15168 |
1941 Oflag IIIC - listownik, wysłany 6.I z obozu do Tuluzy, stempelek "Unbesetztes Gebiet" oznaczający, że korespondencja adresowana jest do nieokupowanej części Francji (Vichy); pieczęć komendantury obozu; stempelek cenzury; na odwrocie stempelek informacyjny dotyczący wysyłki paczek; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | |
| 200 PLN | |
15169 |
1941 Oflag IIC - listownik, wysłany 20.XII z obozu do miejscowości Sompolno, wewnątrz wszyta foliowa torebka z kawałkiem opłatka i zasuszonym kwiatkiem; stempelek cenzury obozowej; niecodzienny, wzruszający walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
15170 |
1941 list z Oflagu XIIA. | |
| 20 PLN SOLD | |
15171 |
1941 kartka z Dąbrowy 25.2.41 do Stalagu VIC. | |
| 20 PLN | |
15172 |
1941 list z Oflagu XIA. | |
| 20 PLN | |
15173 |
1941 list z Oflagu IIB. | |
| 20 PLN | |
15174 |
1942 Oflag IIE - karta wysłana 18.IX z obozu do Lublina; cenzura; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 15 PLN | |
15175 |
1942 Stalag IIID - karta pocztowa (formularz francuski), datowana 12.VII do miejscowości Rawka koło Skierniewic; stempelek cenzury Wehrmachtu; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
15176 |
1942 duża grafika (15x21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, stempel cenzora "21 / Geprüft / Stalag XIB". | |
| 1 000 PLN | |
15177 |
1942 album świąteczny wykonany w Stalagu XIB przez Stanisława Niedżwieckiego ukończony w 10.XII.42, stempel cenzury obozowej "Gerüft Stalag XI B / 21", album składa się z 8 stron o formacie 165x250 mm, piękne kolorowe grafiki o dużej wartości artystycznej i dużej wartości kolekcjonerskiej, niezwykle dekoracyjny i unikatowy walor. | |
| 8 000 PLN | |
15178 |
1942 duża grafika (15x21 cm wymiar samej grafiki) wykonana w stalagu XIB, na odwrocie stempel "21 / Geprüft / Stalag XI". | |
| 1 000 PLN | |
15179 |
1942 (?) Stalag IIC - część na odpowiedź listownika, czysty druk nakładu centralnego w bardzo dobrym stanie zachowania (język klapy z niewielkim 1 cm rozerwaniem). | |
| 30 PLN | |
15180 |
1942 Stalag VIG - formularz francuski, datowany 22.II, wysłany z obozu do Sompolna; stempelek cenzury; na odwrocie w adresie nadawcy dopisano "Bonn. Arb.Kdo: No281"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
15181 |
1942 Reserve-Lazarett Tangerhütte - świadectwo zgonu porucznika Franciszka Stasiaka, wystawione 5.XI w szpitalu zapasowym Stalagu XIA w Tangerhütte; pieczęć urzędowa z "gapą"; nieczęsto spotykany walor; minimalnie słabszy stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
15182 |
1942 Stalag VIG - formularz, datowany 22.XI, wysłany do Sompolna z komanda pracy nr.14 w zakładach metalurgicznych Veltrup-Werke KG wytwarzających m.in. części do produkcji amunicji obozu do Sompolna; stempelek komanda pracy; cenzura; unikalna całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
15183 |
1942 list z Oflagu IIE. | |
| 20 PLN | |
15184 |
1942 Obóz nr.25 dla jeńców włoskich w Indiach - karta pocztowa datowana 24.IX wysłana z obozu do Rzymu, jeniec w randze majora, dostał się do niewoli zapewne w Afryce Północnej; dwa stempelki cenzury hinduskiej i jeden włoskiej; niespotykany na naszym rynku walor w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 200 PLN | |
15185 |
1943 Stalag XXA - list do żołnierza australijskiego przebywającego w obozie, wysłany 12.VIII z Campbelltown w Nowej Południowej Walii; specjalna lotnicza koperta wydana staraniem Australijskiego Czerwonego Krzyża; stempelek i zalepka cenzury australijskiej, stempelek cenzury obozowej; bardzo rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 500 PLN | |
15186 |
1943 BAB 24 - jeniecki batalion budowlano-roboczy, formularz potwierdzenia otrzymania paczki, wysłany 7.VI z obozu do miejscowości Tuma, niemy kasownik nadawczy z wyszczerbionym mostkiem, cenzura; całość w doskonałym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 180 PLN | |
15187 |
1943 Oflag IIC - listownik, część na odpowiedź, wysłana 10.VI z miejscowości Kalvarija (Kalwaria) na Litwie; stempelek cenzury obozowej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
15188 |
1943 Stalag VIG - karta, datowana 8.III, wysłana z obozu do Sompolna; stempelek cenzury; w adresie nadawcy podano dokładniejszą lokalizację obozu "Bonn a.Rhein" i przydział jeńca "Arbeits-Kommand-Nr.: 640"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 50 PLN | |
15189 |
1943 Internowanie na Węgrzech - obóz Pilisvörösvár, widokówka, wysłana 9.I z obozu do Lwowa; stempelek zwalniający od opłaty pocztowej; pieczęć formacyjna; liczne stemple cenzur węgierskiej i niemieckiej; korespondencja internowanych na Węgrzech była zwolniona od opłaty pocztowej, nadawca prawdopodobnie wykorzystał kartę ofrankowaną już wcześniej; ciekawa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
15190 |
1943 Internowanie w Szwajcarii - list polecony, wysłany 13.V z Warszawy do obozu we Fribourgu, , kompletna kartka kierunkowa (zazwyczaj zdarta)!!! stempelek "Zuzustellen Feldpostdirektion"; zalepki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, stempelki cenzorskie, w tym szwajcarski 376; dekoracyjna całość w idealnym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
15191 |
1943 Oflag IID - potwierdzenie otrzymania paczki, wysłane 21.IX z obozu do miejscowości Deutscheseck; trójkątny stempelek cenzury obozowej; dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
15192 |
1943 Oflag IIC - karta wysłana 30.I z obozu do Radomia, stempelek cenzury; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 20 PLN | |
15193 |
1944 Oflag IIC - karta z obozu wysłana 1.XII do obozu Gemeinschaftslager Wessenberg, korespondencja międzyobozowa jest stosunkowo rzadko spotykana; stempelek cenzury obozowej; bardzo dobry stan zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 150 PLN | |
15194 |
1944 Internowanie w Szwajcarii - obóz Martel-Dernier - dowód wpłaty przekazu pocztowego (papier ze znakiem wodnym), wysłanego 22.VI z obozu; nietypowy walor; ze zbiorów J.Falkowskiego. | |
| 40 PLN | |
15195 |
1944 Oflag IID - karta wysłana 2.XI z obozu do Łowicza, dopisek nadawcy "Durch Deutsche Post Osten"; stempelek cenzury; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (słabsze narożniki). | |
| 40 PLN | |
15196 |
1944 Stalag XIID - rzadko spotykany typ formularza tzw. "form włoski", wysłany 23.XI z Dierdorf do Łodzi; dopisek nadawcy "Polnisch", dodatkowy stempelek w ramce DEUTSCHLAND informujący o kierunku wysyłki, cenzura; dobry stan zachowania (narożniki i krawędzie słabsze). | |
| 200 PLN | |
15197 |
1944 Norwegia BAB 41 - jeniecki batalion budowlano-roboczy nr.41 stacjonujący w Norwegii!!! karta (część na odpowiedź) wysłana 19.IX z Warszawy, stempelek cenzury obozowej; adresat był żołnierzem Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich, który dostał się do niemieckiej niewoli w czasie walk o Narwik w 1940 roku; niezwykle rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
15198 |
1944 Stalag XIIIC - podwójny listownik z niewykorzystaną częścią na odpowiedź, datowany 15.I, wysłany do Biura Informacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża w Krakowie przez Polskiego Męża Zaufania obozu, wszystkie stemple: nadawcy, cenzura i kancelaryjny PCK, odbite czytelnie; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; z eksponatu J.Falkowskiego. | |
| 200 PLN | |
15199 |
1944 kartka z Terespola do Oflagu IIC. | |
| 20 PLN | |
15200 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Freiman - Orzeł, znaczek za 25 pf. | Fi.1 |
| 30 PLN | |
15201 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - Żaglowiec, znaczek za 40 f. | Fi.2 |
| 12 PLN | |
15202 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, tereny północnoniemieckie - Libertas, znaczek za 20 fen., gwarancja. | Fi.3 |
| 60 PLN SOLD | |
15203 |
1945 seria poczty dla polskich osiedli we Włoszech nadana z ORP Garland do Londynu, stempel brytyjskiej cenzury. | |
| 200 PLN SOLD | |
15204 |
1945 list z Monachium 29.IX.45 ofrankowany znaczkami Dachau, stempel PCK na froncie i stempel cenzury 85 w prostokątnej ramce na odwrocie. | |
| 500 PLN | |
15205 |
1945 Komitet Polski Freiman, dowód osobisty, wystawiony byłemu więźniowi niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau; dokument ostemplowany pieczęcią urzędową z orłem; niespotykany dokument w dobrym stanie zachowania, noszący ślady zwykłej eksploatacji (klejony bibułką). | |
| 90 PLN SOLD | |
15206 |
1945 list z Oflagu VIB. | |
| 30 PLN | |
15207 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na Czerwony Krzyż. | Fi.bl.3xA |
| 35 PLN | |