Auction 36. Postal stationery

21166

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35
30 PLN
21167

1921-1922 karta do obrotu krajowego, 2 mk, długość napisu 98,5 mm.

Fi.Cp38
40 PLN
21168

Fi.Cp41
80 PLN
21169

Fi.Ct11
800 PLN
21170

Fi.Cfp I
70 PLN
21171

Fi.Cp49A
50 PLN
21172

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, nieostre narożniki.

Fi.Cp50I
50 PLN
21173

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 8 - Wilno, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dobry stan zachowania (naturalne wtrącenia w papierze).

Fi.Cp50IIa
90 PLN
21174

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 12 - Jaremcze, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; czysta w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIa
230 PLN
21175

Fi.Cp50IIa
240 PLN
21176

Fi.Cp50IIa
211 PLN
21177

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 30 - Poznań, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
211 PLN
21178

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 23 - Warszawa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
120 PLN
21179

1931 Henryk Sienkiewicz, wyjątkowo trudny do zebrania komplet 32 całostek z ilustracjami, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; wszystkie karty czyste, z ostrymi narożnikami całość utrzymana w idealnym stanie zachowania.

Fi.Cp50IIa
4 000 PLN
21180

Fi.Cp50IIa
230 PLN
21181

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania.

Fi.Cp50IIa
211 PLN
21182

Fi.Cp50IIa
240 PLN
21183

Fi.Cp50IIa
230 PLN
21184

Fi.Cp50IIa
40 PLN
21185

1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 14 - Kraków, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; dobry stan zachowania (przebarwienie na reprodukcji w rzeczywistości bardzo słabo widoczne).

Fi.Cp50IIa
100 PLN
21186

35 PLN
21187

1932 karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej, ilustracja nr.9 - Tryptyk Tadeusza Kościuszki.

60 PLN
21188

1932 całostka z sygnaturąVI-1932 i hasłem propagandowym F.

Fi.Cp51
20 PLN
21189

Fi.Cp53
300 PLN
21190

1932 druk w sprawach żywnościowych (wieśniaczka).

Fi.Cp54
60 PLN
21191

1932 kartka w sprawach żywnościowych.

Fi.Cp 54
40 PLN
21192

1932 druk w sprawach żywnościowych z obiegu, sygnatura VII-1932), dziury po dziurkaczu.

Fi.Cp 54
25 PLN
21193

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 27.

Fi.Cp56
120 PLN
21194

1933 wydanie prowizoryczne, usterka karty podstawowej: brak kropki po 26 w sygnaturze nakładu; karta dofrankowana i przesłana pocztą balonową; dekoracyjna całość.

Fi.Cp58s
200 PLN
21195

1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją 18.

Fi.Cp61I
25 PLN
21196

1935 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 14.

Fi.Cp68
80 PLN
21197

Fi.Ck9
40 PLN
21198

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 12 z oryginalnego obiegu pocztowego z Łodzi 20.IV.38 do Niemiec.

Fi.Cp 77
310 PLN
21199

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 32 z oryginalnego obiegu pocztowego z Łodzi 2.II.38 do Niemiec.

Fi.Cp 77
180 PLN
21200

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 13 z obiegu pocztowego z Łodzi 23.III.38 do Niemiec.

Fi.Cp 77
311 PLN
21201

Fi.Ck10
15 PLN
21202

Fi.Ck.10
15 PLN
21203

1938 Prezydent RP Ignacy Mościcki, długość napisu 53 mm, hasło propagandowe TELEFON MIĘDZYMIASTOWY USUWA ODLEGŁOŚĆ, sygnatura VI-1938; karta z obiegu.

Fi.Cp78I
10 PLN
21204

1938 król Kazimierz Jagiellończyk - 10 gr, hasło propagandowe TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE, sygnatura X-1938.

Fi.Cp80
30 PLN
21205

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 52.

Fi.Cp86
40 PLN