Auction 32. Overprint editions 1918-1919

792

1919 wydanie gnieźnieńskie, seria w parkach ze stemplem Trzemeszno 2.1.20, gwarancja Mikstein.

Fi.71-72
Mi.135-36
1 700 PLN
793

1919 wydanie gnieźnieńskie, 5 hal. typ 6, 10 hal. poz. 20, kasownik Opalenica, gwarancja i opis Jungjohann.

Fi.71-72
Mi.135-36
800 PLN
794

1919 wydanie gnieźnieńskie, ekspres polecony z Gniezna do Düsseldorfu, na odwrocie stempel odbiorczy, znaczek za 5 fen. z opuszczonym nadrukiem, gwarancja na znaczki.

Fi.71, 72
Mi.135, 136
1 000 PLN
795

1919 wydanie gnieźnieńskie, zagraniczny ekspresowy list polecony wysłany 2.X z Gniezna do Niemiec, ciekawa frankatura mieszana: oba znaczki z przedrukiem, polskie wydania definitywne i znaczek niemiecki ! zwraca uwagę silnie przesunięty w dół nadruk znaczka za 5/2 fen., kasownik odbiorczy Düsseldorf 6.X, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Becker, Mikulski.

Fi.71-72, 86B, 90B,
Mi.135-136, 102, 106
1 000 PLN
796

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczki na wycinku koperty ze stemplem Września 11.10.19, wszystkie znaczki 71 mają nadruk typ 5, pierwsze znaczki w kolorze czerwonobrązowym, trzeci w kolorze ciemnoczerwonobrązowym, znaczki 72 z nadrukami z pozycji 54, 64, 74 w kolorze jasnoolikowozielonym, fotoatest Schmutz.

Fi.71c, 71d, 72c
Mi.135, 136
2 500 PLN
797

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem z poz. 40, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.72
Mi.136
300 PLN
798

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem z poz. 82, gwarancja Schmutz.

Fi.72
Mi.136
300 PLN
799

1919 wydanie gnieźnieńskie, znaczek z nadrukiem z poz. 9, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.72
Mi.136
450 PLN
800

1919 wydanie gnieźnieńskie, marginesowy znaczek za 10 f., z ciemnozielonym kolorem nadruku, na liście poleconym wysłanym 20.X z Wrześni do Poznania, przesyłka opłacona ponadto znaczkiem wydania poznańskiego za 10/40 f. z błędem na poz.48 "uszkodzone litery sk - gwóźdź", polskimi znaczkami definitywnymi i znaczkami niemieckimi - wszystkie dostępne na rynku wydania na jednym liście; kasownik odbiorczy na odwrocie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; fotoatest Berbeka.

Fi.72, 70B7, 85B
Mi.136, 134, 101, 99
1 200 PLN
801

1919 prekursory - przekaz pocztowy, wysłany 8.I z miejscowości Dobra k.Limanowa do Czech opłacony znaczkami austriackim, nieczęsto spotykana dodatkowa opłata 2 hal. za formularz pocztowy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.186, 188, 195&nbs
200 PLN
802

1919 OPŁACONO GOTÓWKĄ/ PAYE COMPTANT., przekaz pocztowy wysłany 17.II z Tarnowa do Krakowa; w związku z przejściowym brakiem polskich i całkowitym brakiem znaczków dawnej monarchii (zwróconymi do Krakowa do przedruku) w lutym stosowano w Tarnowie stempelek opłaty gotówkowej, zwłaszcza w służbowym obrocie wewnętrznym, zwraca uwagę unieważniona opłata 3 hal.za formularz; bardzo ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania.

Mi.185
200 PLN
803

1919 wydanie krakowskie, całostka z ukośnym (!) nadrukiem typu 82, dofrankowana i wysłana 29.V z Białej do Brna, cenzura krakowska; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Cp16IIy
600 PLN
804

1920 współkursory - niemieckie znaczki użyte na ziemiach polskich, 40 fen. - frankatura pojedyncza, pieniężny przekaz pocztowy z Wąbrzeźna nadany 19.III do Inowrocławia, znaczek unieważniony polskim datownikiem, kasownik odbiorczy; ślady archiwizacji.

Mi.90
150 PLN