Auction 33. WW1 military postage

4818

1917 kartka z poczty polowej 378 14.VI.17 do Radomia na ozdobnym druku 5 Pułku Piechoty ze stemplem formacyjnym Komendy 4 Kompanii V Baonu.

260 PLN
4819

1917 plakietka Polskiego Komitetu Wykonawczego na Rusi.

70 PLN
4820

1917 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem strzeleckim i napisem "KARTA POLOWA/ WOJSK POLSKICH" (Kucharski K.80.), stopień rzadkości - 5 punkty, bardzo dobry stan zachowania.

1915 Legiony Polskie - czysty formularz (karta) poczty polowej z orłem strzeleckim z literą "S" i napisem "KARTA POLOWA LEGIONÓW" (Kucharski K.31.), stopień rzadkości - 4 punktów, doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

250 PLN
4821

1917 Legiony Polskie - formularz z 9 kompanii 3 pułku adresowany do 1 pułku Wojsk Polskich, wysłany 30.IV za pośrednictwem poczty polowej 378, stempel formacyjny "BATAILLON III 3 PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO"; bardzo dobry stan zachowania;

1918 Polski Korpus Posiłkowy - formularz (Kucharski K.84.) wysłany 6.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, datownik z wyróżnikiem "b", stempel formacyjny "Dowództwo III Bataljonu 2 p. piechoty WOJSK POLSKICH", bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.

500 PLN
4822

1917 Legiony Polskie - koperta wysłana 13.III z Ostrołęki do Krakowa, w adresie nadawcy podano adres na pocztę polową 378, dekoracyjna owalna pieczęć formacyjna z orłem strzeleckim: "1 PUŁK UŁAN. LEGION. POLSKICH KOMENDA 2 SZWADRONU" - nieopisana u Berka !!! stempelek cenzury niemieckiej; stempelek dopłaty - T poczty niemieckiej, która szykanowała przesyłki legionowe traktując je jako nieopłacone; doskonały stan zachowania.

300 PLN
4823

1917 Legiony Polskie - formularz przesłany 26.IV za pośrednictwem poczty polowej 378 (kasownik z wyróżnikiem "a"), adresowany do Rzeszowa, stempel formacyjny z godłem "PUŁK IV TY LEGIONÓW POLSKICH".

100 PLN
4824

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Ways.

100 PLN
4825

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

150 PLN
4826

120 PLN
4827

30 PLN
4828

40 PLN
4829

20 PLN
4830

40 PLN
4831

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego.

90 PLN
4832

150 PLN
4833

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Rachmanow.

25 PLN
4834

Fi.10
40 PLN
4835

Fi.11
2 100 PLN
4836

Fi.12
20 PLN
4837

Fi.12-15A
Mi.12-15B
100 PLN
4838

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta na podlepkach, gwarancja Mikstein, Schmutz,.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
40 PLN
4839

1918 wydanie przedrukowe poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz lub Krawczyk.

Fi.12-15A, 13bA
80 PLN
4840

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 400 PLN
4841

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w dziewięciobloku ze znakiem wodnym -orzeł carski - występującym w dwóch ćwiartkach arkusza, unikalne, po 87 latach szanse zachowania się takiego fragmentu są niewielkie.

900 PLN
4842

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - unikalny znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, na cienkim papierze bez znaku wodnego, ręcznie unieważniony.

500 PLN
4843

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,05 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki z widocznym na skanie załamaniem w papierze.

200 PLN
4844

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w dziewięciobloku z całym znakiem wodnym -godło wytwórni papieru - występującym w dwóch ćwiartkach arkusza, unikalne, po 87 latach szanse zachowania się takiego fragmentu są niewielkie.

900 PLN
4845

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie w czworobloku, z cyfrą rozrachunkowa na odwrocie.

200 PLN
4846

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - rzadki znaczek opłaty stemplowej za 0,15 Rubla, II wydanie, ze śladami podlepienia na odwrocie i z widocznymi na skanie załamaniami w papierze.

120 PLN
4847

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rub., II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki z uszkodzonym dolnym rogiem.

35 PLN
4848

1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; formularz wysłany 29.IV z obozu do Włocławka, cenzura nr. 23; idealny stan zachowania; gwarancja Schmutz.

400 PLN
4849

1918 list polecony, wysłany 10.VII za pośrednictwem polowej 453, adresowany do Generalnego Intendenta Wojsk Lądowych; listowa pieczęć formacyjna, na odwrocie kasownik odbiorczy poczty polowej 722.

50 PLN
4850

1918 dekoracyjny ilustrowany formularz, wysłany 4.XII z obozu jenieckiego we Włoszech, adresowany do miejscowości Rybarzowice; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania.

150 PLN
4851

1918 widokówka wysłana 7.VI z Modlina do Reisenburga jako przesyłka poczty polowej, cenzura.

30 PLN
4852

1918 list wartościowy, wysłany 15.I za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.254 do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie; stempel formacyjny; pieczęcie lakowe zdjęte.

80 PLN
4853

1918 list polecony ze szpitala wojskowego, wysłany 13.VI za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr.461 do Spandau, kasownik odbiorczy na odwrocie; pieczęć formacyjna.

100 PLN
4854

1918 Łomża - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do Polskiego Korpusu Posiłkowego lub do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży, z których ten ostatni jest najmniej znany i najsłabiej udokumentowany w literaturze; koperta-formularz wysłana 4.IV z obozu do Włocławka, stempelek cenzury; walor w idealnym stanie zachowania, opisany i reprodukowany w FILATELIŚCIE nr.11/2001 w artykule J.Falkowskiego "Korespondencja internowanych w Szczypiornie, Łomży i Beniaminowie"; gwarancja Schmutz.

700 PLN
4855

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie.

50 PLN
4856

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla - II wydanie, z fragmentem znaku wodnego w górnej części znaczka.

70 PLN
4857

35 PLN