Auction 36. Inter-war Poland 1919-1939

18598

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
18599

1933 700-lecie założenia Torunia, frankatura pojedyncza, list wysłany 17.VI z Bydgoszczy do Kassel.

Fi.258G
Mi.279
20 PLN
18600

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
50 PLN
18601

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
18602

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
80 PLN
18603

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
18604

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek za 30 gr. na wycinku z kasownikiem okolicznościowym 700 LECIE MIASTA TORUNIA 1233 - 1933.

Fi.259
Mi.280
15 PLN
18605

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
18606

Fi.260D
Mi.281
80 PLN
18607

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
18608

Fi.261
Mi.282
700 PLN
18609

1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, frankatura mieszana, list polecony wysłany 4.XII z Radomska do miejscowości Gidle, kasownik odbiorczy.

Fi.261, 242
Mi.282, 261
40 PLN
18610

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283
180 PLN
18611

1933 250 rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, frankatura pojedyncza, list lotniczy wysłany 23.VI.1934 z Warszawy do Włoch, kasownik odbiorczy 30.VI; zgrabny mały liścik w idealnym stanie zachowania.

Fi.262
Mi.283
200 PLN
18612

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
18613

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
200 PLN
18614

Fi.262
Mi.283
50 PLN
18615

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284
30 PLN
18616

1933 (?) "Tytuł wykonawczy" - czysty druk wewnątrzpocztowy dotyczący egzekucji należności zalegających z opłatami abonentów telefonicznych.

25 PLN
18617

1934 odwrócona nakładka wirnika reklamowego !!! - "POCZTA TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT, KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 zł" Łódź 1 (wyróżnik a), bardzo rzadko spotykany przypadek, widokówka wysłana 22.XII (Myślicki 34 118).

Fi.251
Mi.272
50 PLN
18618

1934 sądowy list polecony z Ostrowa Mazowieckiego 3.XII.34.

Fi.251, 270
Mi.272, 291
35 PLN
18619

1934 list polecony z Siedlec 20.8.34 do Warszawy.

Fi.258
Mi.279
30 PLN
18620

1934 list polecony z Bobrownik koło Będzina 15.IV.34 do Warszawy.

Fi.263
Mi.284
20 PLN
18621

Fi.264
Mi.285
250 PLN
18622

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, list polecony wysłany 7.V z terenu wystawy adresowany do Poznania, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-265
Mi.285-286
160 PLN
18623

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, zestaw 4 dekoracyjnych listów poleconych ofrankowanych znaczkami wystawowymi (zgodnie z taryfą), znaczki skasowane okolicznościowo; jedna z pierwszych erek okolicznościowych !!! dodatkowo nalepki wystawowe w różnych kolorach, skasowane specjalnym stempelkiem; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.264-265
Mi.285-286
550 PLN
18624

1934 karnet - "I WSZECHSŁOWIAŃSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W KATOWICACH".

Fi.264-265
Mi.285-286
120 PLN
18625

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
380 PLN
18626

1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6
150 PLN
18627

1934 pamiątkowy druk z Wystawy Filatelistycznej w Katowicach, załamania.

Fi.264-5
Mi.285-6
90 PLN
18628

1934 wycinek z koperty okolicznościowej z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6
80 PLN
18629

Fi.264-5
Mi.285-6
80 PLN
18630

Fi.264-65
Mi.285-86
1 000 PLN
18631

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
360 PLN
18632

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.299-300
243 PLN
18633

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z błędnie wycenionym (Fi.450.-) jako rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego, tu cena wywoławcza 25% poniżej ceny zwykłej serii, gwarancja i opis.

Fi.264-65P
Mi.285-86
180 PLN
18634

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8
35 PLN
18635

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura pojedyncza, zagraniczna widokówka wysłana 20.IV.1935 z Warszawy do Recklinghausen; temat - PIŁSUDSKI.

Fi.267
Mi.288
30 PLN
18636

1934 20-lecie wymarszu Legionów, 30 gr. - frankatura mieszana, list wysłany 22.IX.1936 z miejscowości Pakość do Łeby, zalepka niemieckiej cenzury dewizowej.

Fi.267, 284
Mi.288, 305
80 PLN
18637

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge.

Fi.268-69
Mi.289-90
65 PLN