Auction 33. Communist Poland 1945-1952

7621

1951 znaczek z błędem "g u góry uszkodzone".

Fi.548 B7
Mi.686
50 PLN
7622

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z błędem na poz.73 "r silnie uszkodzone z lewej", gwarancja Krawczyk.

Fi.548 B8
Mi.686
50 PLN
7623

1951 wydanie przedrukowe, znaczek za 45gr/15zł. z podwójnym nadrukiem - znany jeden stuznaczkowy arkusz (na życzenie dołączymy kopię atestu narożnika z którego znaczek pochodzi), oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie, gwarancja Mikulski.

Fi.548 Np
Mi.686
1 200 PLN
7624

1951 święto pracy, narożny czworoblok z pustopolami i numerem walca.

Fi.549
Mi.687
150 PLN
7625

1951 Święto Pracy - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 15.I (błąd daty na stemplu ?) ze Słupska do Chęcin, zwraca uwagę dekoracyjny stempelek parafii słupskiej.

Fi.549
Mi.687
40 PLN
7626

1951 IV Międzynarodowy Wyścig Pokoju, komplet 4 kart z kasownikami poszczególnych etapów: Katowice, Wrocław, Łódź, Warszawa.

Fi.549
Mi.687
40 PLN
7627

1951 Nowa Huta, próba znaczka za 40 gr w kolorze czerwonym, gwarancja Krawczyk.

Fi.550P
Mi.690
500 PLN
7628

1951 I Kongres Nauki Polskiej - seria na 3 kopertach ostemplowana okolicznościowo 29.VI w Warszawie (Myślicki 51 023).

Fi.556-561
Mi.694-699
30 PLN
7629

1951 kongres nauki polskiej, blok legitymacyjny.

Fi.557
Mi.695
25 PLN
7630

1951 czworoblok z pustopolami.

Fi.562
Mi.700
80 PLN
7631

1951 V Tydzień Lotnictwa.

Fi.562
Mi.700
10 PLN
7632

1951 parka z pustopolem.

Fi.562
Mi.700
30 PLN
7633

1951 FDC - "7 rocznica Manifestu Lipcowego".

Fi.563-565
Mi.702-704
100 PLN
7634

1951 światowy festiwal bojowników o wolność i demokrację, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.566
Mi.701
25 PLN
7635

1951 wydanie przedrukowe, lewy znaczek z błędem "niższa cyfra 4", gwarancja Więcław.

Fi.567s
Mi.706
150 PLN
7636

1951 "OGÓLNOKRAJOWY ZJAZD DELEGATÓW PZF" Warszawa 1, znaczki z podobizną Józefa Stalina ostemplowane 17.XI kasownikiem okolicznościowym w bardzo rzadko stosowanym kolorze zielonym (Myślicki 51 032).

Fi.569-570
Mi.707-708
20 PLN
7637

1951 ogólnopolski zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu".

Fi.bl.12s
Mi.Bl.12DD
40 PLN
7638

1951 Ogólnopolski Zjazd PZF, blok z podwójnymi liniami ornamentu.

Fi.bl.12s
Mi.Bl.12
80 PLN
7639

1951 ogólnokrajowy zjazd PZF, blok z błędem "podwójne linie ornamentu", gwarancja

Fi.Bl.12s
60 PLN
7640

1952 frankatura zastępcza - połówka znaczka za 10 gr. z Bolesławem Bierutem na skarcie !!! kartka należnościowa do paczki amerykańskiej, przesłana 2.VII z urzędu Gdynia 5 (Port) do miejscowości Lipnica Wielka na Orawie, gdzie dotarła 5.VII, paczkę wydano 8.VII, skart w ramach wewnętrznych rozliczeń pocztowych ofrankowano znaczkami różnych wydań (w tym znaczkami dopłaty), a z braku znaczków o nominale 5 gr. podzielono znaczki za 10 gr.; bardzo rzadki przypadek, a w tak późnym okresie powojennym wyjątkowy, prawidłowego, niefilatelistycznego użycia znaczków dzielonych; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.534, 550, D134
Mi.672, 690, P151&nb
1 000 PLN
7641

1952 "Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ob Bieruta Bolesława Warszawa do własnych rąk", list polecony wysłany 12.II z miejscowości Adamów, kasownik odbiorczy.

Fi.542II
Mi.680Ab
40 PLN
7642

1952 FDC - "Wydanie na przesyłki lotnicze", seria cięta (Mi.75 euro).

Fi.590-593A
Mi.728-731B
120 PLN
7643

1952 wydanie na przesyłki lotnicze, narożny czworoblok z pustopolami.

Fi.591 B
Mi.729 A
600 PLN
7644

1952 V Międzynarodowy Wyścig Pokoju, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.IV w Warszawie (Myślicki 52 007).

Fi.597
Mi.735
10 PLN
7645

1952 110 rocznica urodzin Marii Konopnickiej, znaczek za 1.15 zł., z błędem "podwójna cyfra 1 w 110", gwarancja.

Fi.602s
Mi.740 DP
15 PLN
7646

1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójna cyfra 1", gwarancja i opis Więcław.

Fi.602s
Mi.740DP
15 PLN
7647

1952 Maria Konopnicka, znaczek z błędem "podwójne 1 w 110", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.602s
Mi.740 DP
35 PLN