Auction 36. PoW Woldenberg camp

19595

1944 pocztówka z grafiką.

60 PLN
19596

1944 pocztówka ozdobiona drzeworytem, czysta.

90 PLN
19597

100 PLN
19598

1944 karnet przygotowany z okazji Święta Pułkowego 72 pułku piechoty, wewnątrz grafika autorstwa Eugeniusza Pichella, okładka z suchymi tłoczeniami: na froncie - odznaka pułkowa, na odwrocie - miejsca bitew stoczonych w czasie I wojny we Francji i w wojnie z bolszewikami; unikalne wydawnictwo w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 500 PLN
19599

1944 pocztówka okolicznościowa, znaczek dopłaty i nalepka "primaaprilisowa" z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza użyta w charakterze znaczka; wszystkie karty, adresowane tym samym charakterem pisma, doręczono 1.IV wyłącznie wybitnym osobom życia obozowego; przesyłkę z numerem 1, prezentowaną w katalogu poczt obozowych J.Machowskiego, otrzymał sam płk Szalewicz, oferowana na aukcji nosi najwyższy znany nam do tej pory numer - 16, sporządzono ich zatem kilkanaście a do tej pory zachowało się kilka; sama nalepka jest już dość trudna do nabycia, fotoatest Schmutz.

6 000 PLN
19600

1944 czysty !!! efektowny karnet Wielkanocny przedstawiający cząstkę jajka wielkanocnego na talerzyku, napisy sucho tłoczene, idealny stan zachowania; w takim stanie niespotykany!!!

300 PLN
19601

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Święta Morza.

60 PLN
19602

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy Roku Olimpijskiego.

60 PLN
19603

1944 pocztówka z grafiką, stempel okolicznościowy rocznicy utworzenia polskiej żandarmerii.

80 PLN
19604

1944 pocztówka z grafiką wielkanocną.

50 PLN
19605

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, znaczek z bloku.

Fi.A46
50 PLN
19606

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w średnim stanie.

Fi.bl.5
100 PLN
19607

1944 500. rocznica bitwy pod Warną, blok w słabym stanie.

Fi.bl.5
80 PLN
19608

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok kasowany okolicznościowo w bardzo ładnym stanie, gwarancja.

Fi.Bl.5
120 PLN
19609

1944 pocztówka z grafiką.

Fi.D4
100 PLN
19610

1944 pocztówka z grafiką.

Fi.D5
100 PLN
19611

1944 cyfry - nowy rysunek, odwrotna parka znaczków urzędowych, za 20 pf. po lewej, a za 10 pf. po prawej stronie, gwarancja.

Fi.D6+D5
700 PLN
19612

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, gwarancja Schmutz.

Fi.51
120 PLN
19613

1945 "Krwawa Niedziela", znaczek wydania upamiętniającego masakrę z 5.2.1943, kiedy to żołnierze niemieccy strzelali bez powodu do jeńców, w obiegu tylko przez dwa dni 24 i 25.1. (oferowany jest z pierwszego dnia obiegu), bardzo rzadki jako stemplowany (Fi.800.-), gwarancja Schmutz.

Fi.51
700 PLN
19614

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna - pamiątkowa karta ozdobiona drzeworytem autorstwa Eugeniusza Pichella.

30 PLN
19615

1970 odbitka autorska, wykonanej przez Eugeniusza Pichella nalepki, którą w formie czworobloku przygotowano i rozdano uczestnikom obchodów z okazji 25-lecia wyzwolenia obozu - projekt na cienkiej bibułce podpisany ołówkiem przez autora, na skanie - dla uzyskania lepszej wyrazistości rysunku - z podłożoną białą karteczką.

250 PLN
19616

30 PLN