14208 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach w idealnym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.299-300 |
| 1 600 PLN SOLD | |
14209 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz. | Fi.264-5 Mi.299-300 |
| 380 PLN | |
14210 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 400 PLN | |
14211 |
| 1 000 PLN | |
14212 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta na podlepkach, gwarancja Krawczyk. | Fi.264-65 Mi.285-86 |
| 120 PLN | |
14213 |
1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z błędnie opisanym w katalogu jako bardzo rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego (Fi.120+450=570.-), gwarancja i opis. | Fi.264-65P Mi.285-86 |
| 190 PLN | |
14214 |
1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria. | Fi.266-7 Mi.287-8 |
| 35 PLN | |
14215 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja Schmutz. | Fi.268-69 Mi.289-90 |
| 80 PLN SOLD | |
14216 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291A |
| 80 PLN | |
14217 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 180 PLN | |
14218 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270Ib Mi.291IA |
| 90 PLN | |
14219 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze niebieskoczarnym, skazy na gumie, gwarancja i opis Wiatrowski. | Fi.270Ic Mi.291IA |
| 180 PLN SOLD | |
14220 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typ "obniżone gr", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.270III Mi.291II |
| 700 PLN SOLD | |
14221 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.270IINo Mi.291K |
| 700 PLN | |
14222 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki". | Fi.271s Mi.292II |
| 70 PLN | |
14223 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "przecinek zamiast kropki", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.271s Mi.292II |
| 25 PLN | |
14224 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typ II - niska jedynka. | Fi.272II Mi.293II |
| 75 PLN SOLD | |
14225 |
1935 WILEŃSZCZYZNA - TURGIELE - list polecony, wysłany 29.III przez proboszcza kościoła w miejscowości Taboryszki z miejscowości Turgiele (powiat wileńsko-trocki) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.245, 251 Mi.264, 272 |
| 150 PLN | |
14226 |
1935 WILEŃSZCZYZNA - MIADZIOŁ - list polecony, wysłany 13.VII z miejscowości Miadzioł (powiat postawski) do Wilna, znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "*a*"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.252, 276 Mi.273, 298 |
| 150 PLN | |
14227 |
1935 AMBULANS - ?, znaczek za 25 gr. ze stemplem ambulansu Żywiec - Warszawa. | Fi.255 Mi.276 |
| 10 PLN | |
14228 |
1935 list ze stemplem okolicznościowym Jubileuszowego Zlotu Harcerstwa Polskiego 24.VII.35 w Spale. | Fi.255 Mi.276 |
| 150 PLN | |
14229 |
1935 list polecony z Jerki 15.1.35 do Kościan, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.271 Mi.292 |
| 15 PLN | |
14230 |
1935 pojedyncza frankatura na liście poleconym z Warszawy do Palestyny. | Fi.272 Mi.293 |
| 75 PLN | |
14231 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, seria w czworoblokach. | Fi.273-77 Mi.294-99 |
| 240 PLN | |
14232 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego. | Fi.273-77 Mi.294-98 |
| 55 PLN | |
14233 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek na kopercie skasowany 17.V w Warszawie w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel. | Fi.275I Mi.296I |
| 20 PLN | |
14234 |
1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, znaczek za 25 gr. z błędem "biała kreseczka przed 25", na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.275II Mi.296 |
| 40 PLN | |
14235 |
1935 WILEŃSZCZYZNA - DUNIŁOWIOCZE - list polecony, wysłany 5.VIII z miejscowości Duniłowicze (powiat postawski) do Wilna, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.276, 252 Mi.297, 273 |
| 180 PLN | |
14236 |
1935 kartka z Komitetu Budowy Kopca im. Józefa Piłsudskiego ze stemplem okolicznościowym. | Fi.278 Mi.299 |
| 35 PLN | |
14237 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, znaczek za 15 gr. na widokówce przedstawiającej projekt kopca, skasowany okolicznościowo 16.IX w Sowińcu k.Krakowa (Myślicki 35 006). | Fi.278 Mi.299 |
| 40 PLN | |
14238 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, karta widokowa bez znaczka opłaty pocztowej (il.nr.4), ofrankowana znaczkami serii pamiątkowej i wysłana 29.VI z Sowińca k.Krakowa do Lwowa, znaczki skasowane stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 006), dodatkowo pieczęć Komitetu Budowy Kopca. | Fi.278-279 Mi.299-300 |
| 80 PLN SOLD | |
14239 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.X kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej widokówce (Myślicki 35 020). | Fi.280 Mi.301 |
| 50 PLN | |
14240 |
1935 AGENCJA POCZTOWA na M/S PIŁSUDSKI, parka znaczków za 15 gr. ze statkiem M/S Piłsudski ze stemplem agecji pokładowej na tym statku. | Fi.282 Mi.303 |
| 30 PLN | |
14241 |
1935 seria "widokowa", 25 gr.(większy format) - frankatura pojedyncza, list w bardzo dekoracyjnej kopercie firmowej KODAK, wysłany 18.XII.1937 z Warszawy do Kielc; bardzo dobry stan zachowania; temat - FOTOGRAFIA. | Fi.284II Mi.305II |
| 100 PLN SOLD | |
14242 |
1935 seria "widokowa", 50 gr (większy format) + 5 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 30.XII.1938 z Siedlec do Brześcia nad Bugiem, na odwrocie kasowniki odbiorcze, m.in BRZEŚĆ N/B TWIERDZA. | Fi.287I, 294 Mi.308I, 315 |
| 30 PLN | |
14243 |
1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym(Myślicki 35 020). | Mi.512, 514, 530x&nb |
| 150 PLN | |
14244 |
| 100 PLN | |
14245 |
1936 ekspres z Warszawy 12.V.36 do Ameryki. | Fi.257, 273, 277 Mi.278, 294, 298&nbs |
| 60 PLN | |
14246 |
1936 list ze stemplem okolicznościowym XX-ta Rocznica Bojów Leg. Pol. na Wołyniu 4-6.VII.1916. | Fi.273, 283 Mi.294, 304 |
| 40 PLN SOLD | |
14247 |
1936 list polecony z Grudziądza 23.3.36 do Krakowa, nalepka Komitetu Flagi Narodowej, brak bocznej klapy koperty. | Fi.280, 281 Mi.301, 302 |
| 15 PLN SOLD | |