The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 33. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6665

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe R - "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4II
80 PLN
6666

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, sygnatura VI-1939, hasło propagandowe O - "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYŚPIESZA DORĘCZENIE", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp4II
80 PLN
SOLD
6667

1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa.

Fi.Cp5I
60 PLN
6668

1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, hasło propagandowe H - "TELEFON ZAOSZCZĘDZA CZAS I PIENIĄDZE", wysłana 5.XI z Nowego Targu do Krakowa.

Fi.Cp5I
Mi.P6II 
80 PLN
6669

1940 kartka z Warszawy 22.XI.40 do Krakowa, nadruk typ II.

Fi.Cp5II
220 PLN
SOLD
6670

1940 polska karta pocztowa, część na odpowiedź z nadrukiem, hasło propagandowe W - "TELEGRAMY MOŻNA NADAWAĆ W POCIĄGACH POŚPIESZNYCH I W SAMOLOTACH", wysłana 21.X z Krakowa do Warszawy.

Fi.Cp6B
Mi.P7A 
220 PLN
6671

1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. karta zielona o sygnaturze II.41, czysta.

Fi.Cp7I
Mi.P10 
30 PLN
6672

1940 widoki zabytkowych budowli, oba typy karty za 30 gr. o sygnaturach IX.40 i II.41, czyste (Mi. 40 euro).

Fi.Cp8I+II
Mi.P9+11 
80 PLN
SOLD
6673

1940 służbowa karta pocztowa.

Fi.CpU2I
90 PLN
SOLD
6674

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst V "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU2I
200 PLN
6675

1940 służbowa karta pocztowa, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm, gwarancja Schmutz.

Fi.CpU2II
1 350 PLN
6676

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
6677

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.CpU4
100 PLN
6678

1940 służbowa karta pocztowa.

Fi.CpU4
45 PLN
6679

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 27.V z urzędu Kraków 3, dodatkowo niebieski stempel urzędowy; karta pionowo złamana.

Fi.CpU4
200 PLN
6680

1940 list pobraniowy wysłany 3.XII.1941 przez Versandstelle fur Sammlermarken Krakau do adresata we wsi Skwierczyn. Z pośrednictwa Repki, po pobraniu stosownej opłaty znaczkiem doręczeniowym za 50 gr., przesyłkę dostarczono odbiorcy. Na odwrocie listu kasownik Sokołów 5.XII i czytelniejszy niż na froncie stempelek pośrednictwa Repki z ręcznie wpisaną datą 7.XII.41. Znaczki doręczeniowe stosowano tylko w okresie od 1.XII.1940 do 1.III.1942 a nieliczna oryginalna korespondencja to adresy przesyłowe i wycinki z paczek; list i to z właściwie użytym znaczkiem za 50 gr. to unikat.

Fi.D4
Mi.Z4 
2 500 PLN
6681

1940 kompletna seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowana na wycinku.

Fi.U1-15
70 PLN
6682

1940 seria znaczków urzędowych w małym formacie.

Fi.U16-24
30 PLN
6683

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, dwie parki znaczków ciętych bez nominału, gwarancja

Fi.U17, 22 nz
2 000 PLN
6684

1941 urodziny Hitlera - trudny do zdobycia komplet 4 kasowników okolicznościowych stosowanych 20.IV w: Krakowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie.

Fi.9a-d
250 PLN
6685

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12
25 PLN
6686

1941 1 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, efektowna, wykonana techniką litograficzną, karta propagandowa, ostemplowana 15.VIII w Krakowie.

Fi.12
50 PLN
6687

1941 kasownik okolicznościowy z oszczepnikiem przygotowany z okazji zawodów sportowych w Zakopanem odbity na karcie 6.IX.

Fi.13
36 PLN
SOLD
6688

1941 list polecony wysłany 6.XI przez żołnierza niemieckiego za pośrednictwem poczty Generalnego Gubernatorstwa, przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, poczta pobierała tylko należność za świadczenia dodatkowe (w tym przypadku polecenie - 60 gr.), zastosowano datownik niemy i erkę blanco; przesyłki tego typu należą do rzadkości, gwarancja.

Fi.49
Mi.49 
800 PLN
6689

1941 1 rocznica utworzenia GG - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV.

Fi.56-58
60 PLN
6690

1941 wydanie z dopłatą na Niemiecką Pomoc Zimową - seria na kopercie skasowana okolicznościowo 20.IV. w Warszawie.

Fi.59-62
60 PLN
6691

1941 widoki zabytkowych budowli (II) - 2 zł frankatura pojedyncza - list wartościowy, wysłany 22.II.1942 ze Lwowa do Krakowa, kasownik odbiorczy, piękny przykład prawidłowego użycia znaczka o wysokim nominale, idealny stan zachowania z nieuszkodzonymi pieczęciami lakowymi; gwarancja Schmutz.

Fi.63
Mi.63 
500 PLN
6692

1941 Widoki zabytkowych budowli (II), 10 zł - franakatura pojedyncza (Fi.700,-)! list polecony wysłany 11.VIII z miejscowości Moszczenica do Pabianic, kasownik odbiorczy; opłata niezgodna z taryfą.

Fi.65
60 PLN
SOLD
6693

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria znaczków na ozdobnych blankietach papeterii "krakowskiej", ostemplowana okolicznościowo 26.X.1944 w Krakowie.

Fi.71-82
50 PLN
6694

1941 portret Hitlera, znaczek za 24 gr. z błędem "dymek za uchem", gwarancja.

Fi.78
25 PLN
6695

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 gr. + 40 gr. - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 20.VI.1944 z miejscowości Opole do Lublina, kasownik odbiorczy.

Fi.78, 81
30 PLN
6696

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, frankatura dwukolorowa, w tym rzadko spotykana wartość 30 gr., list polecony, wysłany 21.VI.1943 ze Lwowa do Czortkowa, kasownik odbiorczy na odwrocie.

Fi.79, 78
25 PLN
SOLD
6697

1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 40 gr. - frankatura pojedyncza (Mi.75 euro), karta pocztowa opłacona niezgodnie z taryfą, wysłana 29.XII.1944 z Piotrkowa do obozu pracy Wesenberg (Gemeinschaftslager) w Niemczech.

Fi.81
100 PLN
6698

1941 list lotniczy z Portugalii ofrankowany znaczkami wydanymi z okazji 100-lecia pierwszego znaczka pocztowego, wysłany 13.V przez Lizbonę do Warszawy, cenzury + zalepka; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; znaczki złamane przed naklejeniem.


Mi.629 
150 PLN
6699

1941 telegram w oryginalnej kopercie, wysłany 13.X z Warszawy do Włocławka (Leslau); koperta z dwóch stron rozcięta.


120 PLN
6700

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą VI.41. wysłana 17.V.1942 z Częstochowy do Poznania.

Fi.Ck2
Mi.U2/01b 
60 PLN
6701

1941 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42. wysłana 7.IV.1943 z agencji pocztowej Kąkolewnica do Ubezpieczalni Społecznej w Lublinie, znaczki prawidłowo unieważnione w urzędzie nadrzędnym Radzyń Podlaski; na odwrocie stempelek agencji i kasownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Ck2
Mi.U2/02b 
250 PLN
6702

1941 karta GG, ostemplowana kasownikiem okolicznościowym z okazji zawodów sportowych w Zakopanem, na odwrocie znaczek skasowany tym samym kasownikiem.

Fi.Cp7II, 13
40 PLN
SOLD
6703

1941 znaczek doręczeniowy za 20 f., oryginalnie kasowany w Ciechominie na wycinku z adresu pomocniczego.

Fi.D2
80 PLN
6704

1941 widoki zabytkowych budowli (III), 6 gr. - frankatura pojedyncza, list (druki) wysłany 16.XII z Krakowa do Szczebrzeszyna, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowy (odmiana z krzyżem).

Fi.Vb
40 PLN