Auction 34. Inter-war Poland 1919-1939

9990

1930 Jan III Sobieski, czysty znaczek za 75 gr. w czworobloku.

Fi.245
Mi.264
50 PLN
9991

1930-1933 Polska Międzywojenna, komplet znaczków czystych z lat 1930-33.

Fi.245-63
Mi.264-84 (ohne270)&
700 PLN
9992

1930 kartka z Sędzic 24.XII.30 do Łodzi.

Fi.247
Mi.266
10 PLN
9993

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr. - frankatura wielokrotna, list polecony w kopercie firmowej, wysłany 16.XII z Gdyni do Łodzi, ofrankowany czworoblokiem znaczków, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.248
Mi.267
40 PLN
9994

1930 list z wirnikiem propagandowym Zw. Obr. Kr. Zach. "Miesiąc Pomorza" 15/XI=15/XII 1030 R. Złóż Ofiarę na Eskadrę Hydroplanów.

Fi.248
Mi.267
45 PLN
9995

1930 "Polskie Towarzystwo Księgarni Kolejowych RUCH S.A." 25 gr. frankatura mechaniczna A14, koperta firmowa, list wysłany 1.X z Warszawy do Kielc, kasownik odbiorczy; doskonała jakość odbitki; idealny stan zachowania.

40 PLN
9996

1930 WILEŃSZCZYZNA - MEJSZAGOŁA - list polecony (frankatura mechaniczna C.21), wysłany 1.XI z Warszawy do miejscowości Mejszagoła (powiat wileńsko-trocki), kasownik odbiorczy z wyróżnikiem "*a*", przesyłka dosłana do Wilna; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); z kolekcji G.Hahne.

120 PLN
9997

1930 kartka z wirnikiem propagandowym "Nie ma Polski bez morza".

30 PLN
9998

1931 list z Szopienic do Niemiec, stempel Gminy Szopienice.

Fi.213
Mi.241
10 PLN
9999

1931 wydanie obiegowe marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany koloru niebieskozielona i ciemnozielona znaczka za 50 gr., różniące się ponadto papierem i ząbkowaniem.

Fi.238c, d
Mi.270
443 PLN
10000

1931 WILEŃSZCZYZNA - WIELKIE SOLECZNIKI - list polecony, wysłany 27.II z miejscowości Wielkie Soleczniki (powiat dzisneński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*", zwraca uwagę data roczna bez pierwszej cyfry 1! kasownik odbiorczy na odwrocie; dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.239
Mi.258
100 PLN
10001

1931 list z Milanówka z wirnikiem propagandowym Myślicki nr 31106B.

Fi.244
Mi.263
15 PLN
10002

1931 kartka o bardzo ciekawym obiegu pocztowym: nadana w Zgierzu 20.03.31 do Strużki pow. Sandomierski, dotarła do Rumunii Cernauti 24 i 27.03.31, wróciła do Kraju Klepatów k/Lwowa 30.03.31, ponownie trafiła do Rumunii Cernauti 2.04.31 i Bukareszt 4.04.31. Trudno stwierdzić czy adresat otrzymał w końcu ta zbłąkaną przesyłkę.

Fi.247
Mi.266
60 PLN
10003

1931 kartka z Radomia.

Fi.248
Mi.266
10 PLN
10004

Fi.254
Mi.275
35 PLN
10005

1931 kartka z wirnikiem Strzeleckich Mistrzostw Świata.

60 PLN
10006

1931 kartka z krakowskim wirnikiem propagandowym Strzeleckich Mistrzostw Świata.

20 PLN
10007

1931 poświadczenie obywatelstwa polskiego, opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł, wystawione 18.VI w Przemyślu.

40 PLN
10008

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Łódź 1 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 23.XII do Rudy Pabianickiej (Myślicki 32 114).

Fi.242
Mi.261
20 PLN
10009

1932 widokówka przesłana 15.VIII ambulansem nr.251 relacji Lublin - Katowice z Kielc do Wisły; jeden ze znaczków uszkodzony przy oddzielaniu.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
35 PLN
10010

1932 list polecony z Żółkwi 22.VII.32 do Nowego Targu, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.250
Mi.271
40 PLN
10011

1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933 do Przemyśla (Myślicki 32 116).

Fi.252
Mi.273
20 PLN
10012

Fi.255 FP
Mi.276 Pfa
500 PLN
10013

1932 list z Przemyśla.

Fi.256
Mi.277
10 PLN
10014

Fi.256
Mi.277
20 PLN
10015

1932 kartka z wirnikiem propagandowym "Zapisz się na członka LOPP".

30 PLN
10016

1932 ozdobny telegram, wysłany 2.I.1937 z Poznania do Zarzecza koło Jarosławia; dobry stan zachowania.

120 PLN
10017

1932 telegram z hasłem propagandowo - reklamowym nadany z Poznania.

10 PLN
10018

10 PLN
10019

10 PLN
10020

10 PLN
10021

Fi.Cp49IB, 240
Mi.259
50 PLN
10022

1933 WILEŃSZCZYZNA - JEZIORNICA - list wysłany 11.VII z niewielkiej miejscowości Jeziornica (powiat słonimski) do Wilna, doskonale odciśnięty datownik z wyróżnikiem "a"; słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.242, 248
Mi.261, 267
120 PLN
10023

1933 list z Bolechowa.

Fi.255
Mi.276
10 PLN
10024

1933 list z Wilna 30.VI.33 do Niemiec z stemplem propagandowym "Zwiedzajcie III-cie Targi Północne i Wystawę Lniarską w Wilnie 26.VIII 1933 10.IX", gwarancja Petriuk.

Fi.256
Mi.277
217 PLN
10025

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
200 PLN
10026

Fi.258D
Mi.279Y
900 PLN
10027

1933 zwycięzcy Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
55 PLN
10028

1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku.

Fi.259
Mi.280
320 PLN
10029

1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
60 PLN