14328 |
1938 WILEŃSZCZYZNA - SINIAWKA - ilustrowana karta pocztowa, wysłana 27.XI z miejscowości Siniawka (powiat nieświeski) do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; dobry stan zachowania (minimalna plamka tuszu po lewej stronie); z kolekcji G.Hahne. | Fi.Cp76 |
| 100 PLN | |
14329 |
1938 zeszycik znaczkowy, lekko uszkodzony prawy górny narożnik. | Fi.ZzO 5a |
| 225 PLN SOLD | |
14330 |
1938 zeszycik znaczkowy. | Fi.ZzO 5c |
| 280 PLN | |
14331 |
1939 list z Krakowa z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 38101B. | Fi.295, 296 Mi.316, 317 |
| 15 PLN | |
14332 |
1939 list polecony z Krakowa 1.6.39 do Nowego Sącza. | Fi.296, 313 Mi.317, 334 |
| 15 PLN | |
14333 |
1939 firmowy list polecony z Krakowa. | Fi.298, 311 Mi.319, 332 |
| 10 PLN | |
14334 |
1939 list polecony z Rybnika 18.II.39 do Wrocławia, nalepka kontroli dewizowej i liczne stemple odbiorcze w stempel ambulansu Wrocław - Bytom. | Fi.305, 315 Mi.326, 336 |
| 100 PLN | |
14335 |
1939 znaczek z bloku Lot do Stratosfery. | Fi.308 Mi.329 |
| 70 PLN | |
14336 |
1939 miejscowy druk - zaproszenie z Jarosławia. | Fi.310 Mi.331 |
| 10 PLN | |
14337 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39107B. | Fi.310 Mi.321 |
| 15 PLN | |
14338 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - IKAŹŃ - list polecony, wysłany 20.V z pośrednictwa pocztowego w miejscowości Ikaźń (powiat brasławski) do Wilna, miejscowość ta nie figuruje w "Spisie urzędów, agencyj i pośrednictw pocztowych" z 1933 roku !!! znaczki unieważnione nietypowym datownikiem z wyróżnikiem "a"; ładnie odciśnięte datowniki i stempelek polecenia; na odwrocie kasowniki odbiorcze Wilno 6 i Wilno 1; niewielkie ślady archiwizacji; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.310, 314 Mi.331, 335 |
| 500 PLN | |
14339 |
1939 list z Gdyni 8.VIII.39 do Anglii opłacony parką znaczków z okazji 25 rocznicy wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów. | Fi.310, 335 Mi.331, 356 |
| 130 PLN | |
14340 |
1939 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 39116B. | Fi.314 Mi.335 |
| 15 PLN | |
14341 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - SMORGONIE - list polecony, wysłany 29.III z miejscowości Smorgonie (powiat oszmiański) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 80 PLN | |
14342 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - JODY - list polecony, wysłany 25.IV z małej miejscowości Jody (powiat brasławski) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a", ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; niewielkie ślady archiwizacji, bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | Fi.318 Mi.339 |
| 150 PLN | |
14343 |
1939 Pośrednictwo pocztowe "Kolektura J.Wolanow" Warszawa 43, list polecony wysłany 24.III.39 do USA, kasowniki odbiorcze i zalepka kontroli dewizowej na odwrocie; ze względu na stosunkowo niewielki ruch pocztowy w pośrednictwach, liczba zachowanych przesyłek nie jest zbyt wielka, a przesyłki polecone należą do rzadkości, ładna pojedyncza frankatura znaczka za 1 zł. | Fi.320 Mi.341 |
| 250 PLN | |
14344 |
1939 międzynarodowe zawody narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | Fi.330-33 Mi.351-54 |
| 40 PLN | |
14345 |
1939 kartka z Kalisza. | Fi.334 Mi.355 |
| 10 PLN | |
14346 |
1939 list do Starachowic. | Fi.335 Mi.356 |
| 10 PLN SOLD | |
14347 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, makulatura znaczka za 25 gr. | Fi.335 Mi.356 |
| 40 PLN | |
14348 |
1939 25 rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, znaczki w trójbloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 50 PLN | |
14349 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, znaczki z bloku. | Fi.336-38 Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
14350 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów, blok czysty pozagniatany na krawędziach, liczony jako trójblok z bloku. | Fi.336-39 (Bl.8) Mi.357-59 |
| 60 PLN | |
14351 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg, liczony jako znaczki z bloku. | Fi.336-8 Mi.357-9 |
| 70 PLN | |
14352 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - BARANOWICZE - zwrotne poświadczenie odbioru, odesłane 3.IV z urzędu pocztowego Baranowicze 1 do Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Wilnie, datownik z wyróżnikiem "l"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne. | |
| 50 PLN | |
14353 |
1939 WILEŃSZCZYZNA - NOWODRUCK - opłata gotówkowa !!! odręczna adnotacja "opłacono got. N/2 wyk." na liście poleconym, wysłanym 5.VI z miejscowości Nowodruck (powiat postawski) do Wilna, ładnie odciśnięte datownik i stempelek polecenia; kasownik odbiorczy na odwrocie; unikalna całość - niespotykany w tym okresie przypadek zastosowania opłaty gotówkowej; według PZP opłaty gotówkowe "spotyka się zwłaszcza w okresie bezpośrednio po I i II wojnach światowych ... po ustabilizowaniu się łączności pocztowej spotyka się [je] sporadycznie"; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); z kolekcji G.Hahne; gwarancja. | |
| 500 PLN | |
14354 |
1939 list wysłany z Hawany 1.03.39 do Polski na kopercie M/S Batory, najprawdopodobniej z rejsu do Ameryki Środkowej. | |
| 45 PLN | |
14355 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok stemplowany kasownikiem pierwszego dnia obiegu. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 80 PLN | |
14356 |
1939 25. rocznica wymarszu Legionów, blok na podlepkach, znaczki postfrisch. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 50 PLN | |
14357 |
1939 XXV rocznica wymarszu Legionów, blok ze stemplem Targów Wschodnich we Lwowie. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 30 PLN SOLD | |
14358 |
1939 XXV rocznica wymarszu Legionów, blok. | Fi.bl.8 Mi.Bl.8 |
| 70 PLN | |
14359 |
1939 list polecony z Krakowa do USA opłacony blokiem. | Fi.bl. 8 Mi.Bl. 8 |
| 150 PLN | |
14360 |
1939 blok z okazji 25 rocznicy wymarszu legionów na liście poleconym z Krakowa do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Perzyński. | Fi.bl. 8 Mi.Bl. 8 |
| 200 PLN | |
14361 |
| 100 PLN | |
14362 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok kasowany okolicznościowo. | Fi.Bl.8 |
| 80 PLN | |
14363 |
1939 25. rocznica wymarszu I Kompanii Kadrowej Legionów - blok na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 6.VIII z Krakowa do Poznania, kasownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Bl.8 |
| 200 PLN | |
14364 |
1939 kartka z Otwocka do Warszawy z kasownikiem okolicznościowym "...Stacja Klimatyczna Otwock". | Fi.Cp86 |
| 45 PLN | |