The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 36. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21126

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 116a.

Fi.Cp16IIx
50 PLN
21127

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 25.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
21128

1919 wydanie krakowskie, kartka z Krakowa 28.VII.19 do Wiednia, nadruk typ 19.

Fi.Cp16Ix
100 PLN
21129

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 14.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
21130

1919 wydanie krakowskie, kartka z Przemyśla 5.VI.19 do Krakowa, nadruk typ 9.

Fi.Cp16Ix
110 PLN
SOLD
21131

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
21132

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 15.

Fi.Cp16Ix
40 PLN
21133

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 59.

Fi.Cp16Ix
80 PLN
SOLD
21134

1919 wydanie krakowskie, całostka wysłana z Limanowej z nadrukiem typ 25.

Fi.Cp16Ix
50 PLN
SOLD
21135

1919 wydanie krakowskie, kartka nadrukiem typ 98, niewielkie zagniecenia.

Fi.Cp17II
150 PLN
21136

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135a.

Fi.Cp18I
80 PLN
21137

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 135 z usterką nadruku "nóżka litery P w POCZTA wyszczerbiona pod brzuszkiem".

Fi.Cp19I
140 PLN
21138

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
21139

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 135.

Fi.Cp19Ix
40 PLN
21140

1919 wydanie krakowskie, kartka z nadrukiem typ 136.

Fi.Cp19Iy
40 PLN
21141

1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka z nadrukami typu 138, nadruk na części I - bez kropki po POCZTOWA, na części II - spacja zamiast kropki po POCZTOWA; dodatkowo wyraźna drugostronna odbitka druku (abklatsch). Ponadto co najciekawsze - na części na odpowiedź z prawej strony znaku opłaty występuje sucho tłoczona litera K (od KARTA) następnego nadruku, unikalny błąd !!! powiązany zapewne z inną katalogowaną usterką tej karty - "brak K w KARTA"; gwarancja Jungjohann.

Fi.Cp20Ix
700 PLN
21142

1919 karta do obrotu krajowego za 10 f., długość napisu KARTA POCZTOWA 69 mm, karton ciemnopiaskowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTA POCZTOWA, wszystkie linie adresowe punktowane gęsto; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp28
900 PLN
21143

1919 wydanie krakowskie, przekaz paczkowy wydania 1916 z nadrukiem typ 20 z odbitą spacją drukarską pomiędzy 15, a h w nominale (występuje sporadycznie przy tym typie), przekaz zagięty w połowie.

Fi.Cs3
150 PLN
21144

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - śladowy romb.

Fi.Cs3II
40 PLN
21145

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs3II
40 PLN
21146

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
21147

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 - brak rombu.

Fi.Cs3II
40 PLN
SOLD
21148

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
40 PLN
21149

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; gwarancja i opis Schmutz, idealny stan zachowania.

Fi.Cs3II
200 PLN
21150

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 16.

Fi.Cs3III
40 PLN
SOLD
21151

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 7.

Fi.Cs4II
40 PLN
21152

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8.

Fi.Cs4II
40 PLN
21153

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
21154

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 8 - śladowy romb.

Fi.Cs4II
40 PLN
21155

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
21156

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
160 PLN
21157

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 11.

Fi.Cs4III
40 PLN
21158

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 14.

Fi.Cs4III
40 PLN
21159

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 18, beleczka zamiast ornamentu, wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, ale otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma co prawda treści, ale należy sądzić, że znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
500 PLN
21160

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19, odmiana "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
200 PLN
21161

1919 wydanie krakowskie, POLSKA POCZTA - przestawione wiersze nadruku i beleczka zamiast ornamentu (typ 18), niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.+50%=1500.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt
700 PLN
21162

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18.

Fi.Cs4IIIt
60 PLN
SOLD
21163

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 12 bez nominału, opuszczona cyfra 5.

Fi.Cs4IV
300 PLN
21164

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5.

Fi.Cs5II
660 PLN
SOLD
21165

1920 całostka z hasłem propagandowym.

Fi.Cp32
20 PLN