, znaczek z silnym abklaczem.

Fi.3A
100 PLN
659

1918 Luboml, znaczek z odwróconymi nominałami.

Fi.4As
30 PLN
660

1918 Luboml, znaczek z odwróconym nominałem.

Fi.5As
30 PLN
661

1918 Przedbórz, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby II wydania bez tła; 2 gr. typu 3, 6 gr. typu 2 i 10 gr. typu 2, gwarancja Schmutz.

Fi.3, 5, 6A P1
Mi.3, 5, 6 P 
1 800 PLN
662

1918 Przedbórz, II wydanie, seria cięta, niegumowana - tak wydano część nakładu, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6A
Mi.3-6C 
480 PLN
663

1918 Przedbórz, II wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja Schmutz.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
180 PLN
SOLD
664

1918 Przedbórz, list (druki) wysłany 11.II z Noworadomska; opłata za doręczenie pobrana 20.II znaczkiem II wydania (typ 1) za 2 grosze; stempelek cenzury lubelskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Becker i Jungjohann BPP.

Fi.3B
Mi.3A 
250 PLN
665

1918 Przedbórz, III wydanie, czysta seria cięta na podlepkach, gwarancja.

Fi.7-10A
Mi.7-10B 
220 PLN