The auction will start on 10.02.2023

Auction 36. Germany

22042

1939 III Rzesza, pomoc zimowa - budowle, seria kasowana.

Mi.730-38
30 PLN
22043

1939 III Rzesza, wystawa samochodowa w Berlinie, seria kasowana okolicznościowo na specjalnych karnecikach w pięknym stanie.

Mi.686-88
120 PLN
22044

1939 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany 6.VI w Berlinie kasownikiem okolicznościowym z okazji powrotu niemieckiej jednostki lotniczej - "Legion Condor" z wojny w Hiszpanii; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.691
50 PLN
22045

1939 III Rzesza, 50 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 20.IV w Kłajpedzie (Memel) pierwszym stemplem okolicznościowym przygotowany dla tego obszaru, anektowanego przez Niemcy zaledwie miesiąc wcześniej - 22.III; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.691
50 PLN
22046

1939 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony wysłany 27.IV z Brunszwiku do Gliwic, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Mi.S147, S163
40 PLN
22047

1939 III Rzesza, 6 Wyścig "Das Braune Band", znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście poleconym, wysłanym 29.VII do Berlina, kasownik odbiorczy.

Mi.699
100 PLN
22048

1940 III Rzesza, 7 Wyścig "Das Braune Band" znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście wysłanym 28.VII do Siegen.

Mi.747
100 PLN
22049

1940 III Rzesza - Wystawa Filatelistyczna, znaczek na prawidłowo opłaconym liście, wysłanym 28.III z Berlina do Sanoka w pierwszym dniu obiegu (Mi. FDC 200,- euro).

Mi.743
200 PLN
22050

1940 III Rzesza, Emil von Behring, seria znaczków na wycinku, skasowana okolicznościowo w Monachium 20.VII.1941 i 27.VII.1941 dwoma różnymi kasownikami.

Mi.760-761
15 PLN
22051

1941 III Rzesza, 52 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek z guma prążkowaną pionowo skasowany okolicznościowo 20.IV w Hamburgu.

Mi.772x
12 PLN
22052

1941 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty.

Mi.779
35 PLN
22053

1942 III Rzesza, wielka nagroda Niemiec, znaczek czysty.

Mi.814
40 PLN
22054

1942 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 27.IX w Bernburg.

Mi.818
30 PLN
22055

1942 Serbia, seria z dopłata na serbskich jeńców wojennych, skasowana okolicznościowo na kopercie 25.III w Belgradzie, znaczki z przebarwieniami na perforacji; na odwrocie sygnatura E.Grotowski.

Mi.54-57II
100 PLN
22056

1942 III Rzesza, tereny okupowane w Rosji - Psków, polecona karta pocztowa (wezwanie urzędowe), opłacona znaczkiem poczty miejskiej, przesłana miejscowo 10.I.

Mi.10x
200 PLN
22057

1942 III Rzesza, list urzędowy z miejscowego urzędu NSDAP wysłany 4.III z Halle, pieczęć urzędowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.D149
120 PLN
22058

1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy.

Mi.829, 830
15 PLN
22059

1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P244A
30 PLN
22060

1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony, wysłany 5.VIII z Wiednia do Sommerfeld, kasownik odbiorczy.

Mi.790, 850-853
25 PLN
22061

1943 III Rzesza, Dzień Znaczka, znaczek na wycinku skasowany okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu - 10.I w Hadze stemplem Niemieckiej Poczty Służbowej Niederlande.

Mi.828
30 PLN
22062

1944 III Rzesza, znaczek wydany z okazji ostatnich - 55 urodzin Adolfa Hitlera, ostemplowany okolicznościowo na grzecznościowo poleconym liście wysłanym 20.IV z Berlina do Włocławka (Leslau), kasownik odbiorczy na odwrocie.

Mi.887
30 PLN
22063

1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P314II
10 PLN
22064

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.VI z Hamburga do Westerland.

Mi.38I
30 PLN
22065

1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.VII z miejscowości Wiensen.

Mi.36I
30 PLN
22066

1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.IX w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY.

Mi.965-966
150 PLN
22067

1948 Saara, pomoc powodzianom, seria czysta na podlepkach.

Mi.255-59
40 PLN
22068

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna, politycy ludzie kultury, czysta seria obiegowa.

Mi.212-27
80 PLN
22069

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.VII z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry.

Mi.174VII
30 PLN
22070

1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.VII z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji.

Mi.170II
80 PLN
22071

1948 Saara, legenda Lutwinusa, seria czysta na podlepkach.

Mi.299-03
55 PLN
22072

1948 wydanie dla wszystkich Stref Okupacyjnych, Targi Lipskie, FDC - seria na specjalnej karcie ostemplowana okolicznościowo 2.III w pierwszym dniu obiegu.

Mi.967-968
30 PLN
22073

1949 Saara, schroniska młodzieżowe, seria czysta na podlepkach.

Mi.262-63
10 PLN
22074

1949 NRD - 75 lecie UPU, znaczek czysty.

Mi.242
20 PLN
22075

1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.X z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.130 euro).

Mi.244
250 PLN
22076

1950 NRD - wystawa DERBIA, blok czysty.

Mi.Bl.7
320 PLN
22077

1950 NRD - przyjaźń, seria czysta.

Mi.276-79
40 PLN
22078

1950 NRD - 1 maj, znaczek czysty.

Mi.250
40 PLN
22079

1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.III w Lipsku na karcie.

Mi.246-247
30 PLN
22080

1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 12.III z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy

Mi.248-249
80 PLN
22081

1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta.

Mi.280-81
40 PLN