The auction will start on 19.04.2024

Auction 37. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4414

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 10.5.19 do Austrii ze stemplem cenzury przy MSZ, nadruk typ 11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara. .

Fi.Cp1I
70 PLN
4415

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 12.3.19 do Krakowa, nadruk typ11 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp1I
50 PLN
4416

1918 wydanie PP/GGW, kartka z Warszawy 15.1.19 do guberni podolskiej, nadruk typ 13 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp1I
60 PLN
4417

1918 wydanie PP/GGW, całostka grzecznościowo skasowana stemplem prowizorycznym Konin, nadruk typ 7 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, jednak bez cechy tego nadruku w postaci cienkiego górnego końca litery k, spora plama na lewo od prawej cyfry 1.

Fi.Cp1I
120 PLN
4418

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; późna faza przedruku (nadruk nieostry, rozlany); skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp1II
120 PLN
4419

1918 wydanie PP/GGW, nadruk typ 31 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara, w dolnym rzędzie jednak większa gęstość 23, ponieważ w pierwszych dwóch centymetrach drugiej linii znajdują się dwie kropki i krótsza kreska.

Fi.Cp2I
60 PLN
4420

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią, nadruk typ 9 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3I
200 PLN
SOLD
4421

1918 wydanie PP/GGW, całostka z opłaconą odpowiedzią grzecznościowo kasowana prowizorycznym kasownikiem Konina, nadruk typ 9 według najnowszego opracowania J.Berbeki i P.Pelczara.

Fi.Cp3I
150 PLN
4422

1918 wydanie lubelskie, dwie karty czyste na kartonie szarym z nadrukiem w kolorze czerwonobrązowym i czerwonym.

Fi.Cp4
220 PLN
4423

1918 wydanie lubelskie, karta z czarnym nadrukiem, znak opłaty z błędem "kropka w otoku godła z prawej strony"; bardzo dobry stan zachowania w papierze naturalne wtrącenie ("węgielek").

Fi.Cp5y
200 PLN
4424

1919 koperta ze znakiem opłaty.

Fi.Ck6
45 PLN
SOLD
4425

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Bełża do Lwowa, słabo czytelny stempel cenzury wojskowej we Lwowie, nadruk typ 3.

Fi.Cp12I
100 PLN
4426

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 44; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp14IIx
100 PLN
4427

1919 wydanie krakowskie, całostka z nietypowym nadrukiem "-15 h." typu 43; na odwrocie delikatna drugostronna przebitka druku (abklatsch); dobry stan zachowania (na odwrocie niewielkie pozostałości resztek gumy); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp14IIx
200 PLN
SOLD
4428

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłana z Świątnik Górnych do Sosnowca, nadruk typ 33.

Fi.Cp14IIy
80 PLN
SOLD
4429

1919 wydanie krakowskie, całostka z opłaconą odpowiedzią wysłana z Chyrowa do Okocimia, nadruk typ 100. ślady po zmoczeniu.

Fi.Cp15IIA
80 PLN
4430

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 106, skasowana grzecznościowo.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
4431

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 46 (przecinek zamiast kropki), polecona, nadana miejscowo (grzecznościowo) w Krakowie.

Fi.Cp16IIx
60 PLN
4432

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 35; dobry stan zachowania; gwarancja Falkowski, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp16IIx
140 PLN
4433

1919 wydanie krakowskie, kartka polecona wysłana z Lwowa do Austrii, stempel cenzury krakowskiej K2, nadruk typ 32.

Fi.Cp16Ix
150 PLN
4434

1919 wydanie krakowskie, kartka wysłna z Pietrowic do Zawiercia, nadruk typ 83 - fantazyjna czcionka nominału 15 h.

Fi.Cp16xII
100 PLN
SOLD
4435

1919 wydanie krakowskie, część na odpowiedź karty podwójnej z silnie przesuniętym nadrukiem typu 128 tylko nowej wartości ! brak napisu POCZTA POLSKA !!! prawdopodobnie unikalne; gwarancja Falkowski, gwarancja i opis Schmutz

Fi.Cp17IIB
1 000 PLN
4436

1919 wydanie krakowskie, całostka na szarym kartonie z nadrukiem typu 134, na odwrocie stempelek firmowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp19Iy
120 PLN
4437

1919 kartka z Warszawy 31.7.19 do Poznania.

Fi.Cp24
15 PLN
SOLD
4438

1919 kartka z Opatowa (ziemia radomska) 29.X.19 do Skalmierzyc.

Fi.Cp25
15 PLN
4439

1919 wydanie krakowskie, sekretnik (niezaklejony) z nadrukiem lekko ukośnym typu 19 "beleczka zamiast ornamentu", grzecznościowo polecony, nadany miejscowo 1.II w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4IIIs
300 PLN
4440

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z beleczką zamiast ornamentu (Fi.300.-) - nadruk typu 19, grzecznościowo nadany w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
4441

1919 wydanie krakowskie, sekretnik odmiana POLSKA POCZTA + "beleczka zamiast ozdobnika", nadruk typu 18, brzegi z pełną oryginalną gumą, idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
900 PLN
4442

1920 kartka z Lissy 27.2.20 do Niemiec.

Fi.Cp23
25 PLN
SOLD
4443

1920 kartka z Brzeska 28.V.20 do Krakowa.

Fi.Cp24
20 PLN
4444

1920 kartka z Łęczycy 5.II.20 do Dąbrowy Górniczej.

Fi.Cp24
15 PLN
4445

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp29
40 PLN
4446

1920 kartka z Szmigiel 26.1.20.

Fi.Cp29
20 PLN
4447

1920 kartka z Opalenicy 26.11.20 do Rośnówka.

Fi.Cp29
20 PLN
4448

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp30
40 PLN
4449

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f. (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie I, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp31
100 PLN
4450

1920 całostka na kartonie piaskowym, linia dzieląca między literami "A" i "P", linie adresowe punktowane gęsto, w napisie propagandowym cztery wyrazy pismem grubym, złamana linia dzieląca; czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp32
80 PLN
4451

1920 kartka do korespondencji krajowej.

Fi.Cp32
25 PLN
4452

1920 całostka z hasłem propagandowym po polsku i angielsku.

Fi.Cp 33
15 PLN
4453

1920 całostka część na odpowiedź.

Fi.Cp 37B
40 PLN