Auction 36. WW1 occupation postage

17336

1916 kartka austriackiej poczty polowej z Włoszczowej.

60 PLN
17337

1916 list polecony z Chrzanowa 2.V.16 do Krakowa.

60 PLN
17338

1916 list polecony z Jaćmierzy 14.I.16 do Krakowa, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Sanoku.

80 PLN
17339

1916 okupacja niemiecka, widokówka wysłana 8.XI z Będzina do Bad Oeynhausen, pieczęć formacyjna "4.Kompagnie LANDSTURM BATL. 2 WESEL"; dobry stan zachowania,

60 PLN
17340

1916 okupacja austro-węgierska, formularz wysłany 3.X ze szpitala zapasowego nr.3 za pośrednictwem urzędu etapowego w Chełmie; ładnie odbita pieczęć formacyjna; bardzo dobry stan zachowania.

35 PLN
17341

1916 list wartościowy, wysłany 22.XI za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej przy 185 Dywizji Piechoty do Monachium, kasownik odbiorczy na odwrocie; zabezpieczające pieczęcie lakowe zdjęte.

50 PLN
17342

1916 okupacja niemiecka - "Russich Polen", karta pocztowa wysłana 8.VI z Warszawy do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej, godzinnik odbiorczy N11; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
17343

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 14.II z Lipawy (Libau) do Gąbina (Gumbinnen).

30 PLN
17344

1916 kartka austriackiej poczty polowej.

Fi.Cp2
20 PLN
17345

1916 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wydania przedrukowego w zawiązku z podwyższeniem taryfy dofrankowana i 2.XI, za pośrednictwem urzędu etapowego w Puławach, wysłana do Brna (Brünn), dekoracyjna pieczęć z godłem K.U.K. "BEFESTIGUNGSBAULEITUNG PUŁAWY" i dodatkowy stempelek formacyjny "poln. Ziv. Arb. Abtg. Lubartów Nr.1"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp2, 22
250 PLN
17346

Fi.Cp3
20 PLN
17347

Fi.Cp3
20 PLN
17348

1917 kartka firmowa ze Skierniwic10.3.17 do Sanoka, stempel cenzury.

25 PLN
17349

1917 firmowy list wartościowy z Warszawy do Wiednia, koperta uszkodzona przy otwieraniu.

Fi.4, 5
80 PLN
17350

1917 miniaturowy list polecony z Warszawy do Wiednia.

Fi.6, 9, 11
80 PLN
17351

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa z miejscowości Żelazna, wysłana 25.IV ze Skierniewic do Zakopanego, stempelek cenzury i parafka cenzora; dobry stan zachowania.

Fi.9a
60 PLN
17352

1917 list firmowy z Warszawy 4.9.17 do Torunia, stempel cenzury wojskowej.

Fi.11
20 PLN
17353

1917 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

Fi.11
60 PLN
17354

1917 seria austriackiej poczty polowej.

Fi.53-72
220 PLN
17355

1917 okupacja austro-węgierska, trzecia seria obiegowa, znaczek za 10Kr. z rzadkim ząbkowaniem 11 1/2 z ledwo niewidocznym śladem podlepki, w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.72b
Mi.72B
80 PLN
17356

1917 kartka z Warszawy 9.11.17 do Wiednia.

50 PLN
17357

1917 widokówka (husarz) pisana po polsku, wysłana 15.II z Krakowa jako przesyłka wojskowa, na adres poczty polowej 295, która w tym czasie toczyła walki na Wołyniu, stempelek cenzury krakowskiej.

20 PLN
17358

1917 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana 30.XI z urzędu etapowego w Chełmie do Końskich; ładna odbitka dekoracyjnej pieczęci formacyjnej z godłem.

35 PLN
17359

1917 kartka austriacka z prywatnym drukiem Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy w Krakowie wysłana 9.XI.17 do Danii, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Cieszynie.

200 PLN
17360

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony ze szpitala polowego dla koni, wysłany 31.VII do Wiednia za pośrednictwem K.u.k. ETAPPENPOST -u.TELEGRAPHENAMT LUBLIN (kasownik z wyróżnikiem "c"), stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Pferdefeldspital Nr.41"; we Wiedniu 3.VIII poczta cywilna naliczyła dopłatę; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; temat - KOŃ, MEDYCYNA.

Mi.P62
250 PLN
17361

1917 kartka z Łęczycy 14.5.17 do Zakopanego, stempel cenzury.

15 PLN
17362

1917 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wysłana 12.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Noworadomsk (kasownik z wyróżnikiem "c") do Nowego Sącza, stempelek cenzury w Granicy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
50 PLN
17363

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 8.IX z Warszawy do Bad Kissingen, stempelek cenzury poznańskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp6
Mi.P5
35 PLN
17364

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 7.III z Lipna do Krakowa, ładnie odciśnięty stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6
Mi.P5
40 PLN
17365

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.VII z Bendzina do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp6
Mi.P5
40 PLN
17366

1918 znaczki opłaty poczty lokalnej dla terenu okupowanym przez X Armię, gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
1 400 PLN
17367

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie dla rejonu Lwowa, seria czysta na podlepkach (Mi.150 euro), gwarancja Schmutz.

Fi.1-4
Mi.I-IV
300 PLN
17368

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna karta pocztowa, w związku z podwyższeniem taryfy dofrankowana m.in. znaczkiem z HAN-em !!! wysłana 28.IV z Poniewieża do Ludwigshafen, skąd 1.V została odesłana na adres poczty polowej.

Fi.1, Cp2
240 PLN
17369

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, dwie parki znaczków za 5/15 i 10/3 h., prawe z błędem na poz.14, opisanym przez Dr.Jana Dudzińskiego w "Ikarosie" jako III, "przerwa w lasce p i nikła kropka po H" (jako zwykłe znaczki na podlepkach Mi.400 euro), piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6
Mi.1-2
600 PLN
17370

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (na podlepkach Mi.200 euro) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6
Mi.1-2
120 PLN
17371

1918 okupacja niemiecka - "Russich Polen", frankatura dwukolorowa, formularz o sygnaturze C154, wysłany 18.X z Sosnowca do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora, godzinnik odbiorczy N11; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.6, 9
40 PLN
17372

1918 list polecony z Łodzi 18.10.18 do Niemiec, 20 znaczków po 3 fen., na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.7a
60 PLN
17373

1918 firmowy list polecony z Warszawy do Siedlec.

Fi.8, 10
100 PLN
17374

1918 list firmowy z Łodzi do Niemiec.

Fi.8, 10
80 PLN
17375

1918 list polecony z Warszawy do Sieradza, koperta lekko uszkodzona.

Fi.8, 10, 14
80 PLN