Auction 33. Inter-war Poland 1919-1939

6096

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki poprawiony ślad po podlepce, gwarancja Falkowski.

Fi.258D
Mi.279Y
250 PLN
6097

1933 zwycięzcy w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
60 PLN
6098

1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty.

Fi.259
Mi.280
80 PLN
6099

1933 zwycięzcy Chellenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
6100

1933 zwycięstwo Polaków w Challenge'u.

Fi.259
Mi.280
90 PLN
6101

1933 Zwycięzcy Challenge'u, znaczek z bardzo rzadkim znakiem wodnym II.P z oryginalnej korespondencji z Rybnika.

Fi.259P
Mi.280Y
120 PLN
6102

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna.

Fi.260
Mi.281
70 PLN
6103

1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim - W.II.D - trąbki w dół, położeniem znaku wodnego (Fi.110.-), na wycinku ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika, piękny stan.

Fi.260D
Mi.281
70 PLN
6104

1933 400 rocznica śmierci Wita Stwosza.

Fi.261
Mi.282
75 PLN
6105

1933 250 rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, marginesowy znaczek czysty.

Fi.262
Mi.283
180 PLN
6106

1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
650 PLN
6107

1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej.

Fi.262
Mi.283
160 PLN
6108

Fi.262
Mi.283
160 PLN
6109

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
6110

Fi.263
Mi.284
13 PLN
6111

1933 15 rocznica odzyskania niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; kasownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262
40 PLN
6112

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284
40 PLN
6113

Fi.263D
Mi.284
30 PLN
6114

1933 list z Krajowej Wystawy Lotniczej we Lwowie, uszkodzona klapa i narożnik koperty.

Fi.294, 303
Mi.315, 324
35 PLN
6115

15 PLN
6116

1933 list urzędowy z warszawy 20.VII.33 niedoręczony, wirnik odbiorczy Warszawa 1 Pomóż Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi Ratować Ciebie.

50 PLN
6117

1933 20 gr. frankatura mechaniczna H7 Związku Kopalń Górnośląskich "ROBUR", karta firmowa wysłana 7.VIII z Katowic do Kielc.

20 PLN
6118

1934 list lotniczy wysłany z Warszawy 28.8.34 do Brna, stamtąd wysłany samolotem czechosłowackim s Brna do Pragi.

Fi.220, 268, 269
Mi.228, 289, 290&nbs
100 PLN
6119

1934 kartka z wirnikiem propagandowym Święto Huculszczyzny Worochta - Żabie 28 Lipca 1934.

Fi.254
Mi.275
25 PLN
6120

1934 WILEŃSZCZYZNA - ALBERTYN - karta pocztowa wysłana 25.IX z miejscowości Albertyn koło Słonima do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.254
Mi.275
100 PLN
6121

Fi.256
Mi.277
60 PLN
6122

1934 list polecony z Doliny 12.09.34 do Francji, ładna pojedyncza frankatura znaczka za 1,20 zł.

Fi.262
Mi.283
120 PLN
6123

1934 list polecony z Bobrownik koło Będzina 15.IV.34 do Warszawy.

Fi.263
Mi.284
20 PLN
6124

Fi.264
Mi.285
250 PLN
6125

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, zestaw 6 kopert w różnych kolorach, ofrankowanych znaczkami wystawowymi, ostemplowanymi okolicznościowo.

Fi.264-265
Mi.285-286
800 PLN
6126

1934 polecona kartka lotnicza z Katowic do Warszawy wysłana z Wszechsłowiańskiej Wystawy Filatelistycznej.

Fi.264, 265
Mi.285, 286
250 PLN
6127

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, opłacona zgodnie z taryfą, polecona karta pocztowa wysłana 12.V pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Warszawy, kasownik odbiorczy; okolicznościowa karta wykazuje na odwrocie szczątkowy druk podwójny; efektowna całość.

Fi.264-265, 220
Mi.285-286, 228
200 PLN
6128

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.299-300
380 PLN
6129

1934 Wystawa Katowice, seria kasowana okolicznościowo na wycinkach, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.L położeniem znaku wodnego, gwarancja Schmutz.

Fi.264-65
Mi.285-86
400 PLN
6130

Fi.264-65
Mi.285-86
1 000 PLN
6131

1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.299-300
370 PLN
6132

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, znaczek za 30 gr. z błędnie opisanym w katalogu jako bardzo rzadkim - W.II.P - położeniem znaku wodnego (Fi.450.-), gwarancja i opis Walisch.

Fi.265P
Mi.286
200 PLN
6133

1934 20-lecie wymarszu Legionów.

Fi.266-67
Mi.287-88
126 PLN
6134

Fi.266-67
Mi.287-88
35 PLN
6135

1934 20-lecie wymarszu Legionów, seria.

Fi.266-7
Mi.287-8
35 PLN