Auction 33. Postal stationery

8470

1949 wydanie prowizoryczne, karta 101 z ilustracją w kolorze niebieskim z nadrukiem typu 3, wysłana 11.I.1950 z miejscowości Cieplice Śląskie Zdrój do Warszawy; nieznacznie słabszy stan zachowania.

Fi.Cp117
30 PLN
8471

1949 Wydanie prowizoryczne, drugostronna przebitka nadruku (abklatsch) !!! - karta 103 z czerwonym nadrukiem typu 7, sygnatura VIII.47, hasło propagandowe 16b; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp119II
500 PLN
8472

1950 "groszy" karta z nadrukiem typu 8 z hasłem propagandowym 19, dofrankowana znaczkami w nowej walucie (w tym obowiązkowa dopłata 15 gr. na odbudowę Warszawy), wysłana 26.I.52 z Krynicy.

Fi.Cp124
50 PLN
8473

Fi.Cp125
15 PLN
8474

1951 rocznik - 11 kart w tym 6 sztuk Cp125 (6 haseł).

Fi.Cp125-130
130 PLN
8475

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe D.

Fi.Ck14xa
40 PLN
8476

1952 koperta na papierze białym, zakończenie klapy ostre, hasło propagandowe C.

Fi.Ck14xa
40 PLN
8477

Fi.Ck14ya
35 PLN
8478

Fi.Ck14ya
35 PLN
8479

Fi.Ck14ya
35 PLN
8480

Fi.Cp131, 133-134
140 PLN
8481

Fi.Cp132
40 PLN
8482

Fi.Cp132
40 PLN
8483

1952 Kongres Obrońców Pokoju we Wiedniu, karta z ilustracją autorstwa Jana Marcina Szancera (Fi. 25,-).

Fi.Cp134
15 PLN
8484

1954 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem typu 4 (Kielce), sygnatura (IX-52), hasło propagandowe 19, wysłana 10.VIII.1955 z miejscowości Pilica do Warszawy.

Fi.Cp132A
50 PLN
8485

1955 rocznik - 3 karty.

Fi.Cp138-140
35 PLN
8486

1956 rocznik - 6 kart.

Fi.Cp141-144
65 PLN
8487

1956 Festiwal Sztuki - Dni Krakowa, komplet dwóch czystych kart.

Fi.Cp143I-II
25 PLN
8488

Fi.Ck21
20 PLN
8489

Fi.Cp146
20 PLN
8490

1957 Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów, karta czysta.

Fi.Cp149
10 PLN
8491

1957 stylizowane wycinanki ludowe, komplet 2 kart z sygnaturą I.58.

Fi.Cp150-151
20 PLN
8492

1958 400-lecie Poczty Polskiej, komplet dwóch kopert.

Fi.Ck26-27
20 PLN
8493

1958 Tydzień Archiwów, karta czysta.

Fi.Cp154
15 PLN
8494

1959 III Zjazd PZPR, całostka ostemplowana okolicznościowo 16.III w Warszawie.

Fi.Cp163
15 PLN
8495

Fi.Ck32
15 PLN
8496

Fi.Cp179b
70 PLN
8497

1960 Zabytkowe budowle miast polskich (II) - dwie odmiany karty Gdańsk: "ŻURAW" i "ŻÓRAW", idealny stan zachowania.

Fi.Cp191, 191I
Mi.P214I-II
600 PLN
8498

1961 koperty - kompletny rocznik 3 sztuki, czyste.

Fi.Ck33-35
40 PLN
8499

1961 koperty 40-lecie Spółdzielni Wydawniczej "Książka i Wiedza", 40 i 60 gr. czyste.

Fi.Ck34-35
30 PLN
8500

1961 1000-lecie Państwa Polskiego - karty ilustrowane - komplet 40 sztuk, czyste.

Fi.Cp205
380 PLN
8501

1961 1000-lecie Państwa Polskiego, "chmurka" w lewym górnym rogu - komplet 4 kart.

Fi.Cp205s/a-d
120 PLN
8502

Fi.Cp209I-II
30 PLN
8503

1962 Warszawa - Stare Miasto - karty ilustrowane - komplet 30 sztuk, czyste.

Fi.Cp210
240 PLN
8504

1962 Warszawa - Stare Miasto - liniatura adresowa odwrócona - komplet 6 kart: 3 z ilustracją "Ulica Piwna" i 3 z ilustracją "Dom Pod Okrętem".

Fi.Cp210a-c
180 PLN
8505

Fi.Cp210b, c
30 PLN
8506

Fi.Cp223I-III
40 PLN
8507

1963 koperty - kompletny rocznik 2 sztuki, czyste.

Fi.Ck36-37
20 PLN
8508

Fi.Cp232I
25 PLN
8509

1963 15-lecie zespołu "Mazowsze" - karta wadliwie cięta.

Fi.Cp240
30 PLN