The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 34. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10030

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280 
80 PLN
10031

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280 
90 PLN
10032

1933 Zwycięzcy Challenge'u, znaczek z bardzo rzadkim znakiem wodnym II.P z oryginalnej korespondencji z Rybnika.

Fi.259P
Mi.280Y 
120 PLN
10033

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281 
70 PLN
10034

1933 kartka okolicznościowa z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu.

Fi.260
Mi.281 
100 PLN
SOLD
10035

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego - W.II.D (trąbki w dół) na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika.

Fi.260D
Mi.281 
70 PLN
SOLD
10036

1933 karnet - "II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu", znaczek ze znakiem wodnym IIG, ostemplowany okolicznościowo w Toruniu 21.V w pierwszym dniu obiegu! karnet poziomo zgięty.

Fi.260G
Mi.281 
100 PLN
10037

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282 
75 PLN
10038

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283 
180 PLN
10039

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283 
160 PLN
10040

1933 list z Krakowa do Danii opłacony parką znaczków za 5 gr rozdzielonych pustopolem.

Fi.273
Mi.294 
50 PLN
10041

1933 list urzędowy z warszawy 20.VII.33 niedoręczony, wirnik odbiorczy Warszawa 1 Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Ratować Ciebie.


40 PLN
10042

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 28.X z Katowic do Kielc, doskonałej jakości odbitka frankatury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


25 PLN
10043

1933 list z Warszawy opłacony gotówką z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 32120B.


15 PLN
10044

1933 WILEŃSZCZYZNA - POSTAWY - część na odpowiedź podwójnej karty pocztowej wysłana 24.II z miejscowości Postawy do Baranowicz, znak opłaty unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "d"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp74A
80 PLN
10045

1934 list lotniczy wysłany z Warszawy 28.8.34 do Brna, stamtąd wysłany samolotem czechosłowackim s Brna do Pragi.

Fi.220, 268, 269
Mi.228, 289, 290&nbs
90 PLN
10046

1934 kartka z wirnikiem propagandowym Święto Huculszczyzny Worochta - Żabie 28 Lipca 1934.

Fi.254
Mi.275 
20 PLN
10047

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
40 PLN
10048

1934 Zwycięzcy Challenge'u - Żwirko i Wigura, znaczek z rzadkim - W.II.P, położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.259P
Mi.280Y 
2 200 PLN
10049

1934 list polecony z Łap 6.X.34 do Warszawy, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.261
Mi.282 
25 PLN
10050

1934 list polecony z Doliny 12.09.34 do Francji, ładna pojedyncza frankatura znaczka za 1,20 zł.

Fi.262
Mi.283 
110 PLN
10051

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300 
1 600 PLN
10052

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300 
380 PLN
10053

1934 wycinek z koperty okolicznościowej z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6 
100 PLN
10054

1934 wycinek z koperty okolicznościowej z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6 
100 PLN
10055

1934 list polecony z I Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej w Katowicach.

Fi.264-5
Mi.285-6 
200 PLN
10056

1934 pamiątkowy druk z Wystawy Filatelistycznej w Katowicach, załamania.

Fi.264-5
Mi.285-6 
100 PLN
10057

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria kasowana na wycinkach (Mi.80 euro), gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86 
120 PLN
SOLD
10058

1934 Wystawa Katowice, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
400 PLN
10059

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta, znaczek za 30 gr. z oboma położeniami W.II.P i W.II.L znaku wodnego, gwarancja jeden Mikstein, wszystkie z opisem Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86 
1 000 PLN
10060

1934 Wystawa Katowice, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z błędnie opisanym w katalogu jako bardzo rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego (Fi.120.- + 450.-), gwarancja i opis.

Fi.264-65P
Mi.285-86 
300 PLN
10061

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu IIP (znaczek kasowany Fi.450,-), list polecony wysłany 10.V z terenu wystawy do Warszawy, kasownik odbiorczy; gwarancja.

Fi.265P, 264, 252
Mi.286, 285, 273&nbs
300 PLN
10062

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8 
35 PLN
10063

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.268-69
Mi.289-90 
80 PLN
10064

1934 wydanie przedrukowe, seria, znaczek za 1 zł w dwóch odmianach.

Fi.270-1, 272I, II
Mi.291-2, 293I, II&n
230 PLN
SOLD
10065

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze szaroniebieskim, niewielka podlepka, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291A 
80 PLN
10066

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym, niewielki naturalny ubytek w gumie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA 
90 PLN
10067

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym w kolorze niebieskoczarnym, gwarancja i opis Wiatrowski.

Fi.270Ic
Mi.291A 
220 PLN
SOLD
10068

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem typ "obniżone gr", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270III
Mi.291II 
700 PLN
10069

1934 wydanie przedrukowe, 55/60 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony, wysłany 12.III.1935 z Częstochowy do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.271
Mi.292 
30 PLN